Skocz do zawartości
windprospect

dzierżawa ziemii pod elektrownie wiatrowe

Rekomendowane odpowiedzi

Taka kasa to chyba tylko w marzeniach, u nas płacili rolnikom 1000zł, + 3tys. na start. zresztą zobacz tutaj jkie są stawki (link)

Takiej kasy nigdzie nie płacą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w okolicy to płacą od 18-25tys za wiatrak za rok. Za tysiaka to by ich wyśmiali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płacą,placą w zależności od regionu,akurat w mojej okolicy jest dużo ziemi agencyjnej a ta nie chce wiatraków nie wiedzieć czemu.Można się z nimi targować jak zależy im na jak największej liczbie wiatraków,tak było w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, że moc siłowni wiatrowej, która by była stawiana u mnie wynosiła by 0,6 MW. Zatem czy stawka 25 - 30 tys. złotych na rok była by rozsądna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas stawiają 2MW. To za taką jak u ciebie to powinienes brac conajmiej 5tys/rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz to że turbina będzie miała 0,6 megawata to nieznaczy że powieżchnia zabranej ziemi będzie też o tyle mniejsza też będzie musiał to omijać itd wydaje mi sie że 25tyś netto to dobra dzierżawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. a jak sprawa wyglada z samym podlaczeniem elektrowni wiatrowej do sieci? przylacze bedzie wykonywane przez moje pole.. ile placa inwestorzy za tego typu "udostepnienie" gruntu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

25 000 netto to dobra cena, z doświadczenia przyjaciela wiem, że jak się chce za dużo targować to inwestor woli znaleźć inne miejsce i nie dostaniemy nic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Raz liczyłem ile kosztować będzie postawienie elektrowni na kredyt (coś w rodzaju hipotecznego) i się nie opłaca pojedynczemu inwestorowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam działki pod farmy wiatrowe w okolicach Wołomina, województwo mazowieckie.

Zainteresowanych proszę o kontakt pod nr 501-665-357.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chętnie nawiążę współpracę z osobami zainteresowanymi budową elektrowni wiatrowej bądź wydzierżawieniem terenu pod budowę elektrowni wiatrowej. Proszę o kontakt 793 222 169

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy cena za dzierżawę pod elektrownię fotowoltaiczną 4 tyś brutto płatne od 1ha to dobra cena? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piszę do państwa z propozycją dzierżawy ziemi pod siłownię wiatrową. Ziemia znajduje się w powiecie Sokólskim, gmina Sidra, wieś Siekierka. Działka nieopodal drogi wojewódzkiej 673. Nieruchomość znajduje się na otwartej przestrzeni.wymiary działki: długość ok 415m szerokość ok 52m, co daje 2h ziemi pod inwestycję. Zabudowania gospodarcze znajdują się w ok 500m od działki. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej propozycji. Kontakt: adi_smile2@wp.pl.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam działkę o powierzchni 3,5 ha na małym wzniesieniu , woj podlaskie powiat bielski ok. Bielska Podlaskiego . Moja oferta dotyczy dzierżawy gruntu pod wiatrak . Najbliższe zabudowania w okolicy ok 2 km , brak gruntów zalesinych w pobliżu . Dojazd do działki utardzoną droga asfaltową .

kontakt tel 505951921 lub jakubek-m@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy ktoś sie orientuje a napewno tak jak wygląda dzierżawa pod systemy fotowoltaiczne pewna firma chce wydzierzawić odemnie 1,5 ha pola czy ktos jest w stanie podpowiedzieć mi o jakiej kwocie mogłabym mysleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greenpol System Sp. z o.o. czy ktoś coś słyszał o tej firmie ? Chcą podpisać umowę ze mną ws dzierżawy ziemi pod wiatraki , trochę się waham bo nie wiem czy maja do końca czyste intencje to jednak umowa n a30 lat ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma znana na rynku i od kilku dni bardzo głośno o niej w branży bo postawiła najwyższy wiatrak na świecie koło Nowego Tomyśla.

 

Greenpol System Sp. z o.o. czy ktoś coś słyszał o tej firmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma znana na rynku i od kilku dni bardzo głośno o niej w branży bo postawiła najwyższy wiatrak na świecie koło Nowego Tomyśla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podpisywał umowę dzierżawy z firmą Greenpol System Sp. z o.o. albo miał z nią jakąkolwiek styczność ?

Jak się z nimi "współpracuje " ? Ile czasu trwają formalności od chwili podpisania umowy (mam na myśli budowa witraka ) 2-3-4 lata ? Bo tak naprawdę podpisując umowę jestem zablokowany na kilka lat i nie dostaję kasy aż do momentu dostania pozwolenie na budowę . Proszę o opinie i wskazówki . Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile trwa to pytanie bezcelowe ponieważ większość decyzji pozwoleń i uzgodnień nie ustala inwestor a urzędnicy. Nalezy pamiętać kto ponosi koszty jeśli to nie wypali a to nie są małe kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...