Skocz do zawartości
windprospect

dzierżawa ziemii pod elektrownie wiatrowe

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jeśli nie robi to Panu problemu to mogę porównać zapisy znajdujące się w proponowanej Panu umowie z tym co spotkałem już w trakcie swojej pracy i zwrócić uwagę na ewentualne problematyczne zapisy i zasugerować jak w takim przypadku się zachować.

Bez umowy ciężko mi będzie coś zasugerować poza ogólnikami - uważnie i bez pośpiechu

 

Zgadzam się także z uwagą, że ważne jest czy firma chce robić projekty dla siebie czy na późniejszą sprzedaż. Obecnie większość firm to tzw. deweloperzy projektów, a tylko niewielka część (do której zalicza się również GWEP) ma wystarczające środki i robi projekty "dla siebie" a nie na sprzedaż.

 

Pozdrawiam

juz nie jest konieczne, wszystko juz jest jasne bo tak jak Pan twierdzi ze są deweloperzy i wlasnie firma elektra jest taką firma, mialo powstac w moich okolicach 60 wiatraków, tzn ta firma miala dostac zgode wszystkich wlascicieli gruntow po czym odsprzedac upowaznienia innej firmie zapewne o zagranicznym kapitale. Jezeli Pan chce to moge wyslac zdjecia umowy na maila lub niech Pan pisze do mnie piosza24@wp.pl

 

 

Witam,

Również i ja służe pomocą przy omówieniu umowy.

Jeśli można otrzymać umowę na maila to chetnie ją przeanalizuję.

krzysztof.krukowski@gestampeolica.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś współpracował z firmą BALTIC WIND Sp z o o albo z firmą Nordeks?? zastanawiam sie jak sprawdzic czy są wiarygodni?

Może ktoś zawarł z nimi już umowę na elektrownie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś współpracował z firmą BALTIC WIND Sp z o o albo z firmą Nordeks?? zastanawiam sie jak sprawdzic czy są wiarygodni?

Może ktoś zawarł z nimi już umowę na elektrownie?

 

 

chyba chodzi o firmę Nordex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dostalem zawiadomienie z Urzedu Gminy ze na sasiedniej działce mają byc budowane wiatraki.Na co powinienem zwrocic uwage poniewaz w ciagu 21 dni moge skladac ewentualne uwagi i wnioski.Dodam ze dzialka na ktorej maja stanac wiatraki ma ok.6-7 ha natomiast moja 3ha.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie więcej jak 2 - 3 MW i to z pewnością w zależności od rejonu Polski, zależy jaki jest odbiór z tej sieci.

Co by nie mówić to i tak musisz o warunki spytać właściwy ZE. Najlepiej szukać wejścia w wysokie napięcie (jeśli jest taka możliwość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam państwa, posiadam 3ha gruntu, w jednym kawałku. Najbliższe zabudowania około 300 - 400m. Jest to teren wyłącznie rolniczy, prez pole idzie linia średniego napięcia. Wieje tam praktycznie bez przerwy. Oprócz moich - praktycznie brak zabudowań. Okolice Ćmielowa, woj. świętokrzyskie. Chętnie wydzierżawię pod elektrownię wiatrową. Tel.: 601 636 572 Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! posiadam 15ha ziemi w woj podlaskim... zgłosiła się do mnie firma która chce wybudować wiatraki na mojej ziemii... oferuje 20tys zł rocznie od jednej turbiny... mówią że wejdą 2 może 3 wiatraki... dodam jeszcze że nieopodal mego pola, od ponad roku stoi maszt służący do badań wietrzności...(skoro złożyli oferte to chyba na podstawie analizy..) nie wiem tylko czy turbiny mają być po 2,4Mwh czy 4,8Mwh... Czy ktoś mógłby mi doradzić czy te 20tys od turbiny to dobra oferta czy powinienem targowac się o więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4MW turbiny jeszcze chyba nigdzie nie zainstalowano (największa ma bodajże 3,6MW), jednak nawet dla tej mniejszej siłowni 20kzł to troszeczkę za mało, proponuję negocjować wielkość czynszu (najlepiej skontaktować się z innymi przedsiębiorstwami z branży - czy interesuje je taka lokalizacja) w moich okolicach czynsze wynoszą 30-50kzł od elektrowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadają Państwo nieruchomości do wydzierżawienia dla inwestorów

zapraszamy do zamieszczania ofert w nowopowstałym serwisie

www.wind-market.pl

Zamieszczanie ofert jest płatne, jednak oferta po dodaniu do serwisu jest widoczna dla każdego potencjalnego inwestora.

 

Zapraszamy do współpracy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Interesują mnie ceny dotyczące dzierżawy gruntu pod elektronie wiatrową i drogę dojazdową do niej.

