Skocz do zawartości
rybka2485

CENY NAWOZOW W WASZYM REGIONIE

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś ma doświadczenie w stosowaniu nawozów z FOSFAN Szczecin? Wychodzą cenowo taniej niż Polickie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polifoska 6-2090zł/t przy ilości powyżej 1t rabat ale nie wiem ile,przekonam sie jak kupie. Skład 13km odemnie transport gratis pow 1t. Dla porównania na składzie 2km odemnie ta sama Poli kosztuje 2290zł/t, transport 10zł, rabat 10zł/t przy ilości powyżej 4t. Niektórym się w głowach poprzewracało. Śmiech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sól potasowa 1500zł/t

fosforan amonu 12-52 1900zł/t

 

czyli polifoska 6 wychodzi za 1700zł/t netto i jeszcze masz w gratisie 60kg P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła propozycja. Zastanawiałem się nad tą opcją też, ale wtedy nie zapytałem po ile sól i jakiś fosfor. Zrobie po żniwach badania gleby, to jeszcze się okaże jaka zasobność. Zamiast fosforanu amonu zastanawiam się nad superfosfatem wzbogaconym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 20 PK 1270 netto

5 10 25 NPK 1210 netto

cena z dostawą na podwórko cały skład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd te nawozy? należy mieć również na uwadze rozpuszczalność, czyli yara > polifoski i pozostałe

 

w fosforanie amonu rozpuszczalne w wodzie jest ponad 90% i na fosfor głównie należy uważać, fosforany są dobre, ale stosowane wyłącznie systematycznie, a cenowo wcale nie wychodzą rewelacyjnie, fajnie byłoby teraz dorwać corn cali, ale kosztuje ponad 1200zł/t (w styczniu była po około 1100zł/t netto i wychodziła korzystniej niż sól potasowa),

 

1t 5-10-25 to ponad 400kg soli potasowej za 625zł + prawie 200kg fosforanu (52) za 365zł + 100kg saletrosanu za 100zł czyli łącznie 1090zł za odpowiednik tony + w gratisie 23kg S i gwarantowana dobra przyswajalność i granulacja, a rozrzucić trzeba tylko 700kg zamiast tony, ale niestety w trzech przejazdach, ja potas rozkładam na dwa rzuty (połowa przedsiewnie, połowa zimą przed ruszeniem wegetacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10-30 za 1270zł/t to już lepsza propozycja, to jest odpowiednik 0,5t soli potasowej czyli 750zł/t + 192kg fosforanu czyli 365zł co daje łącznie za odpowiednik tony 1115zł i 23kg azotu w gratisie

 

3-12-26 to 433kg soli potasowej za 650zł + 230kg fosforanu za 440zł + 10kg saletrosanu za 10 zł czyli łącznie 1100zł za odpowiednik tony + w gratisie 13kg siarki

 

także jeśli rozpuszczalność P w tych nawozach jest bliska 90% to moim zdaniem warto przepłacić te 100zł, ale śmiem wątpić w dobrą przyswajalność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ofertę w następujących cenach:

 

Sól potasowa=1760

Superfosfat prosty 19%=920

Superfosfat wzbogacony=1860

Polidap=2240

 

Jaki fosfor proponujecie? Więc tak, w polidapie 41% fosforu jest rozpuszczalne w wodzie i praktycznie tylko rozpuszczalnośc w wodzie bierzemy pod uwagę obliczając wykorzystanie czystego składnika? W superfosfacie zbogaconym tylko 25% fosforu jest rozpuszczalne w wodzie a nie 40%, a w prostym teoretycznie te 19% więc wg tego najtaniej wychodzi wbrew pozorom superfosfat 19%. NIech ktoś mnie nakieruje, prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli masz kg fosforu z superfosfatu (920/190) za 4,84zł/kg

w polidapie fosfor kosztuje przy tych cenach (po uwzględnieniu 180kg N po 3,5zł/kg) 1610zł/410kg=3,92zł/kg i jeszcze do tego masz 5kg siarki,

 

co jest jeszcze w superfosfacie prostym poza fosforem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co jest jeszcze w superfosfacie prostym poza fosforem?

 

Wapń-25% i siarka-13%

 

Właśnie w prostym wychodzi mi najtańszy fosfor-oczywiście według mojej oferty i według mojej teorii ile tak naprawde jest do wykorzystania dla roślin z danego nawozu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saletra włocławek 1120zł/t netto na gospodarstwie,

canwil 920zł/t netto

Jabłowo

 

pytanie brzmi kto to kupi za takie pieniądze przy spadających cenach zbóż rzepak już zjechał prawie do 380euro, pszenica na szczęście trzyma się blisko 190euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztowałoby z transportem do powiatu grodzisk wlkp.? Z kime można się skontaktować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, tylko pomiędzy niektórymi są różnice nawet przeszło 50 zł na tonie pomimo, że jeden diler i drugi jeszcze większy diler biorą saletrę z Włocławka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
saletra włocławek 1120zł/t netto na gospodarstwie,

canwil 920zł/t netto

Jabłowo

 

pytanie brzmi kto to kupi za takie pieniądze przy spadających cenach zbóż rzepak już zjechał prawie do 380euro, pszenica na szczęście trzyma się blisko 190euro

NIe ma się co denerwować teraz nawozy tylko w duł ci co się pospieszyli to przepłacili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...