Gość Napisano 2 Kwietnia 2013 02.04.2013r. Aktualne ceny detaliczne sprzedaży nawozów: http://www.cenyrolnicze.pl/nawozy/1364767202/ Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość Napisano 8 Kwietnia 2013 08.04.2013r. Aktualne ceny detaliczne sprzedaży nawozów: http://www.cenyrolnicze.pl/nawozy/1365407431/ Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość Napisano 15 Kwietnia 2013 15.04.2013r. Aktualne ceny detaliczne sprzedaży nawozów: http://www.cenyrolnicze.pl/nawozy/1366013778/ Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość Napisano 22 Kwietnia 2013 22.04.2013r. Aktualne ceny detaliczne sprzedaży nawozów: http://www.cenyrolnicze.pl/nawozy/1366617664/ Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość Napisano 30 Kwietnia 2013 30.04.2013r. Aktualne ceny detaliczne sprzedaży nawozów: http://www.cenyrolnicze.pl/nawozy/1367186401/ Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Przemek21 0 Napisano 26 Czerwca 2013 ktoś ma doświadczenie w stosowaniu nawozów z FOSFAN Szczecin? Wychodzą cenowo taniej niż Polickie. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
MarcinC-360 0 Napisano 13 Lipca 2013 Polifoska 6-2090zł/t przy ilości powyżej 1t rabat ale nie wiem ile,przekonam sie jak kupie. Skład 13km odemnie transport gratis pow 1t. Dla porównania na składzie 2km odemnie ta sama Poli kosztuje 2290zł/t, transport 10zł, rabat 10zł/t przy ilości powyżej 4t. Niektórym się w głowach poprzewracało. Śmiech Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kissmy... 0 Napisano 13 Lipca 2013 sól potasowa 1500zł/tfosforan amonu 12-52 1900zł/t czyli polifoska 6 wychodzi za 1700zł/t netto i jeszcze masz w gratisie 60kg P Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
MarcinC-360 0 Napisano 13 Lipca 2013 Niezła propozycja. Zastanawiałem się nad tą opcją też, ale wtedy nie zapytałem po ile sól i jakiś fosfor. Zrobie po żniwach badania gleby, to jeszcze się okaże jaka zasobność. Zamiast fosforanu amonu zastanawiam się nad superfosfatem wzbogaconym. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Przemek21 0 Napisano 13 Lipca 2013 10 20 PK 1270 netto5 10 25 NPK 1210 nettocena z dostawą na podwórko cały skład Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kissmy... 0 Napisano 13 Lipca 2013 a skąd te nawozy? należy mieć również na uwadze rozpuszczalność, czyli yara > polifoski i pozostałe w fosforanie amonu rozpuszczalne w wodzie jest ponad 90% i na fosfor głównie należy uważać, fosforany są dobre, ale stosowane wyłącznie systematycznie, a cenowo wcale nie wychodzą rewelacyjnie, fajnie byłoby teraz dorwać corn cali, ale kosztuje ponad 1200zł/t (w styczniu była po około 1100zł/t netto i wychodziła korzystniej niż sól potasowa), 1t 5-10-25 to ponad 400kg soli potasowej za 625zł + prawie 200kg fosforanu (52) za 365zł + 100kg saletrosanu za 100zł czyli łącznie 1090zł za odpowiednik tony + w gratisie 23kg S i gwarantowana dobra przyswajalność i granulacja, a rozrzucić trzeba tylko 700kg zamiast tony, ale niestety w trzech przejazdach, ja potas rozkładam na dwa rzuty (połowa przedsiewnie, połowa zimą przed ruszeniem wegetacji) Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Przemek21 0 Napisano 13 Lipca 2013 czyli jakby sprzedali 100zł taniej to i tak za drogo? Fosfan szczecin Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Przemek21 0 Napisano 13 Lipca 2013 a widze błąd mi się wkradł 10-30 1270 netto3 12 26 1200 netto Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kissmy... 