Skocz do zawartości
rybka2485

CENY NAWOZOW W WASZYM REGIONIE

Rekomendowane odpowiedzi

to skąd Ty to bierzesz? to nie jest nawóz z legalnego źródła? miałem na myśli świadczenie usług

 

biorę z zakładów azotowych ale w momencie składania zamówienie jest tam punkt w którym piszę że produkt nie może być przedmiotem dalszego obrotu( odsprzedaży) rynkowej

 

w tym miesiącu mieli tego mocznika ok 1000 ton

No i już nie mają niby pod koniec miesiąca będzie coś wiadomo za ile i ile będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny niezłe dziś dostałem informację z puław mocznik 1570 zł na miejscu u mnie. Najtańszy u handlarzy 1680zł. Ale mają przebitki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny niezłe dziś dostałem informację z puław mocznik 1570 zł na miejscu u mnie. Najtańszy u handlarzy 1680zł. Ale mają przebitki.

oczywiście netto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie brutto i to na mniejscu w gospodarstwie

netto 1465zł za bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składasz zamówienie na minimum transport jednego rodzaju towaru, oni do połowy miesiąca rozdysponują całą produkcję, jak im zostanie to się załapiesz. Preferują regon ale moje zamówienie na nip przyjęli i zobaczymy jak się sprawa potoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówienie składałeś u regionalnego przedstawiciela handlowego? pytałeś o ceny innych produktów?

 

w jakiej cenie jest obecnie RSM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mi przywieźli cysterkę RSM32 - zamawiany w listopadzie - cena 1030 zł netto / tona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to u Grzesia czysty składnik wychodzi troszeczkę taniej, ja poza dolistnymi zabiegami nie stosowałem jeszcze mocznika, zawsze saletra, saletrzak i saletrosan, ale teraz muszę coś wykombinować, mocznik nadałby się ewentualnie do zabiegów dolistnych, pod ziemniaki i kukurydzę, więc samochodu nie zużyję, gdzie można go jeszcze zaaplikować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku pierwszy zabieg dałem saletrę a na 2 poszedł mocznik. Jak cena 1kg N było o 30 groszy niższa na kożyść mocznika to stosując 10t mocznika zamiast saletry dawałem tyle samo N ale o 1380zł taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli śmiało mogę na pierwszy zabieg dać RSM, na drugi mocznik i na kłos również mocznik, a pod kukurydzę i ziemniaki sam mocznik,

 

@Grześ wskaż mi proszę jeszcze jak wygląda kwestia zakupów w Puławach, oni obsługują tylko dystrybutorów i jeśli im coś zostanie to ewentualnie sprzedadzą coś rolnikowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rzepak to musisz dosyć szybko podać pierwszą jak i drugą dawkę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rzepak chciałem jednocześnie dać saletrę/RSM i rozrzucić od razu mocznik jaki jest czas rozkładu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rzepak chciałem jednocześnie dać saletrę/RSM i rozrzucić od razu mocznik jaki jest czas rozkładu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocznik dobrze się rozkłada jeśli jest wilgoć ale dla rośliny dostępny jest jak temperatura oscyluje ok 7,8 stopni odp tak na szybko czyli lepiej by było dać go na 2 dawkę i z mocznikiem proponuje działać wcześniej jak są kutemu dobre warunki no chyba ze posiadamy mocznik z ureazą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzepak intensywnie pobiera azot do połowy fazy kwitnienia ,także moim zdaniem ładownie mocznika lub późna dawka "na łuszczynę" jest normalnym wyrzucaniem pieniędzy ,koniec podawania azotu na 3 tyg przed kwitnieniem w szybko działającej formie.W lutym/marcu na zamarzniętą glebę raz 100kgN Saletra +(Siarczan amonu)(magnezu) lub saletrosan potem na początku kwietnia 60-70N Saletra i koniec.W przypadku późnego ruszenia wegetacji koniec marca kwiecień jedna duża dawka skomasowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz rzepak potrzebuje jak najwcześniej azotu ,ale mogę z czystym sumieniem potwierdzić ze można nawozić i mocznikiem tylko trzeba możliwie szybko rozsypać na pole

Jeśli bym miał wcześniej dobrą ofertę na mocznik to bez zastanowienia sypałbym samym mocznikiem a tak nawozy kupione chociaż nie żałuję bo kupiłem w dobrej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rzepak leję I dawkę RSM 32 220 l i za dwa tyg. II 200l - porównójąc to do I dawki w saletrze rzepak po RSM-ie jest zmulony przez 3-4 dni (po saletrze ma lepszy wigor) ale później nie ma różnicy.

Ale nie odbiegajmy od tematu - ja kupowałem z dostawą na podwórko w połowie września po 1100 zł/t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...