Skocz do zawartości
windprospect

dzierżawa ziemii pod elektrownie wiatrowe

Rekomendowane odpowiedzi

we wcześniejszych postach jaro dokładnie opisał na co zwracać uwage przy podpisywaniu umowy(wdzięczna jestem mu za to )ja dopiero umowe wstępną i to ponad 4 lata temu,na dzień dzisiejszy wiem że swego nie oddam byle komu i za pare marnych groszy!1200zł za miesiąc od wiatraka(mam jeden)dla mnie to zdecydowanie za mało,można dostać ze 3 tyś.no i płacą za szkody powstałe przy budowie,droga dojazdowa itp.

zresztą jaro dokładnie to opisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat staram się swoje 7 hektarów przeznaczyć na wiatraki i dwie firmy podjęły się zająć tematem, niestety o dziwo elektrownia w Gdańsku z bliżej nieokreślonych powodów nie chce wyrazić na to zgody... dla niej elektrownia wiatrowa to zło konieczne - najprawdopodobniej lobby węglowe działa w Polsce bardzo aktywnie... Póki co czekam, bo z roku na rok UE wymaga, aby wiatraki dostarczały coraz więcej energii kosztem węgla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat staram się swoje 7 hektarów przeznaczyć na wiatraki i dwie firmy podjęły się zająć tematem, niestety o dziwo elektrownia w Gdańsku z bliżej nieokreślonych powodów nie chce wyrazić na to zgody... dla niej elektrownia wiatrowa to zło konieczne - najprawdopodobniej lobby węglowe działa w Polsce bardzo aktywnie... Póki co czekam, bo z roku na rok UE wymaga, aby wiatraki dostarczały coraz więcej energii kosztem węgla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat staram się swoje 7 hektarów przeznaczyć na wiatraki i dwie firmy podjęły się zająć tematem, niestety o dziwo elektrownia w Gdańsku z bliżej nieokreślonych powodów nie chce wyrazić na to zgody... dla niej elektrownia wiatrowa to zło konieczne - najprawdopodobniej lobby węglowe działa w Polsce bardzo aktywnie... Póki co czekam, bo z roku na rok UE wymaga, aby wiatraki dostarczały coraz więcej energii kosztem węgla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wydzierzawię ziemię pod mała elektrownię wiatrową, ok 2 h , budynki ok 500m, duża przestrzeń na wzniesieniu, przez pole przebiega linia wysokiego napięcia, Podlaskie, powiat Mońki, gmina Jaświły

tel. 512382825, mail k21a@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi dobrze,ale sprawdziłeś koszty?(odrolnienie ziemi,sprawy podatkowe,twoje prawo do dysponowania gruntem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o mnie to podpisałem już umowe, wszystkie koszty związane z budową i załatwianiem wszystkich spraw ponosi inwestor, ja płacę podatek dochodowy do US i dodalem do umowy konkretny zapis dotyczący uprawy pozostalej ziemi i dopłat. Oby postawili na moim polu jak najwiecej tych turbin czyn niejest powalający(mógłby być większy )ale nieszło nic wiecej wyrwać niepodpisałbym ja to podpiszą sąsiedzi. Po zerwaniu umowy lub wygaśnieciu mają przywrucić stan pola taki jak przed inwestycją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jesteśmy polską firmą zajmującą się projektowaniem i budową farm wiatrowych. Prosimy o kontakt telefoniczny (8:00-16:00) lub mejlowy osoby zainteresowane wydzierżawieniem gruntu pod takie przedsięwzięcie. Na wszystkie pytania odpowiemy indywidualnie.

 

wo.stanislawski@epawind.pl

+91 425 29 70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydzierżawię pięć działek pod elektrownie wiatrowe. Obok działek biegnie linia średniego napięcia. Obszar nie objęty programem Natura2000. Jedno z najwyższych wzniesień w województwie łódzkim! (196m n.p.m) . Działki o powierzchni: 5,5 ha; 3ha; 4,5ha; 9ha, 3ha. Telefon kontaktowy: 502315451 lub 508340245. Bądź na adres mailowy: juszag@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Trochę wiadomości o wiatrakach stopwiatrakom.eu Aby zysk nie przesłonił skutków ubocznych.

 

Z tego co widzę, strona główne straszy mitami.

Mieszkam koło wiatraków i śmiać mi się chce, jak czytam jakie to szkodliwe te wiatraki. Bardziej przeszkadza mi hałas od linii PKP, która jest 1 km od domu niż wiatraki. Dla równowagi polecam strony informacyjne:

