Skocz do zawartości
Mozaden

Odpalanie

Rekomendowane odpowiedzi

ja na szczescie nie mam problemów z odpaleniem zimą.nawet przy mrozach -20 moje ciagniki(oprocz c328 gdyz to jest ciagnik sezonowy czyli na lato) odpalaja normalnie.w JD sa dwa aku 12V 110Ah połaczone rownolegle do rozrusznika.załanczam na 10 sekund swiece płomieniowa i odpala.w 3p mam 1 aku 12V 110Ah,wlewam tylko goracej wody czekam 5 min. i tez odpala.

jedynym warunkiem musi byc 100% sprawny rozrusznik bo jak nie to lipa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko się wyjaśni, jak przyjdzie lepszy mróz jak narazie tej zimy przy -7 stC nie miałem kłopotów.

Jezeli twoj zapala bez problemu przy -7 stC to widać silnik masz zdrowy to przy -20 -30 pewnie tesz da rade zagadać niektóre ciągniki właśnie przy -5 mają problemy i na zaciąg dopiero parkotajet a ten twoj to nowsza seria czy z tych starszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój jest z 88 roku.

Ja widze tak po sąsiadach ze te nowsze lata 90-te to niebardzo im palą słychac jak ich na odpreznikach męczą a kolega ma starego władka niewiem który rok ja bym dał mu z lat 70-ych moze 80-te i pali go w najwieksze mrozy znajomi mowią ze jak jego niezagada to zaden we wsi i to prawda czy te silniki sie czymś rożnią czy co ze są taki różnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KTo WIe Jak Właczyc Swiece Zarowa w T25A Władimirec

Niech ktoś z posiadaczy doradzi a kluczykiem sie niegrzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KTo WIe Jak Właczyc Swiece Zarowa w T25A Władimirec

Niech ktoś z posiadaczy doradzi a kluczykiem sie niegrzeje

 

Kluczykiem najpierw się włącza świece dalej rozrusznik, tylko lepiej żeby kontrolka od świec działała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego przekreca sie kluczykiem w ta strone co sie zapala jak przekrecasz to sie czuje jak bys naciagał sprezyne ktora w pewnym momencie staje, wtedy na tabliczy powina sie zapalic niebieska kontrolka. A jak nie to na wyczucie kiedy stanie to znow trzeba ten opór pokanoc i właczasz rozrusznik, wiec kiedy ten pierwszy opor poczujesz to sie włacza zasilanie swiecy zarowej i ono automatycznie sie nie wyłacza wiec musisz liczyc najwyzej do 60 w pamieci lub nagłos Bo to tez zalezy od temeratury na zewnatrz ja srednio licze do 30 i zaplam na otwartych zaworach by rozbujac koło zamochowe, a dopiero pózniej zamykam zawory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodac ze masa musi byc właczona, a mozna wiedziec od kiedy posiadasz władka i jakiego, z którego roku jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak sie włacza rozrusznik? bo nie wiem dokladnie

Kolego jaja sobie robisz czy to twoj pierwszy ciągnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw grzejesz swiece (kluczykiem) zaciagasz odpreznik i przekrecasz kluczyk do oporu , jak przekreci wał ze 2-3 obroty puszczasz odpreznik i ciagnik powinien zapalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no swiece i rozrusznik we włdziu załacza sie przez stacyjke, przeciez opisałem nizej. Ja zapalam na otwartych zaworach bo mam słaby rozrusznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO czyli robi sie to tak włacza sie mase,wyciaga odpreznik,przekreca sie troche kluczykiem az spreżynka za działa na tym kluczykiem sie zatrzymujemy na 40 sekund potem kluczyk do konca i wciagamy odpreznik spowrotem i powinien zapalic tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym rodzaju.Jeżeli nie działa kontrolka od świec żarowych, to przekręcając kluczyk obserwuj kontrolkę od ładowania, w momencie włączenia się świec trochę przygasa (świece pobierają sporo prądu )po ok. 40 s włączasz rozrusznik i kręcisz chwilę (kilka obrotów wału) i wciągasz odprężnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TO czyli robi sie to tak włacza sie mase,wyciaga odpreznik,przekreca sie troche kluczykiem az spreżynka za działa na tym kluczykiem sie zatrzymujemy na 40 sekund potem kluczyk do konca i wciagamy odpreznik spowrotem i powinien zapalic tak ??

 

Idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...