Skocz do zawartości
Gość hooop

Opryskiwacze zawieszane i zaczepiane

Rekomendowane odpowiedzi

coś 33zł tylko nie wiem czy to polimer, stal czy ceramika. Mam nadzieję ze coś lepszego, (za inżektory ceramiczne lechlera dałem 35).

Pole myślę że wyglądałoby normalnie, na prospekcie widać że dysza wypryskuje ciecz także prosto w dół, więc pominięta co najwyżej byłaby szerokość rozpylacza a to może z 2mm - pomijalne. Natomiast myślałem że jedyny efekt to po prostu jeszcze drobniejszy oprysk drobnokroplisty. A tu cosik więcej, mniam, mniam.

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomęczę was jeszcze. Chodzi o pompę - BUry poleca mi 180l/min, ma też 210.

Ale twierdzi że w takim opryskiwaczu (15m belka) bez sensu, a z adiuwantami to się tylko więcej pieni.

Którą wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JarekSZ kupujesz opryskiwacz bezposrednio od producenta? jesli tak to powiedz jaki mozna w tej chwili upust u nich dostac bo ja tez musze kupic tylko malego perkoza 412, jednego juz uzytkuje i jest super, pozatym opryskiwacze burego ma kolo mnie duzo ludzi i wszyscy sa bardzo zadowoleni, podzespoly podobne jak u konkurencji a cena nizsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przem

tak kupuję u producenta. Specjalnie się nie targowałem, mam 5% i opryskiwacz u siebie (pół Polski).Zresztą na razie jestem na etapie oferty, ostatnie słowo jeszcze przese mną. Wybrałem Burego ze względu na cenę - podzespoły te same co Pilmet, a od Pilmetu 8kpln tańszy, i Krukowiaka (tylko Krukowiak ma o klasę lepszą pompę), 5kpl. Może Krukowiak właśnie przez dealerów jest droższy, oni też muszą z czegoś żyć. Poza tym Pilmet jest nieugięty jeśli chodzi o kompletację - robią trzy wersje danego opryskiwacza i koniec, a tu poskładałem sobie taki jaki chcę.

Innych nie brałem pod uwagę ze względu na cenę (zagrabaniczne) albo opinie z tego forum (Skotarek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój skotarek z pompą 100 ciekawe kto ją wymyślił na 15m go męcze to na dyszach 0.3 daje 0.35mpa na maxa więcej nie wyciśniesz.pompa 180 na 15m w zupełności wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wy przynajmniej wiecie ile pryskacie

A ja, co napełnienie to inaczej

W Bednarach firma polboto pokazywała opryskiwacz CHD to był opryskiwacz mojego kumpla jak go oglądam to mam takiego doła (nawet skubaniec ma myjkę wysokociśnieniową w nim)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja, co napełnienie to inaczej

u mnie sąsiad kupił taki model, że ma wąż ssawny elastyczny jak jest ciepło to mu 400L wystarcza na ponad 4 ha, a jak jest zimno to mu na 1 ha nie starcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie najtaniej byle jakieś firmówki Tee Jet, Lehler nie wiem co jeszcze wymienić może ktoś coś poleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrebuje zbiornik do opryskiwacza zawieszanego 800l moze ktoś ma namiary na producentów, najlepiej z woj. Lubelskiego. Narazie wiem o tym producencie z Sandomierza, miał ktoś doczynienie z jego zbiornikami albo z tym producentem http://www.marseille.com.pl/files/zb.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrebuje zbiornik do opryskiwacza zawieszanego 800l moze ktoś ma namiary na producentów, najlepiej z woj. Lubelskiego. Narazie wiem o tym producencie z Sandomierza, miał ktoś doczynienie z jego zbiornikami albo z tym producentem http://www.marseille.com.pl/files/zb.htm

 

Widziałem kiedyś takie zbiorniki w AGROMIE w Lublinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj u Dealera maszyn rolniczych zamówiłem opryskiwacz zaczepiany Pilmet 2000 XL. Cena 54 tys. PLN. Jak myślicie to dobra decyzja. Czy może są lepsze oferty z inny firm

 

Osobiście się zastanawiam i nie mam pojęcia za co ja tam musze płacić ponad 50 tys. A jeśli pomyśle o zachodnich opryskiwaczach to nie mam pojęcia skąd Ci ludzie biorą te ceny. Bo jeżeli trzeba zapłacić za takie coś ponad 100 tys. to moim zdaniem troche nie poważne. Za tyle kasy to ja kupił bym dobry Ciągnik A wiadomo że traktor jest bardziej skomplikowany w budowie niż kawałek beczki i pompy ( no ale to moja osobista opinia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to dobra decyzja. Może Pilmet nie jest opryskiwaczem z najwyższej półki, ale myślę, ze tow miarę dobra i solidna firma. A po za tym nowy to jednak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem opryskiwacz z firmy" Biardzki" ze Zbuczyna.Maktos moze opryskiwacz od nich ?jak sie sprawują?

Dodam ze jest to 800l zawieszany lance 12m ze stabilizacją i głowiczkami na 3 końcówki pompa 120l Zbirnik z firmy Marseille ze zbiornikiem na czystą wode.Dogadałem sie z gościem na targach w Kielcach i maja mi przywieźć do domu za 3500zł.Warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad ma jakiś opryskiwacz ze Zbuczyna, więc to chyba będzie tej firmy. Więc tak, wygląda dosc solidnie. Twój ma dosc dobre wyposażenie, nie wiem jak z tą pompą. 3500 zł to generalnie mało. Zobaczysz jak się będzie sprawował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.niedawno kupiłem opryskiwacz śleza 1012 1000 l ciagany,lance 12 m .bede ciagał go c-330 m ok 7km/h.jakie powinno byc cisnienie i jakie kryzy mam wstawic jezeli chce wypryskac ok. 300kg/ha rsm-u ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sąsiad ma jakiś opryskiwacz ze Zbuczyna, więc to chyba będzie tej firmy. Więc tak, wygląda dosc solidnie. Twój ma dosc dobre wyposażenie, nie wiem jak z tą pompą. 3500 zł to generalnie mało. Zobaczysz jak się będzie sprawował.

Tak on wygląda.próba zrobiona tylko musze troche ciągnik dociażyć

frame00224or6.th.png

frame00235zg5.th.png

frame00239ut1.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...