http://wiatrowa.eu.interia.pl

http://oddzialywaniawiatrakow.pl

http://windprojekt.pl/ciekawostki.html

http://energiawiatru.eu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.To nie jest tak,że jestem totalnie przeciwny wiatrakom.Ale nieraz jest wskazane dwa razy zastanowić przed podjęciem decyzji.Stawiając zbyt blisko budynków można ograniczyć możliwość rozbudowy.Odnośnie hałasu:to byłem koło wiatraków w okolicy Darłowa,ale co innego być raz a co innego mieszkać cały czas.Skoro mieszkasz w pobliżu i to nie jest uciążliwe to pewnie tak jest.Czy mają wpływ na pogodę?Jeden,dwa wiatraki to raczej ma nie wielki wpływ,ale już kilkadziesiąt może osłabiać ruch powietrza i wpływać w ten sposób na klimat.Ale to okaże czas.I tak wszystko zależy od decydentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli by do Ciebie przyszła firma położyła 25tyś za sztuke na rok i chciała postawić z 4 sztuki zgodziłyś się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbieram to pytanie jako czysto teoretyczne,"co by było gdyby było".Widziałem plany lokalizacji wiatraków do których to były podpisywane wstępne porozumienia.Ja w tych planach nie jestem uwzględniony,chociaż podejrzewam że cień wiatraków będzie padał na moje grunty.Osobiście nie wznosiłem(i nie mam zamiaru)sprzeciwu(odległość od moich budynków ok.450-500m).Po prostu nie jestem aż tak zazdrosny żeby komuś "brużdzić".Ale wrócę jeszcze do lokalizacji załóżmy że postawisz wiatrak te 500m.od budynków,a za kilka lat dzieciak Ci urośnie i będziesz chciał postawić mieszkanie i jedyny możliwy kierunek rozbudowy będzie w kierunku wiatraka.Wówczas może być problemem lokalizacja,bo zmniejszy się odległość.Odnośnie hałasu podam taki przykład.Mieszkam prawie przy samej drodze gdzie dozwoloną prędkością jest 90km/h i od jakiegoś czasu jeżdzi ciężarówka że normalnie chcą szyby powypadać z okien(taki rezonans).Ale to nie znaczy że trzeba zamknąć drogę.I tak samo może być z wiatrakami że kilka szt.będzie spoko a któryś tam może być uciążliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przypuszczam że z przymknięciem oka na przypuszczalne niedogodności chciałbyś mieć taki dochód do gospodarki a przez 5 lat to za te wiatraki dostalbyś około 400tyś w zwyż to działke kupisz sobie gdziekolwiek. powiem tak Ja terz bym niechciał żeby mi się kreęcił czyjś wiatrak w okolicy domu ale na mój już bym przymknoł oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KORSARZ NA MIŁOŚĆ BOSKĄ NIE RÓB TAKICH BŁĘDÓW !!!

JAK MOŻNA TERZ PISAĆ PRZEZ RZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz mozna ale nierobie tego celowo mam dysortografie wrodzona a Ty sie specjalnie zalogowałeś żeby mi to powiedzieć czy jesteś stałym użytkownikiem tylko ci troche głupio było mi uwage zwrucić? Niekrępuj sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie wdrażamy umowy, w których czynsz dzielimy pomiędzy dwie grupy: 1. grupa to rolnicy u których zajmujemy powierzchnię pod fundament, plac manewrowy i drogę dojazdową, udział każdego właściciela w podziale ich części czynszu proporcjonalnie do zajętej/wykluczonej powierzchni produkcyjnej, czyli nie zawsze ten u którego stoi turbina dostaje najwięcej; 2 grupę stanowią właściciele działek przylegających do tych działek, jako że na ich działkach nie mogą stać kolejne turbiny, a oddziaływania jednak jakieś jest, nad czym już się nie chcę rozpisywać. Proporcja podziału czynszu z turbiny pomiędzy grupą 1. a 2. to ok 70 - 80 % dla 1. do 30 - 20% dla 2., te % to pula która dalej jest dzielona proporcjonalnie do powierzchni zajętej lub posiadanej.

 

Zapraszamy do współpracy rolników z rozdrobnionych działek!!!! W sumie potrzeba 100 - 200 ha, w tym systemie wielu ma szansę czerpać korzyści z turbin na terenie swojej wsi.

Czynsz oferujemy na poziomie średniej rynkowej, umowy podpisywane bezpośrednio na Inwestora.

zainteresowanych zapraszam na email: krzygys@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

chciałem zapytać jak się ma sytuacja z dzierżawą pod maszt telefonii komórkowej? Czy ktoś się do Was zgłaszał składał jakieś propozycje itp.

Czy ktoś z Was wie gdzie szukać kontaktu z osobami zajmującymi sie tą branża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

chciałem zapytać jak się ma sytuacja z dzierżawą pod maszt telefonii komórkowej? Czy ktoś się do Was zgłaszał składał jakieś propozycje itp.

Czy ktoś z Was wie gdzie szukać kontaktu z osobami zajmującymi sie tą branża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

chciałem zapytać jak się ma sytuacja z dzierżawą pod maszt telefonii komórkowej? Czy ktoś się do Was zgłaszał składał jakieś propozycje itp.

Czy ktoś z Was wie gdzie szukać kontaktu z osobami zajmującymi sie tą branża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pojawił się u mnie inwestor z zamiarem wydzierżawienia działki pod elektrownie wiatrową. Fundament z drogą dojazdową (ok.200 mb) wynosiła by ok. 10 arów. Do tego dochodzi jeszcze przeprowadzenie kabla i postawienie słupa do przyłaczenia się do linii sredniego napięcia. Za całość na 23 lata powiedział mi 35 tys. złotych jednorazowej wypłaty. Dodam, że mieszkam w centralnej Polsce. Chciał bym poznać Waszą opinie o wysokości dzierżawy za elektrownie wiatrową?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 tyś.to ja za rok dostane,20 tyś.jednorazowo za szkode na tym polu w razie by narobili więcej szkód niż planują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...