Skocz do zawartości
rybka2485

CENY NAWOZOW W WASZYM REGIONIE

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem z saletrą bo kupiłem w lipcu

kupiłem korn kali 1100 brutto na placu przy większej ilości rabat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz wyjaśniło się dlaczego przez kilka tygodni obserwowałem brak podaży nawozów azotowych - najlepsza oferta na saletrę amonową jaką dziś upolowałem to 810zł/t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze dwa tygodnie temu miałem ofertę na saletrosan po 690zł, w zeszłym tygodniu już go nie było, ciekawa sytuacja zapewne nie tylko u młynarzy pszenica jest znaczącą pozycją kosztową, ale szczerze przyznam, iż po zakładach azotowych tego bym się nie spodziewał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzy się sytuacja sprzed dwóch lat kiedy to ceny nawozów tak bardzo wzrosły, że u mnie magazyny już nie sprowadzały, bo i tak nikt nie kupował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No małe zamiszanie z gazem i koszmar saletra 1050 mocznik 1320 i braki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu, to ładnie. Na szczęście ja już zrobiłem zapasy na wiosnę. Jeśli (odpukać) nie będzie takiej zimy jak w tym roku i nie będę musiał dokupić saletry to nie będę się na razie martwił ceną. Ale co w przyszłym roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzis najtaniej saletra 880zl/t :/

 

Coś za szybko w góre jadą. Poza tym nie powinno tak być że cena saletry jest uzależniona od ceny zboża, raczej od tego jaki jest na nią popyt? a zdaje mi sie ze popyt nie wzrósł od zeszlego roku..

 

Dobrze ze mam zapas z zeszlego roku, i tylko na drugą dawke musze dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena saletry niestety jest uzależniona od cen gazu a te ida w gore. U mnie saletra 1000zl prawdobodobnie bedzie powtorka z przed 2 lat.Trzeba chyba sie juz teraz zaopatrzyc w nawozy bo taniej to RACZEJ JUZ NIE BEDZIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak narazie po 850 32% pewnie ze starych zapasów albo jezcze cennik stary bo nikt nie pyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem dobry interes w takim razie. Kupiłem nawozy przed podwyżkami: saletrę za 820 i mocznik 1150 a teraz saletra 1030 a mocznik 1300. Fosforan amonu 2300 Nie pamiętam dokładnie poprzedniej ceny ale wydaje mi się, że coś koło 1800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja kupiłem w połowie czerwca 10 t saletry po 730zł. Ale jeszcze z 12 mocznika bym musiał dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem zaraz po żniwach, gdzieś na początku września. Ciekaw jestem do jakiej ceny urosną. Na wiosnę azotowe zawsze drożały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiat kolski saletra 870-950 mocznik 1300 polifoska 6 -1680 i ida do góry z tygodnia na tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis kupowałem ceny brutto

Saletra 34%N 980zł/t

Saletrzak 27%N 980zł/t.

Nawozy wszytkie mam juz kupione, a ceny co tydzień sie zmieniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawozy drożeją bo jest popyt. Prawie codziennie widzę jak ktoś targa pełną przyczepę no i zbliża się czas wypłacania dopłat to będzie szał podwyżek. Rolników straszą podwyżką ceny gazu od października wzrosła około 6% więc nawozy w górę o około 60%. PK już zastosowałem, N RSM32 788zł/t brutto, zatankowałem. N kupuje na jesieni z powodu tworzenia sztucznego problemów z dostępnością gdy trzeba stosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saletrzak w tej samej cenie co saletra? Zawsze był trochę tańszy. Złodzieje normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam propozycje 1000 zł za saletre kupic w tej cenie czy potanieje do wiosny ?????

tak mysle ze raz doplaty, dwa wzrost vatu, ceny gazu, zboze drogie wiec o obnizkach nie ma co myslec .........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę nawet mowy nie ma o tym żeby staniała. Przecież wtedy jest największy popyt. Chłopie, jeśli jeszcze nie zrobiłeś zapasów to czym prędzej to zrób. Na pewno po Nowym Roku będzie korekta cen z powodów, które wymieniłeś. Wczoraj pszenica na MATIF znowu miała rekord od kwietnia 2008 roku - 242,50 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...