Skocz do zawartości
Gość hooop

Opryskiwacze zawieszane i zaczepiane

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam ciągany 2000l pracuje z Mf 65KM jest OK, ale sąsiad ma 600l zawieszany i podczepia go do c-360 3P i przy pełnym baku pod górkę trochę go zrywa do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Mam pytanie do kolegów, a mianowicie czy ktoś może ma 600l opryskiwacz zaczepiany do mf 255. Chciałbym kupic nowy (mam 400l) i nie wiem czy 600l nie bedzie podnosił mi przodu do góry.

Ja 3 lata pryskałem 600/15 ciągnikiem 3p i nigdy nie było problemów. Nie wiem jak zachowywał się bedzie z takim MF 255 ale zawsze można go z przodu dociążyc albo przy pryskaniu pól o dużych wzniesieniach nie napełniać go całkiem, a większa maszyna to zawsze większą powierzchnie można zrobic, mniej przejazdów, oszczędność czasu i paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupilismy Hardiego 800l 12m belka hydraulicznie podnoszona ze stabilizacją.Jutro test na polu,mam nadzieje ze 3p jakos da z nim rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem na allegro zbiornik do opryskiwacza 1200l, i przymierzam się do zrobienia "SAM'-a na podzespołach mojego 10-letniego moskita 400/12. Chcę zrobić w nim zaczep skrętny na którym miała by być przykręcona pompa i zamontowany rożdzielacz . Może ma ktoś jakieś szczegółowe zdjęcia takiego ustrojstwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj maila to ci wysle jak to wygląda u mnie. Zaczep skrętny fajna sprawa jak masz równe, foremne kawałki i jedziesz do przodu, ale każdy ruch kierownicą powoduje huśtanie lanc przez co oprysk nie jest precyzyjny, jazda po nierównościach (poprzeczniaki) to również huśtanie lanc, a gdy trzeba gdzieś precyzyjnie cofnąć to też nie jest to proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kupiłem na allegro zbiornik do opryskiwacza 1200l, i przymierzam się do zrobienia "SAM'-a na podzespołach mojego 10-letniego moskita 400/12. Chcę zrobić w nim zaczep skrętny na którym miała by być przykręcona pompa i zamontowany rożdzielacz . Może ma ktoś jakieś szczegółowe zdjęcia takiego ustrojstwa?

kupiłeś ten zbiornik za 1450zł ? czy on jest kompletny? jak to wygląda na twoje oko? czy nie szło znaleźć nic tańszego? szukałeś w innych źródłach? pytam bo też mam taki zamiar wczoraj robiłem oś ale muszę wymienić łożyska na nowe w piastach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos opryskiwacz zawieszany 1000 litrów zawieszony na zetorze np 5340?

Jesli tak, to jak sie z nim sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ten z Agricoli z Lubrańca .Z transportem niecałe 1600[uPS]. Jest on kompletny tzn. wszystkie króćce , wskażnik poziomu cieczy rozwadniacz w sicie, tylko trzeba przewiercić otwory na "mieszadło eżektorowe ". Generalnie jestem zadowolony z zakupu. Jak zrobię to wstawię foto. Aras DSL mój mail:panpawelek6@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bookovsky wysłałem Ci prywatną wiadomość jak możesz to wyślij mi kilka fotek tego zbiornika na lukaszkaminski19@interia.pl no i oczywiści proszę o odpowiedzi na kilka pytań które Ci zadałem w PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aras dzięki za zdięcia ale mam trochę inny koncept będzie tylko skrętny a nie obrotowo-skrętny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bookovsky czy to ci wyda, czy ci cięgieł nie będzie wyginało jak opryskiwacz względem ciągnika będzie się przechylał, albo rozdzielacz który będziesz miał zamontowany na górze będzie się po błotnikach obijał, u siebie tak miałem i jakbym miał takie coś budować samemu to zrobiłbym na podobnej zasadzie. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i robię obrotowo skrętny z grubościennych rur przy pomocy tokarza.Jutro powinienem mieć skończoną ramę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja też się nad takim zastanawiałem...! myślę że to jest dobre rozwiązanie jak sie zakłada jedną dobrze wydajną pompę ja niestety będę miał dwie połączone wspólnie i nie wiem czy taka konstrukcja mi wyda gdyż pompy muszą być własnie na tym skrętnym ramieniu co w przypadku dwóch pomp go zdecydowanie wydłuży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydłuzy ale nie na tyle,zeby robić z tego problem. Jak będziesz robil "sama"to po prostu zrobisz krotszy zaczep ten od ramy do zaczepu.Przetestowałem wczoraj swoje podwozie i pięknie kopiuje ślady ciągnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydłuzy ale nie na tyle,zeby robić z tego problem. Jak będziesz robil "sama"to po prostu zrobisz krotszy zaczep ten od ramy do zaczepu.Przetestowałem wczoraj swoje podwozie i pięknie kopiuje ślady ciągnika
a jak z cofaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może byś jakieś zdjęcia zamieścił z przebiegu prac, bo chyba sporo osób byłoby chętnych na takie przeróbki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z cofaniem nie powinno być najmniejszego problemu jak ze zwykłą przyczepą jednoosiową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie tak całkiem, bo oś skrętu znajduje się daleko od ciągnika i każdy mały ruch kierownicą powoduje duże skręcanie opryskiwaczem. Na pusto nie jest tak źle ale jak jest pełny to już jest gorzej, szczególnie jak się jedzie pierwszy raz na świeżej glebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prawie jak z jednoosiówką trzeba wykonywać trochę mniejsze ruchy kierownicą . Luki, jutro malowanie , w niedzielę montaż i w poniedziałek w pole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Dzisiaj "zwodowałem" mojego "sama" i jestem zadowolony z efektu .Pompa zdaje egzamin mimo dołożenia dodatkowego mieszadła zaczep działa jak należy chociaż nigdzie go nie wymiarowałem totalna improwizacja tylko zdjęcia [dzięki Aras ] , no i najważniejsze jakieś 5 klocków w kieszeni w porównaniu z najtańszym z Allegro wliczając w to "świętej pamięci "moskita ,który posłużył jako dawca organów .Nie wiem jak się wrzuca fotki ale kolega Luki może coś wymyśli. Apropos cofania to już się nauczyłem .Opryskałem nim dzisiaj 6 ha pszenżyta siarczanem Mg i dożywkami i jedna działka z głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia ukażą się jutro na Agrofoto niech i inni skorzystają szczegółowy link podam jutro...!A już jak tak wspomniałeś o kosztach to ile cię wyniósł jeśli to nie tajemnica będę wiedział na co się szykować...! Panowie z góry uprzedzam że sprzęt wygląda naprawdę genialnie co by nie rzec -zajebiś@@@!!! Sami zobaczycie ja już widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...