Skocz do zawartości
Gość hooop

Opryskiwacze zawieszane i zaczepiane

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzięki wszystkim za odpowiedzi i fachową pomoc. Bardzo mi to pomogło. Teraz muszę wszystko jeszcze raz dokładnie przemyśleć, szykuję kasę, zamawiam i jazda w pole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie diagnosta podczas badania sprawdzał rozpylacze i wpisywał ich producenta i symbol, ale to nie znaczy że zmienić nie możesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno jakbyś zakładał filierki sekcyjne to czasem nie pokus się o te z tansze ja tak zrbilem i musiałem założyć firmowe aragoskie i wlasnie tez musze zamowic u tego goscia bo jeden w rozdzielaczu nie wystarcza i czesc syfu idzie na te przy rozpylaczach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przed sobą zaświadczenie potwierdzające sprawność techniczną opryskiwacza,które okazujesz podczas kontroli ,i tu są dane bardzo ogólne tz, ze polowy zawieszany ,nazwa producenta ,i moje dane adresowe i data kontroli i numer protokołu kontroli,a w protokóle już masz wyszczególnione wszystkie podzespoły i ich parametry punkt filtry,pyta czy są kompletne,czy posiadają wkłady,i stan filtrów, zgodność kwitowana (x)w kolumnie (w normie) ale już rozpylacze są opisane szczegółowo,czyli producent i dokładny typ jaki mam zamontowany.Tak więc ilość filtrów musi być zgodna z ustawą o opryskiwaczach co do wielkości i stopnia filtrowania to już Twój wybór,podyktowany parametrami pompy i rozpylaczy. Gdy modernizowałem swój opryskiwacz pomocy technicznej udzieliła mi firma http://www.mescomp.com/ poleca bardzo rzeczowa i konkretna pomoc,i ceny bardzo przystępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję opryskiwacz pilmet lub krukowiak 1000l. Z końcówkami do RSM. Lance 15 lub 18 m. Jeżeli ktoś coś będzie miał proszę pisać na gg 32227442.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam do sprzedania skotarka 1200l na podzespołach pilmeta

 

belka 15m

 

poziomowanie

 

głowice 4 pozycyjne

 

dysze antyznoszeniowe po 22zł sztuka

 

dysze do RSM z kompletem kryz

 

pompa wydajność 110l

 

boczny rozwadniacz cieszy

 

belka podzielona na 5 sekcji

 

stan do drobnych poprawek lakierniczych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co jaki czas wymieniacie zaworki w pompie (typu tornado 140).

Po rozkręceniu pompy zauważyłem ze w przewodach jest dużo osadu różnych nawozów, bo są akurat takie kolory jak ja dawałem (ale moga być tez pestycydy). Czym to wyczyścis, chodzi mi o chemie bo mechanicznie tam nie dojde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie powinno być ciśnienie w zawieszanym opryskiwaczu. Jest to opryskiwacz starszego typu z dwoma przeponami o bokach w pompie i jedną powietrzną u góry. Rok produkcji 93. Chodzi mi o jednostkę kG/cm3, bo u mnie jest taka na zegarze. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Możliwe że chodzi o tą pompę https://picasaweb.google.com/lh/photo/ZOySjVJikQB1iU4_YRnlFg?feat=directlink To maksymalne ciśnienie 2MP to jest po przeliczeniu na jednostkę kG/cm2 = at kilogram-siła na centymetr kwadratowy atmosfera techniczna (kilogram-force per square centimeter) 20.3943242595585648 według tej strony http://www.liczby.pl/index.php?r=2&j=2&d=j&jd=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie cisnienie w zupelnosci wystarcza do opryskow-c-360 II bieg 0,9 mpa dysze 02 i 300 l na hektar taka mam norme od wielu lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w Topagrar 6 na stronie 146 w lewym dolnym rogu na drugim obrazku od dołu jest jakiś dziwny opryskiwacz do czego to jest bo jakoś sam do tego dojść niemoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie tak dawno widziałem C-360 z opryskiwaczem na drezynie jak stała na stacji.Nie widziałem ich w akcji,ale chyba pryskają pobocza torów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie posiadam katalogu Termit 417 , nie wiem jak rozebrać mechanizm obrotu i blokady lanc. Lance nie są blokowane w pozycji poziomej po ich rozłożeniu. Chodzi mi o te obrotowe aluminiowe tuleje od góry zaślepione plastikowym elementem. Domyślam się, że w nich trzeba wymienić jakieś elementy. Może ktoś to rozbierał albo ma rysunek katalogu to proszę o przesłanie na mibo55@o2.pl. Pozdrawiam użytkowników Termitów i T25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawa jest juz nieaktualna, doszedłem co i jak .Pozostało tylko zamówić odpowiednie zapadki, złożyć i będzie ok. Coś z tego Termita 417 jeszcze będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc w wyborze używanego opryskiwacza 400l. Mam dwie oferty:

1. opryskiwacz Pilmet 412 z 1999 r

2. opryskiwacz Pilmet 412 z 2004 r

 

Stopień zużycia podobny, ten z 2004 r wiecej eksploatowany, ma już wymieniony rozdzielacz.

Zastanawiam się czy ten starszy nie jest lepiej wykonany? Słyszałem/czytałem że opryskiwacze Pilmeta nie prezentują juz tak dobrej jakości jak dawniej, tylko nie wiem od którego roku zaczeło się pogarszać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj czegoś zagranicznego, będzie kilka lat starsze i pewnie ciut droższe ale jakość wykonania o wiele lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie w podjęciu decyzji.

Chcę kupić uzywanego Pilmeta 412 i zastanawiam się z jaką pompą brać:

1. Polska Pilmet P-60

2. Włoska ZETA 85

 

Miał ktoś problemy z ZETA 85? Części drozsze ale może awaryjność mniejsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie jakiego typy pompy montowano w Pilmetach 412 przed ZETA 85.

Czy były to P-60 czy może P-100? Chciałbym kupić Pilmeta 412 z wydajniejszą pompą i zastanawiam się jak wypada ZETA 85 w porównaniu z wcześniejszymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...