Skocz do zawartości
Gość hooop

Opryskiwacze zawieszane i zaczepiane

Rekomendowane odpowiedzi

tzn nie biały ale taka kasza coś wiesz jak próbujesz zmieszać dwa oleje- galaretka

ale pompa z pękniętą przeponą nie będzie pompować? Nie potrafię jej rozebrać ściągłem górę i dwa boczne dekle ale jak się dostać do środka? Z dwóch stron są membrany ale nie wiem jak je odkręcić jest na środku taka jakby podkładka z dwoma otworkami coś jak śruba w szlifierce kątowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrec wlasnie ta nakretke,gruby srubokret lub majzel , mlotkiem pare razy stukniesz.odkreca sie jak kazda nakretka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie próbowałem tłukłem właśnie grubym śrubokrętem i młotkiem najpierw normalnie potem myślałem że może lewy gwint ale nie puściło...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbierałem kiedyś 3sekcyjną od pilmeta 2000l i były śruby na 13 klucz a te co ty piszesz widziałem w starej pompie może spróbuj włożyć 2 wiertła w te otwory i wtedy długim śrubokrętem odkręcisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba masz przyczyne niesprawności pompy. Wymiana przepon to niewielki koszt, ja bym tez radził zmienic odrazu zaworki (4 szt) + świeży olej i masz pompe po remoncie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z tego co rozumie to nic tam więcej nie mogło się zepsuć...! narazie nie jestem w stanie do niej zajrzeć bo pompa została na gospodarce dopiero w czwartek pojadę i będę mógł coś zdiagnozować...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręciłem dziś przepony i po wstępnych oględzinach nie wykazały jakichkolwiek wad czy też pęknięć...! Może nie było po prostu powietrza bo przyznam się że tego nie sprawdziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli była woda w oleju to musi myć uszkodzona przepona nie ma innej możliwości. Tak normalnie możesz nie widzieć uszkodzenia. Weź przeponę do ręki wyginaj i obserwuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wszystkiego wyginałem ją w każda stronę jak tylko się dało giąłem, przełamywałem i nic...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne.

W takim razie wypada złożyć z powrotem i szukać przyczyny gdzie indziej.

Ja u siebie jak rozebrałem to nie było widać a przy wyginaniu była dziura tak jakby wąskim nożem ktoś przebił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skąd sie wzięła woda w oleju? Nie ma innej możliwości. A przepona moze nie jest pęknięta tylko dziurawa w którymś miejscu, albo przeciekała tam gdzie przechodzą śruby, tego gołym okiem nie zawsze da sie sprawdzic. Ja bym zmienił przepony, simeringi i zaworki i wiedziałbym że pompa zrobiona, jeśli by dalej nie dawała ciśnienia, szukałbym w rozdzielaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już rozrył pompę to nie ma sensu zakładać starych membran. Wiem że można dostać sylikonowe są droższe ale dłużej trzymają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja opanowana! Pompa śmiga jak nowa trzeba było tylko wszystko objechać sylikonem bo zaworki przepuszczały i nie było kompresji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem na kursie na opryskiwacze i teraz u nas taki kurs kosztuje 180zł w zeszłym roku był i kosztował 120zł, przegląd na opryskiwacz 12m kosztuje 180zł + koszty dojadu goscia oddalonego odemnie o 80km. Okradają rolnika na każdym kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem w lutym jakość to zapłaciłem 130zł a przegląd na opryskiwacz u nas bez względu na rodzaj kosztuje drugie tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też dwa dni ale po 4h i 160

130 przepraszam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie do kolegów, a mianowicie czy ktoś może ma 600l opryskiwacz zaczepiany do mf 255. Chciałbym kupic nowy (mam 400l) i nie wiem czy 600l nie bedzie podnosił mi przodu do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...