Czy jest to stała oplata, czy się zmienia, a jeżeli tak to od jakich współczynników jest to uzależnione?

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Interesują mnie ceny dotyczące dzierżawy gruntu pod elektronie wiatrową i drogę dojazdową do niej.

Czy jest to stała oplata, czy się zmienia, a jeżeli tak to od jakich współczynników jest to uzależnione?

Z góry dziękuje.

 

 

Witam

Proszę Pana jednoznacze wskazanie co do sumy nie jest możliwe - jak Pan wie w Polsce wiatr wieje nierównomiernie i nie może Pan porównać stawek z północnej Polski do innych jej części. Kolejnym czynnikiem jest obszar na którym działamy - w przypadku jedengo właściciela łatwiej o przejście kabli, dróg infrastruktury tak więc suma może być wyższa. Proszę pamiętać iż czunsz to również koszt dla firmy - dlatego zbyt duża suma może spowodować iż budżet sie nie zepnie i projekt pomimo PB pozostanie projektem na papierze. W Niemczech wiele projektów okazało sie niewypałałmi i dlatego teraz w Polsce bazuje sie na tych doświadczeniach i nic pochopnie sie nie buduje (roczny pomiar wiatru skorelowany ze średnią z wielolecia to nie tylko wymysł banków ale dzięki temu można obliczyć efektywność farmy wiatrowej i zaprojektować lokalizacje w sposób najbardziej efektywny).

Co do sum - aby nie przedłużać wachająsie od 20 tyś zł corocznego czynszu, co do dróg ok 800-1000zł rokrocznie za każde 100 metrów drogi i tyleż samo za przejście kabla.

 

Myśle że naświetliłem Panu temat - pamiętam że podczas Agroshow temat zawsze zaczynał sie od sum ale to normalne

 

W razie pytań proszę o kontakt

 

pozdrawiam

Krzysztof Krukowski

krzysztof.krukowski@gestampeolica.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydzierżawie 6ha, na lekkim wzniesienu, nad działką linia średniego napięcia 15kV pod elektrownie wiatrową lub maszt telefonii komórkowej.

tel 508245799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo.

 

 

Nasza spółka poszukuje rozległych terenów pod budowę Elektrowni Wiatrowych firm Vestas,Enercon,Windpower,GE...

Działki muszą być oddalone min. 300-500m od zabudowań, Sam wiatrak zajmuje powierzchnię tylko 3 arów, także dalsza uprawa działki powinna być bezproblemowa.

Proponujemy bardzo dobre warunki dzierżawy...

 

Wszelkie zapytania ofertowe proszę przesyłać na grandenergy@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem zainteresowany wydzierżawieniem ok. 70 ha ziemi na budowę elektrowni wiatrowej. Ziemia jest w jednym kawałku woj. łodzkie, powiat brzeziński. Kontakt: poosiny@2p.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukujemy terenów do wydzierżawienia pod lokalizację farm wiatrowych. Interesują nas areały o powierzchni łącznej od 100 ha, jeśli rolnik posiada mniejsze gospodarstwo, to ważne jest dla nas, aby możliwe było podjecie negocjacji również z sąsiadami, inwestor preferuje lokalizację farm wiatrowych na zwartym obszarze, w jednym lub kilku sołectwach jednej gminy. Nie interesują nas lokalizacje w bezpośrednim sąsiedztwie dzierżaw zawartych przez inne firmy. Preferowane tereny o małym zalesieniu (szorstkość) i bez rozdrobnionej zabudowy (wykluczenie terenów ze względu na hałas), tereny objęte Naturą 2000 i innymi formami ochrony przyrody, oraz ich sąsiedztwo eliminują lub ograniczają możliwość realizacji projektów. Mile widziana informacja na temat odległości od GPZ i linii elektroenergetycznych o napięciu 110 (i więcej) kV.

 

Umowy dzierżawy zawierane będą bezpośrednio ze spółką Inwestora branżowego – kapitał hiszpański, kilkanaście lat doświadczenia w budowie i eksploatacji farm wiatrowych, od 6 lat na rynku polskim. Inwestor posiada w Polsce kilka projektów w fazie rozwoju oraz w fazie realizacji, projekty te rozwijane są przez inwestora samodzielnie, Inwestor ten nie kupuje projektów „wstępnie rozwiniętych”, czyli projektów wydmuszek. O ostatecznej decyzji o budowie farmy wiatrowej zadecydują warunki wiatrowe (pomiar wiatru przez Inwestora) oraz możliwość i koszt przyłączenia farmy wiatrowej do sieci elektroenergetycznej.

 

Wszelkie informacje szczegółowe na temat oferty, wzoru umowy itp. dostępne są w kontakcie i korespondencji prywatnej. Zainteresowanych współpracą proszę o kontakt: krzygys@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...