Skocz do zawartości
rybka2485

CENY NAWOZOW W WASZYM REGIONIE

Rekomendowane odpowiedzi

Jak moga obniżki być na punktach, skoro drogo kupione? Nikt nie beędzie dźwigał za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w dupie mam obniżki czy podwyżki.

co mnie obchodza dilerzy i handlowcy że drogo kupili.

Jak wyprodukowaliśmy np zboże w cenie 620zł/t i mamy sprzedawać po 350 to jest ok a jak już do handlu nawozami trzeba by dołożyć to ŁO JEJKU - nikt nie bedzie woził, nosił itd.

Luzujcie handlowcy będzie coś z tego czy nie bedzie, ale robić trza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zapomniałem, że żaden z dilerów nie kupuje nawozów za swoje tylko bierze w komis. Rozlicza się po sprzedaży nawozów z zakładem produkujacym: marża + premia za przechowanie u siebie na placu i tyle. nie wiem jak teraz wyglądają marże ale w zeszłym roku było 80-100zł/t plus te tzw premie. Oj zaboli prawda o tym ile się zarabia na rolnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość tak robi. Od kilku lat nawozy przed żniwani są o dobre 100 zł/ t tańsze więc nie jest to może szybkozarabiająca inwestycja ale raczej daje pewny zysk po pół roku bez magazyniwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie wierzyć lub nie. Prowadziłem rozmowy na temat bycia przedstawicielem handlowym firmy która sprowadza nawozy ze wschodu. Po rozmowach dowiedziałem sie ze tak samo robi kemira i zch police więc trudno mi uwierzyć że któryś z handlowców dokłada - no chyba że wyszarpał sie i uwierzył, ze fosforan na wiosne 2009 będzie po 4000zł/t - to tak wtedy uwierzę że kupił za swoje licząc na 7 baniek do przodu na tonie. i teraz nie wesoło mu spuszczać.

Cóz giełda padła, surowce napieprzają w dół więc będzie z czego uśredniać cene nawozów. kupujcie lepiej wódkę za doplaty na święta niż dawajcie się nabierać na promocje nawozów - realna cena fosforanu to 1940zł/t - na przyszły sezon.

Pozdrawiam frajerów którzy wierzą w brednie o ciągłych podwyżkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonili do mnie z firmy Osadkowski, proponują mocznik po 1030 zł/T. Oczywiście netto i cały transport. Ceny nadal spadają!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawozy tanieja dwa tygodnie temu oferta osatdkowski saletra 1150 tona

dzisiaj dzwonilem kupil bym ja z kedziexyna 1030 tona ale czekam do marca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gospodarką rynkową powinien kierować popyt i podaż, to dla mnie przy tych cenach nawozów popyt powinien równać się zeru i nikt mi nie wytłumaczy,

że kupno przy tych cenach ma uzasadnienie ekonomiczne. Lepiej kupić wódki

na święta (jak napisał nianio) i nie przejmować się a ceny wrócą na ,,ziemię".

 

Ps. Przeczytałem na jednym z portali, że spółki nawozowe naciskały na Ministerstwo Rolnictwa żeby przyspieszyć dopłaty obszarowe.

Skłonny jestem w to uwierzyć i mocno mi to śmierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
88 mln zysku Z. Ch. „POLICE”......... Pomimo pogorszenia się koniunktury na rynku nawozowym, spowodowanego spadkiem siły nabywczej rolników, przychody ze sprzedaży utrzymywały się na bardzo wysokim poziomie ze względu na utrzymujące się wysokie ceny nawozów. Akcje tej spółki spadły od maja z max 25,47zł do grudnia na 6,20zł notowania Nawozy z Polic sprzedawane były (przy kursie euro 3,3zł) za prawie polowe ceny jaka obowiązywała w Polsce. Niektórzy nawet sprowadzali Polidap po 2000zł/t z Niemiec, przykład W gospodarce tzw rynkowej najpierw trzeba coś (kogoś) zniszczyć by tanio kupić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obyśmy my rolnicy nie dali się zniszczyć i byli mądrzy przed szkodą.

Problemów (w ,które na razie nie wierzę) Z. CH. nie musimy rozwiązywać

z własnej kieszeni a jeśli nawet którykolwiek z większych zakładów pada to i tak

pracownicy dostają wielotysięczne odprawy.... bo stracili jedyne źródło dochodu.

Jak padnie gospodarstwo tzw. rodzinne to chyba tylko Cała rodzina będzie utrzymywać nasze dzieci. O kant dupy z taką równością konstytucyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas u posrednika soletra kosztuje 1200 saletrzak 1150 lubofoska 5 10 15 chyba taka 1550 i mowi ze na razie nie obniza cen choc ruhu nie maja zadnego !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcówka grudnia 2008

 

Saletra-119/q

Saletrzak-106/q

Potafoska-138/q

Mocznik(nie wiem czy dobrze usłyszałem)-165/q

 

Poczekam jeszcze gdzieś do połowy stycznia i wtedy popytam bo ma być taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ceny już są nieaktualne ,z mocznikiem to szczególnie poszybowali gdyż można dostać mocznik za 1100zł ,o dziwo saletra też w takiej cenie jest,coś mi się to nie podoba.

Jaki skład ma ta potafoska o której piszesz?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ktoś ma Naprawdę za DUŻO pieniędzy i chce je wydać na nawóz to na

miłość boską nie piszcie, że chcecie kupić i kiedy chcecie kupić bo to jest odkrywanie kart w czasie gry.....a gra jest w toku.

Te Fora internetowe czytają NIE TYLKO ROLNICY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paliwa dużo potaniały (ropa i gaz), a nawozy nic (albo minimalnie) co jest przecież tłumaczyli, że to przez wzrost cen paliw te kosmiczne ceny nawozu. A rolnik jak dostanie dopłatę idzie jak "baran" na rzeź do składu po nawóz! Co prawda nie liczni ale się trafiają. Nie róbcie tak! Nie macie co zrobić z kasą z dopłat? Powiem wam co ja zrobiłem... zakupiłem wczoraj zapas paliwa na cały rok, może i będzie jeszcze parę groszy taniej, ale mnie już ta cena satysfakcjonuje a nie chcę ryzykować. A nawozy hehe zobaczymy już zrobiłem wyliczenia i z ponad 21ton kupionych w zeszłym roku zakupię tylko 6ton w tym i to samego azotu (pod warunkiem, że nie zdrożeje a stanieje) i tyle w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam czy ja piszę że chcę kupować nawozy?,chcę stwierdzić że mocznik wrócił do ceny ubiegłorocznej ,a saletra jest o 25 proc za droga w stosunku do ubiegłego roku ,i to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale proszę zauważyć, że ten mocznik o którym piszesz nie jest polski a rosyjski (chyba). Polski mocznik kosztuje dużo więcej. Ja też właśnie myślę o tej formie azotu i właśnie o moczniku rosyjskim, także nasze zakłady na naszych rolnikach za dużo nie zarobią! pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski mocznik oferują po 1030-1070 z Puław z dostawą, a saletra nie spada 1120 Kędzieżyn na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzwoniłem 2 tygodnie temu i polifoska 6 była po 2500zł a teraz już po 2250

Nawozy spadają w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie w jakiej cenie jest teraz Kemira Power 8-13-23 Beta ? Polifoska np 4ka ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tym roku (przynajmniej pod siew wiosenny) ominie zakup nawozów, bo mam jeszcze zapas który robiłem poprzedniej wiosny - jak pamiętam to saletrzak był po 700 a potafoska 680

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...