Skocz do zawartości
Gość hooop

Opryskiwacze zawieszane i zaczepiane

Rekomendowane odpowiedzi

ja także daje przed siewem mocznik + saletrzak, a kukurydze jeszcze pryskam ze 2 razy w odstepie tygodnia mocznikiem jak liscie zakrywaja juz ziemie. Zwykły opryskiwacz "jugol" dysze czerwone to chyba 0,5 jak dobrze pamietam i nic sie z opryskiwaczem nie dzieje, choc musiałem rok temu wymienic rozdzilacz bo juz sekcje padłu ale to tez ze starosci ma juz z 15 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jak wygląda w tym roku tylko dolistnie polece dawałen mocznik i saletrzak troszke ją po tym przypala ale jak potem ruszy to idzie

 

 

daje przed siewem 300kg mocznika +to co w wieloskładnikowym albo 500kg saletrzaku ale mocznik wydaje mi się lepszy i taniej wychodzi

 

Kukurydze mam zawsze dobrą nawet sianą po życie z tym że ja co 2-3 lata daje obornik na tych samych działkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle nie rozcieńcza RSM -jestem pewien chyba ze kupuje juz rozcienczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja daje ok 300 kg przed siewem i 150-200 pogłownie i do porysku po 30 kg na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja daje ok 300 kg przed siewem i 150-200 pogłownie i do porysku po 30 kg na ha

 

to 500 kg mocznik dajesz /ha czyli 230 N + 30 dolistny czyli 260N to sporo ja tyle nie musze dawać jakbym tyle dał to by wyległa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja daje ok 300 kg przed siewem i 150-200 pogłownie i do porysku po 30 kg na ha

 

to 500 kg mocznik dajesz /ha czyli 230 N + 30 dolistny czyli 260N to sporo ja tyle nie musze dawać jakbym tyle dał to by wyległa

 

to wychodzi ok 240 bo 30 kg mocznika nie N

jeszcze nigdy nie mialem problemu z wyleganiem (co naj wiatr)

ale plon jest

 

/edit - Pon Cze 19 23:52:57

zapomniałem dodac ze jak daje 200 pogłównie to nie daje w oprysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynalazca i partacz jegomosc SKOTAREK!!!!!!!!!!!!!!!!(10 LAT OBOZU PRACY DLA TAKICH)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to zmienia

 

Która jest jepsza

człowieku nie rozróżniasz żywicy poliestrowej od epoksydowej , każda jest dobra ale nie do wszystkiego .Ciekawe jak byś nasączył matę z włókna szklanego żywicą epoksydową , a może ty tak robiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegóły www.google.pl się kłania to jest np. żywica poliestrowa z matą szklaną http://www.allegro.pl/item110704213_zywica_poliestrowa_z_mata_szklana_kpl_napraw.html ten link podal ci wcześniej @grześ i to własnie może być do naprawy tego zbiornika . Żywica epoksydowa to np. kleje dwuskładnikowe np. Poxylina , Epidian , Distal ( http://www.hipernet24.pl/prodinfo.php?item_id=4327&pkt_id=&pro_id=&char_id= ) itp , można czymś takim skleić np. blok silnika ( kiedyś sam naprawiałem wżery w bloku silnika C-330 , pewnie z 10 lat i jest dobrze , dziś skleiłem chłodnicę - ciekawe czy będzie trzymać )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zalałem i trzyma , tylko że to było na ściance zbiornika dolnego w C-330 , zawias maski zrobił dziurkę tylko mam wątpliwości czy to długo wytrzyma ( pewnie inna rozszerzalność cieplna ) . Kleiłem Poxyliną , żeby lepiej związało najpierw na blachę poszła Kropelka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam skotarka 500l 14m, jak ktoś ma problem z ciśnieniem np. nie może uzyskać więcej niż 0,2 mPa to niech pisze.mój ma pompę 100 podobno .opryskiwacze te mają wady fabryczne do których nie przyznają się w moim 3 razy pompę na gwarancji wymieniali a i tak nie doszli co było.sam to rozpracowałem a szef jak zadzwoniłem to nie chciał nawet ze mną rozmawiać SUPER FIRMA nie ma co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a długo masz tego H.U.J.A.R.K.A?????

MAM DO TEJ PORY TE SAME PROBLEMY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2000 l 2 lata

i wiec tak

-skacze cisnienie jak sekundnik

-łamią sie lance

- zero stabilizaci

-rozdzielacz nie trzyma

straszyłem ich sądem i o tym ze powiadomie prase rolnicza i o dziwo maja go zabrac na poczatku lipca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wczoraj zalałem i trzyma , tylko że to było na ściance zbiornika dolnego w C-330 , zawias maski zrobił dziurkę tylko mam wątpliwości czy to długo wytrzyma ( pewnie inna rozszerzalność cieplna ) . Kleiłem Poxyliną , żeby lepiej związało najpierw na blachę poszła Kropelka .

Mi to samo się stało to zakleiłem to silikonem po uprzednim starannym oczyszczeniu i trzymało z 10 lat aż mi chłodnicę zatkało i musiałem ją wymienić. Dziwne dlaczego aby tyle wytrzymała. W 914 mam ponad 15 lat i jest gicio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalka.rozdzielacza po pierwszym sezonie nie mogłem ruszyć zardzewiał w środku jak to zobaczyłem to w śmiech taka tandeta.po użyciu młotka problem znikł.uszczelniłem go leciało z pokrętła regulacji ciśnienia.co do skakania ciś spróbój powietrznik rozebrać u mnie były same membramy po roku przetarte teraz zakładają jeszcze taki plastik pod nie i jest w miarę spokój.belki winda to osobna bajka bez spawarki nie podchodź.a te fajne blaszki które trzymają dysze nobla za pomysł i 30 lat robót w kamieniołomie w nagrode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o i te blaszki i dysze jestem stałym klientem w agromie jak przychodze to bez gadania wyciągają 30 blaszek i 10 tych poczwórnych dysz

ale zapłaci ten h.u.j.a.re.k mi za to

 

/edit - Czw Cze 22 21:47:42

a najlepszy jest napis przystosowany do nawozow płynnych (jak bym lał na wszystko RSM to po roku nic by nie zostało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...