0 Napisano 14 Lipca 2013 10-30 za 1270zł/t to już lepsza propozycja, to jest odpowiednik 0,5t soli potasowej czyli 750zł/t + 192kg fosforanu czyli 365zł co daje łącznie za odpowiednik tony 1115zł i 23kg azotu w gratisie 3-12-26 to 433kg soli potasowej za 650zł + 230kg fosforanu za 440zł + 10kg saletrosanu za 10 zł czyli łącznie 1100zł za odpowiednik tony + w gratisie 13kg siarki także jeśli rozpuszczalność P w tych nawozach jest bliska 90% to moim zdaniem warto przepłacić te 100zł, ale śmiem wątpić w dobrą przyswajalność Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość Napisano 15 Lipca 2013 15.07.2013r. Aktualne ceny detaliczne sprzedaży nawozów: http://www.cenyrolnicze.pl/nawozy/1373872133/ Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
MarcinC-360 0 Napisano 15 Lipca 2013 Mam ofertę w następujących cenach: Sól potasowa=1760Superfosfat prosty 19%=920Superfosfat wzbogacony=1860Polidap=2240 Jaki fosfor proponujecie? Więc tak, w polidapie 41% fosforu jest rozpuszczalne w wodzie i praktycznie tylko rozpuszczalnośc w wodzie bierzemy pod uwagę obliczając wykorzystanie czystego składnika? W superfosfacie zbogaconym tylko 25% fosforu jest rozpuszczalne w wodzie a nie 40%, a w prostym teoretycznie te 19% więc wg tego najtaniej wychodzi wbrew pozorom superfosfat 19%. NIech ktoś mnie nakieruje, prosze. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kissmy... 0 Napisano 15 Lipca 2013 czyli masz kg fosforu z superfosfatu (920/190) za 4,84zł/kgw polidapie fosfor kosztuje przy tych cenach (po uwzględnieniu 180kg N po 3,5zł/kg) 1610zł/410kg=3,92zł/kg i jeszcze do tego masz 5kg siarki, co jest jeszcze w superfosfacie prostym poza fosforem? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Grześ 0 Napisano 15 Lipca 2013 Saletra w Puławach 1140 zł z dostawą. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
MarcinC-360 0 Napisano 15 Lipca 2013 co jest jeszcze w superfosfacie prostym poza fosforem? Wapń-25% i siarka-13% Właśnie w prostym wychodzi mi najtańszy fosfor-oczywiście według mojej oferty i według mojej teorii ile tak naprawde jest do wykorzystania dla roślin z danego nawozu. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
radziowie 0 Napisano 18 Lipca 2013 Gdzie jest saletra z Puław za 1140? Netto czy brutto? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
kissmy... 0 Napisano 18 Lipca 2013 saletra włocławek 1120zł/t netto na gospodarstwie,canwil 920zł/t nettoJabłowo pytanie brzmi kto to kupi za takie pieniądze przy spadających cenach zbóż rzepak już zjechał prawie do 380euro, pszenica na szczęście trzyma się blisko 190euro Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
radziowie 0 Napisano 19 Lipca 2013 A ile kosztowałoby z transportem do powiatu grodzisk wlkp.? Z kime można się skontaktować? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Grześ 0 Napisano 20 Lipca 2013 Brutto, pytaj u ich przedstawicieli regionalnych. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
radziowie 0 Napisano 22 Lipca 2013 Pytałem, tylko pomiędzy niektórymi są różnice nawet przeszło 50 zł na tonie pomimo, że jeden diler i drugi jeszcze większy diler biorą saletrę z Włocławka Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
henio2 0 Napisano 24 Lipca 2013 saletra włocławek 1120zł/t netto na gospodarstwie,canwil 920zł/t nettoJabłowo pytanie brzmi kto to kupi za takie pieniądze przy spadających cenach zbóż rzepak już zjechał prawie do 380euro, pszenica na szczęście trzyma się blisko 190euroNIe ma się co denerwować teraz nawozy tylko w duł ci co się pospieszyli to przepłacili Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach