Skocz do zawartości
rybka2485

CENY NAWOZOW W WASZYM REGIONIE

Rekomendowane odpowiedzi

to ograniczenie nazywa się cło, czego w unii nie ma, czekaj na Sawickich to wiesz........, oni mają dużo ważniejsze sprawy jak nasze nawozy; kto zostanie szefem partii i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam teki plan żeby zwapnować bo zasobność fosforu mam średnią i wysoką. Chcę dać Oxyfertil ale o tym pisałem w temacie o wapnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem analize wszystkich gleb i wykazała wszendzie wysoki fosfor to daruje sobie zakup tego eskluzywnego składnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też wysoko fosforu wieć dokupiłem tylko sól chociaż mogłem polidap kupić tanio niby 1900zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a mi brakuje praktycznie wszędzie fosforu ale za to potas i magnez jest od groma a co do ph to na jesień rozwiozłem 2 składy tlenku i ciekawe co będzie.. zboża sie nieźke jak na razie zapowiadają..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łukasz na jaką powierzchnię rozwiozłeś te 2 składy tlenku?,jaka to część twojego gospodarstwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakieś 50 ha bo część miałem ph 6,5 i 7 wiec niedawałem...

na jednym kawałku dzierżawy gdzie miałem wysypane wapno po rozsianiu zasiałem jarą pszenice wapno zanim sobie z nim całkowicie poradziłem leżało jakieś 4 miesiące pszenica w tym miejscu słabo schodziła (były docinki sąsiadów...) ale teraz jest prawie granatowa, wiosną dałem 200kg saletrzaku i 200 polifoski

potem mocznik pod deszcze 100kg pod liść flagowy zapowiada sie jakies 4-5T

dzxięki sporym i ładnym opadom w tym roku pszenica bombona c/b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmianuje mam sporo okopowych pszenica jara w zeszłym roku bombona rzuciła mi 5.5t/ha i w tym roku zapowiada sie lepiej ale wiesz jak jest lepiej sie mile zaskoczyć.... odezwij sie na gg.. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze te nawozy sa takie drogie tylko w Polsce nie wiecie jak sie przedstawia cenowo np.Nieczech, Czechach,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze te nawozy sa takie drogie tylko w Polsce nie wiecie jak sie przedstawia cenowo np.Nieczech, Czechach,

ja brałem z Litwy - ta sam cena niestety przynajmniej tak wyszło od pośrednika

a Niemcy brali od nas saletrzak bo był tańszy -mówił mi gość od nawozów w firmie handlowej

a w przedsiebistwie które załatwiło mi saletrę pochwalił się że drogo sprzedał polifoskę na Białoruś jak pamietam.

Tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziemy atakować po zniwach sprzedawców,tylko położymy na nich lagę,to zmiękną ,a zmiękną tak bardzo jak laga na nich polozona będzie wielka.Innego sposobu na złodziei nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś rozmawiałem z jednym w zeszłym roku miał 5% narzutu w tym może zrobić 15zł na tonie co mu daje 0,6% kompletnie nie opłacalne lepiej wpłacić na lokatę i mu się nie dziwię ogłupiały firmy nawozowe w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej cenie jest u was lubofoska zbozowa 3,5-10-20 ??? bardzo zalezy mi na tej informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z dystrybutorem nawozu i doszło do tego że nie opłaca się stosować nawozu bo przyrost plonu (zmiany klimatyczne) nie będzie odczuwalny w ten sposób aby wynagrodził włożony wkład - a nawet jak teraz patrze na pola to wręcz może szkodzić na słabych glebach

 

a co myslcie o nawozach PPR SOL czytałem reklamę w topagrar jak cena dawkowanie - i jakie efekty - (nawóz dla gleby a nie dla roślin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie też wysoko fosforu wieć dokupiłem tylko sól chociaż mogłem polidap kupić tanio niby 1900zł
a gdzie mają po tej cenie polidap?? u mnie juz 3050zł tona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polidap w tej cenie 1900zł

to było wtedy ze starych dostaw produkcja 2007 stał na placu a z nowych była cena 2960zł też było

 

było i sie zmyło sól kupiłem po ~1360zł

co to się dzieje znów z tymi cenami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się jak dziecko bo kupiłem dzisiaj kilka ton soli potasowej po 1400 PLN za tone, wszędzie w koło albo nie ma w sprzedaży albo jest po 1700 - 1800 PLN co to sie porobiło a to jeszcze nie sezon na zakup nawozów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze te nawozy sa takie drogie tylko w Polsce nie wiecie jak sie przedstawia cenowo np.Nieczech, Czechach,

rozmawiałem ostatnio z przedstawicielką firmy która sprzedaje nawozy i doszliśmy do wniosku że w tym czasie lepiej opłaca kupić się nawozy powiedzmy od kemiry niż nasze polifoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...