Skocz do zawartości
rybka2485

CENY NAWOZOW W WASZYM REGIONIE

Rekomendowane odpowiedzi

To już jest gorzej jak zdzierstwo..myślą,że jak cena zboża wzrosła to można z rolników doić ile można bo i tak kupią...Jeszcze troche i rolnictwo w naszym kraju będzie tylko hobby bo zyski będą z tego bardzo nieznaczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety sami jestesmy sobie winni,nikt nam nie każe akceptowac tych cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po ile chodzi saletra amonowa i czy przewidują obnizki lub stała cenę w zeszłym roku najtaniej miałem w lipcu a teraz nie wiem co jest grane fosforowych nie kupuję jedynie potas po ile i w jakim regionie w magazynach cena z wiosny jaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaje cena hurt saletra litewska 989 brutto

sól 60% 1370zł brutto

ponoć taniej nie będzie a soli nie wyrwiesz chyba że ze starych zapasów jak np fosforan polidap 1950zł

więc sobie nieco kupiłem

 

a druga sprawa dziwię się że pszenica jest tak tania w kontraktach na sierpień na Matiff co im rośnie bez nawozu?? że akceptują 660zł netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Minister próbuje działać - efekt raczej wątpliwy. Niestety.

http://www.tvn24.pl/12692,1549930,0,1,wiadomosc.html

 

Działa to, to całe towarzystwo nam na nerwy (coraz mocniej). Partia chłopska w rządzie a rząd robi ciągłe przymiarki jak by tu jeszcze rolników skubnąć a to KRUS, a to podatek dochodowy, ale o zniesieniu gruntowego nikt sie nawet nie zająknął. Jedyną rzecz, która mnie cieszy to, to, że nie głosowałem na tych pajaców i przynajmniej teraz nie mam czkawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zakupiłem saletra-885, sól-1320,mocznik-1290,a podobno sól ma kosztować 2 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęcie o cenie można mówić wtedy gdy kupujący chce ją zapłacić, a sprzedający godzi się taką otrzymać.Wszystko inne to pobożne życzenia.I ja jakoś kolejek za nią nie przewiduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś zakupiłem saletra-985, sól-1320,mocznik-1290,a podobno sól ma kosztować 2 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie widac ze Sawicki ostro zabral sie za sprawe wyokich cen nawozów........

 

polifoska 8 kosztuje 2400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polidap(czyli fosforan amonu) u nas po 250, dwa 10 stycznia 2007 płaciłem po 109, masakra, dobrze że zapas na 2 lata zrobiłem, niestety już się skończył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj OSADKOWSKI proponowali mi polifoskę 6 po 2300zł masakra

 

Zaproponuj w rozliczeniu pszenice po 1500zł/t . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zakupiłem saletra-985, sól-1320,mocznik-1290,a podobno sól ma kosztować 2 tyś
Jak nikt tej propozycji nie przyjmie i przestaniemy nawozy kupować zacznie proponować po np.1600 lub my zaproponujemy że damy 1400 a jak nie niech leży w magazynie.Na zdrowy rozum to stosowanie polifoski za 2900 jest wydatkiem nie uzasadnionym ekonomicznie.Przyrost plonu jest mniej warty jak kasa wydana na nawoz.Kto mi nie wierzy przekona się kupując nawozy jesienią 2008 za pieniądze uzyskane ze sprzedaży zboża w żniwa.Technologia "Jak za króla Cwieczka" będzie bardziej racjonalna.Smutne ale prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na następny sezon zastanowię się nad nawozami z kemiry, koniec nabijania kiecy naszym zachłannym rodakom,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polifoska po 2400 zł/t i ropa po prawie 5 zł i rób tu człowieku w polu. A niby teraz seson na nawozy martwy, ciekawe co będzie w we wrześniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wrzesniu jak zobaczymy po ile jest zboże i ile go namłóciliśmy,damy sobie spokój z nawozami bo ważniejszy będzie chleb i sól.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam plan jak zaradzić cenom nawozów fosforowych niech wszyscy zrobią próbki gleby ze swoich pól i na polach gdzie fosfor wyjdzie co najmniej średni lub wysoki a ph nie będzie zbyt wysokie zastosują wapno tlenkowe 60%w takiej ilości jak jest zapotrzebowanie a efekt będzie lepszy.Ja na swoje gospodarstwo potrzebuje około 3 ton fosforanu amonu co daje niezłą sumkę.

Chyba sie wkur... zakupie 50 ton tlenkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pieprzmy się, tylko zobaczmy po ile jest na zachodzie i stamtąd sprowadzajmy, kto chętny z małopolski? niech się ta unia na coś przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno korzystniej jest ze wschodu ,tylko podobno są jakieś ograniczenia.Sawicki zamiast udawać że coś robi powinien otworzxyć granicę dla nawozu ze wschodu,ale jak znam życie będzie miał to w dupie,bo co go obchodzi ile płacimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...