Skocz do zawartości
rybka2485

CENY NAWOZOW W WASZYM REGIONIE

Rekomendowane odpowiedzi

No i nie popalicie rsm-em rzepaków jak dajecie na pierwszy raz? Jeden "specjalista" z timaka mówił że nie należy dawać na mokre rośliny -i to się zgadza- a jak go zapytali co z kryształkami lodu późną zimą na liściach to zalecał ostrożność i jak wcześniej namawiał do stosowanie tylko i wyłącznie rsm-u tak nagle pojawił się wyjątek. Ktoś tam rzucił że rzepak ma solidny nalot woskowy i tak łatwo się go jak zboże nie popali. Ale zawsze jest ta obawa. Stąd moje pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientowałem RSM nie wywiera negatywnego wpływu na rzepak w I dawce, zasadniczo powinien być szybciej przyswojony niż saletra, natomiast już z drugą dawką trzeba uważać - liście powinny być suche, a i tak zazwyczaj leżą poziomo, więc poparzenia są nieuniknione, najlepszym zabezpieczeniem jest deszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w pierwszej dawce RSM popali liście gdy są mokre ,a gdy jeszcze po rozlaniu RSM-u w nocy przymrozi dopiero jest poparzenie liści ,dlatego na start daję polifoskę 21 , za tydzień lub dwa dopiero jadę z RSM.Mądre książki piszą aby jako pierwszą dawkę RSM-u lać tylko 28% czy to w rzepaku czy w zbożach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A że temat jest o cenach nawozów to

RSM 28 przywieźli mi na podwórze po 110 za t

a PK 20-30 1860/t

i sprawdzam ceny na Polifoskę 21 od 109-117/t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1100 za 28 to troszeczkę drogo, RSM z pierwszą dawką na rzepak trzeba wjechać na zmrożony grunt, może stąd polecany jest roztwór 28%, aby od razu nie zamarzał, ale to 32% roztwór ma lepsze właściwości (większa gęstość - cięższa kropla), podobno zmrożonym roślinom rzepaku nic się nie stanie, na drugą dawkę już powinny być suche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I trzeba pamiętać ze jak kończymy nawożenie trzeba dodać wody roztwór zrobi się jak glikol i nie zamrozimy opryskiwacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwne dywagacje jak byście byli z innej planety ...uzywam RSM od co najmniej 10 lat jede RSM rzepak dwa razy i jak go trochę popali to co ???...po pierwszym razie jadę znowy po ok. dwóch tygodniach i jak popali trochę liście to co ???p...cie jak stare baby , średnia plonu zawsze ok 4 ton...nie natachasz się worków mieszanie i ciul go jeszcze co ...A kupiłem go w sierpniu po 935 netto 32,,,za 28 % płacicie za najdroższą wode 2000 litrów wody ponad 2200 zł...powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grześ dostaniesz ten mocznik?

 

Dalgety, zł/t netto:

-saletra Tarnów 1440,

-saletra Kędzieżyn 1500,

-mocznik Białoruś 1505,

 

RSM32 1030zł/t netto ADAR,

mocznik rosyjski 1580zł/t netto agrolok,

saletra Anwil 1270zł/t netto Agrochest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładną cenę wyłożyli na saletrę w takiej to mogą działkowcom na punktach handlować.I bądź tu lojalnym i handluj z jednym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w cenie grudniowej będę dopiero dogrywał co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...