Skocz do zawartości
Mozaden

Odpalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak bym miał tak walczyć pół dnia z odpaleniem ciągnika to już bym ze sklepu wrócił z nowym. Szkoda czasu i nerwów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z samostartem to ostrożnie,wujka ciągnik po tym jakoś dziwnie chodzi...[/quot

 

Samostart powinno się psyknąć najwyżej przez 1 seunde i chwileczke odczekać . podawanie samostartu w trakcie kręcenia może się skończyć wydmuchaniem uszczelki pod głowicą albo ugięciem korby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak bym miał tak walczyć pół dnia z odpaleniem ciągnika to już bym ze sklepu wrócił z nowym. Szkoda czasu i nerwów!

Po 1 mam czas ,

po 2 nie stać mnie na nowy,

po 3 zawziąłem się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche poprawiło mi sie z odpalaniem tego złomu zwanego MTZ-tem. Przyczyną był zajeżdżony rozrusznik, który nie miał siły przekrecić zimniego silnika. A co do odpalania na samostarcie, to już 4 rok tak startuje MTZ-ta zimą, a odpalany jest codziennie ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To życzę powodzenia i zdrowia.Ja nie mam tyle cierpliwości jak mój NH w tym roku 2 razy nie zapalił po pół godzinnym ładowaniu przy -8 to zmieniłęakumulator i mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To życzę powodzenia i zdrowia.Ja nie mam tyle cierpliwości jak mój NH w tym roku 2 razy nie zapalił po pół godzinnym ładowaniu przy -8 to zmieniłem akumulator i mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.10 zł a starczy Ci na długo. Ja mam już drugą zimę i jeszcze sporo jest z tym, że używam go sporadycznie, ale pomaga i to dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie "drugą zimę i jeszcze sporo jest z tym, że używam go sporadycznie" to mi nic nie mówi, wolałbym wiedzieć na ile mniej więcej rozruchów wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaq dzis miałem problem z 7341 rozrusznik krecic bez oznak złabniecia ale strasznie wolno, nie wystarczajaco nawet żeby zassac samostart Musiałem go targnac 3512 MOzliowe ze rozrusznik trzebaby wycziscic bo juz 4 lata nie zagladane opisłki i smar to znaczy straszne gówno podczas niskich tem. 3512 tez pale codziennie na samostarcie bo sama swiece płomieniowa nie daje rady choc ładnie kreci i szkoda akum. bo ciagnik po odpaleniu krótko pracuje i nie zdarzy sie dołądowac, ale tez czyszczenie rozrusznika by sie przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy cio na bardzo długo !!! na zime spokojnie u mnie tez jest juz 2 zime i pewnie wiecej jak połowe jest. 10zł to nie majatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o tę dychę, pytam z ciekawości A dzisiaj już koniec zabawy, ojciec musiał wyjechać a sam nie dam rady, z resztą późno już. Wyciągnę aku, podłąduję, w poniedziałek kupię samostart i nie ma to tamto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak nie ma jak grzałeczka w bloku nawet przy -30 st. zapala tak jak bym zgasił go(zetor) przed chwilą.W starej instrukcji od MTZ znalazłem że jako wyposarzenie dodatkowe można było zamówić silnik spalinowy i podgrzewacz na rope mocowany pod misą olejową który rozgrzewał cały blok i olej w misie. na syberi trzeba też traktor zapalić. a poza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jescze cos waznego nie wtryskiwac samostartu gdymasz zagrzana swiece bo wybuchnie w kolektorze najlepiej wtryskiwac w trakcie krecenia rozruzsnikeim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś nie wyszło. a poza tym tak podgrzany silnik mniej sie zużywa bo takie ciągłe używanie samostartu raczej silnikowi nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jescze cos waznego nie wtryskiwac samostartu gdymasz zagrzana swiece bo wybuchnie w kolektorze najlepiej wtryskiwac w trakcie krecenia rozruzsnikeim.
O właśnie Potrafi pierd....... przypominam że należy samostart stosować z umiarem ........ Sąsiad przesadził i wał ujeb......... ale obrotów ponoć dostał lotniczych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gościu urwał wał (w 60) jak próbował odpalić na zaciąg, było koło -20*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie aku najlepiej kupić do mojego gada (przyp. C-4011)?
Najlepiej dwie 6v 190 ah ,a samostart najlepszy na bazie eteru tylko że stosować z umiarem tj. do kolektora wtrysnąć przez sekundę a po chwili palić maszynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jescze cos waznego nie wtryskiwac samostartu gdymasz zagrzana swiece bo wybuchnie w kolektorze najlepiej wtryskiwac w trakcie krecenia rozruzsnikeim.

 

zawsze pale ze świecą i samostartem, nic nie wybuchło, może dla tego że to MTZ !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...