Skocz do zawartości
Mozaden

Odpalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko nie wiem czy to sie uda bo mam strasznie słabe akumulatory a to pobiera sporo pradu napewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie wiem czy to sie uda bo mam strasznie słabe akumulatory a to pobiera sporo pradu napewno
ale rozrusznik wielokrotnie więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile kosztuja nowe dobre akumulatory do władka ??
a nie wystarczy ich podładować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile kosztuja nowe dobre akumulatory do władka ??

Radził bym ci kupować akumulatory z centry są drogawe ale kilka lat masz spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radził bym ci kupować akumulatory z centry są drogawe ale kilka lat masz spokój

Rada niby dobra, ale po tym co przeczytałem, tu w tym temacie, szczerze wątpię czy aby na pewno, na ,, kilka lat masz spokój". Prawie wszyscy FACHMANI. Nie dziwię się, że tak Wam władki palą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi fachmanami to sie zgodze,najlepszy wynalazek to grzalka w zetorze.albo ogrzewany garaz.a akumulatory z centry naprawde sa dobre 4-5 lat wytrzymaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tymi fachmanami to sie zgodze,najlepszy wynalazek to grzalka w zetorze.albo ogrzewany garaz.a akumulatory z centry naprawde sa dobre 4-5 lat wytrzymaja
Podejrzewam że wytrzymaja dłużej niż 4-5 lat . Mam w samochodzie akumulator produkcji ZAP Piastów i od 7 lat nie mam z nim problemów w ciągniku też mam już od ponad 5 lat i też z Piastowa , a uważam że Centra jest zdecydowanie lepsza .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie że wytrzyma i dłużej niz 5 lat ale pod warunkiem ze nasz alternator bedzie działałą jak nalezy, instalacja bedzie sprawan, nie bedzie jakigos zwarcia w miedzy czasie. Bo wystarczy kilka razy rozładowac do zera akumulator ( padniety alternato i brak kontrolki, jhakies zwarcie któr rozładowuje podczas postoju itd) i akumulator moze 2 lat nie wytrzymac W samochodach pracuja w troche lepszych warunkach a ciagniki to sa ciezkie warunki. Aku który juz kilka razy rozładujemy do zera, potraktujemy jescze prostownikiem z rozruchem to nie ma szans żeby długo wytrzymał Może nie padnie całkiem choc i cela może pasc ale juz nie bedzie miał odpowiedniego prądu rozruchowego i w zimie może nie dac rady Także wiek głownie zalezy od przebiegu użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Białym.

To ile wytrzyma akumularor tylko w jakims stopniu zależy od tego jakiej jest firmy, a bardziej od tego w jakich warunkach jest uzytkowany. Kiedyś widziałem gdzieś testy akumulatorów i te najdroższe nie zawsze wypadały najlepiej a jak pamiętam to Piastów nie wypadł w nim źle choć centra tez jest dobra.Polecam artykuł w ostatnim nr. RPT na temat akumulatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze lato zima po 500 mtg,czesto gasze i pale wiec wiem z wlasnego doswiadczenia ze u mnie 5 lat to gora.a szprzedawca akumulatorow mowil ze centra i piastow to jedna firma tylko sie inaczej nazywa,nie wiem czy to prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napewno tez jest to tez przez akumulatory bo sa juz troche stare,ale nawet jak sa troche naładowane to nie zapala.

 

 

to może trzeba zrobić kapitalkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgodze sie że wytrzyma i dłużej niz 5 lat ale pod warunkiem ze nasz alternator bedzie działałą jak nalezy, instalacja bedzie sprawan, nie bedzie jakigos zwarcia w miedzy czasie. Bo wystarczy kilka razy rozładowac do zera akumulator ( padniety alternato i brak kontrolki, jhakies zwarcie któr rozładowuje podczas postoju itd) i akumulator moze 2 lat nie wytrzymac W samochodach pracuja w troche lepszych warunkach a ciagniki to sa ciezkie warunki. Aku który juz kilka razy rozładujemy do zera, potraktujemy jescze prostownikiem z rozruchem to nie ma szans żeby długo wytrzymał Może nie padnie całkiem choc i cela może pasc ale juz nie bedzie miał odpowiedniego prądu rozruchowego i w zimie może nie dac rady Także wiek głownie zalezy od przebiegu użytkowania.
w samochodach pracuje w lepszych warunkach niż w ciągniku jazda na światłach od momentu ruszenia,niskie obroty silnika szczególnie w warunkach miejskich ,ogrzewanie szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że sie mnie ostro czepiłes ale nie mam zamiaru odpisywac na twoje posty bo sa bezsensu !!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, jeśli akumulator nie jest systematycznie używany, to prędzej się skończy, niż ten co jest w pojeździe używanym np co dzień, więc nie mozna porównywać tego z aku w aucie, które chodzi na codzień i jest o wiele bardziej "prądożerne" - wentylacja wnętrza, światła, ogrzewanie szyby i wiele innych stałych odbiorników, ciągnik który pracowałby co dzień, oczywiście z dobrym alternatorem, dłużej pojedzie na aku, czyli dłużej w nim wytrzymają aku, niż ten, który sezonowo jest tylko używany, a w zimie prawie wogóle. Znam gościa który jeździ 360 w GSie, ciągnik używany jest co dzień przez kilka godzin dziennie, na jednym aku 110 Ah chodzi już siódmy rok, oczywiście ciągnik ma zamontowany alternator, a jeśli chodzi o odpalanie w nawet tęgie mrozy, to nie ma problemów, pali na dotyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam, że jeśli coś jest mało używane - akumulator to szybciej padnie. Tak mam w kombajnie co kilka lat wymieniam na nowe aku, a w ciągniku nadal te same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również uważam, że jeśli coś jest mało używane - akumulator to szybciej padnie. Tak mam w kombajnie co kilka lat wymieniam na nowe aku, a w ciągniku nadal te same.

Akumulatory których się mało używa jak np.( od kombajnu) powinieneś co kilka miesięcy podładować(pobudzić je)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również uważam, że jeśli coś jest mało używane - akumulator to szybciej padnie. Tak mam w kombajnie co kilka lat wymieniam na nowe aku, a w ciągniku nadal te same.

Akumulatory których się mało używa jak np.( od kombajnu) powinieneś co kilka miesięcy podładować(pobudzić je)

Powiedzmy że takie akumulatory powinno się doładowywać co 4 tygodnie ................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-15 a muszę odpalić 40, zobaczymy co z tego będzie...

zycze powodzenia mojej 360 to nie dotykam w zimie bo szkoda mi nerwow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorąca woda i ogień do kolektora nic nie dały... Akumulatory słabe (7-letnie) i nie chcą kręcić... Plan B - prostownik i grzałka pod miskę, za pół godziny próba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć też prostownika rozruchowego, wtedy nawet przy całkowicie rozładowanych aku rozrusznik będzie kręcił, ale pod warunkiem, że prostownik będzie miał odpowiednią moc, a żeby podczas kręcenia jeszcze silnik odpalił, to wystarczy psiknąć odrobinę samostartu w filtr powietrza i nie ma mocnych, musi odpalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takowego a aku naprawdę mizerne - blok zagrzałem perfekt a one nie mają siły przekręcić tak jak trzeba - nie wyciągane były a można bylo wziąć do ciepełka i pod prostownik... Poczekam godzinkę jak się podładują i spróbuje jeszcze raz a jak nie to sąsiadaa na zaciąg, wału może nie urwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...