Skocz do zawartości
Gość hooop

Opryskiwacze zawieszane i zaczepiane

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miał założone już 825/20 ale pewnie orginalnie miał 10/15.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak założyłeś z tyłu duże koła to zaczepu nie przerabiałeś z przodu

typ twojego opryskiwacza to pilmet 2010

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jaki to typ ale na ramie była data 1990 r. Musiałem przerobić zaczep bo był nie za ciekawy a do ciągnika zakładałem też 42'' i musiałem to wszystko jakoś zgrać żeby opryskiwacz trzymał poziom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od starego została część ramy oś piasty i zbiornik reszta nowa wcześniej pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ze składaną belko hydraulicznie i na elektrozaworach , bez pompy to ile tka przeróbka może kosztować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A moze ktoś ma do opchnięcia opryskiwacz najlepiej pilmet 2500l lub wiekszy.

Wogóle to szukam samej ramy z kolami i zbiornikiem. Lance mam rozkladane hydro. - kiedys kupilem za grosze. Pompa tez sie znajdzie - nawet 250l/min

Mysle nad skompletowaniem 2go na sezon bo jeden mam ale sie w tym roku moze nie wyrobic.

No i polecam komputer Mescomp - naprawde przyjemnie sie z nim pryska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam opryskiwacz zawieszany 400litrów z wentylatorem z jedną pompą 2 membranową, nie jest stary firma Agromax chce wymienić w nim końcówki i nie wiem co wybrać Lechler / Teejet jakie kolory proponujecie i ile sztuk ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a do jakich upraw będziesz go stosował? domyślam się że jest to sadowniczy opryskiwacz bo piszesz coś o wentylatorze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a to niewiele wiem na ten temat. jakby to były rolnicze uprawy to polecam teejet TTI.tanie i z eżektorem. nawet w buraku na liścienie pryskałem i poradziły sobie z pokryciem nie gorzej niż XR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam!

doszedlem do wniosku ze potrzebuje cos ojcu kupic na prezent w najblizszym czasie, mysle o tym zeby zakupic jakis sterownik do opryskiwacza.

Mamy nowy opryskiwacz zaczepiany 1200l/15m.

Jaki sterownik do niego polecacie? macie jakies doswiadczenia w tym temacie,

widze ze rozbierznosc w cenie jest niesamowita od 1800za jakis "wypasiony komputerek od Adel'a do 10000tys za komputerki oferowane do krukowiaka czy pilmetu.

Jak kupowalismy to sprzedawca namawial mnie na jakis komputerek za 7tys i to w sumie byloby do zaaakceptowania o ile spelnia swoje zadanie.

Najbardziej zalezy mi na tym aby byla mozliwosc ustalenia dawki i niech wtedy sterownik sie martwi o predkosc jazdy i obroty na wom (wiadomo w pewnych granicach)

byloby swietnie gdyby ten sam komputerek mozna bylo zapiac na drugi ciagnik i uzywac go do wysiewu nawozu (wtedy wystarczy mi tylko predkosc, a moze sa takie co moga wiecej?)

z gory dzieki za informacje

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ktoryms numerze RPT byl test komputerów do opryskiwaczy i najlepiej wypadl polski Mescomp. Ale zakup komputera to nie wszystko jeszcze musisz troche przezbroic opryskiwacz np zalozyc rozdzielacz z elektrozaworami i to jest dodatkowy koszt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

znam ten artykul,

orientujecie sie ile moze kosztowac takie przygotowanie opryskiwacza? razem z mescompem s411?

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z was ma opryskiwacz lub wie kto takiego ma - ALLAEYS 3500l, komputer RDS DELTA 4.

Chcę takiego kupić w dobrej cenie, tylko nic nie mogę znaleść na temat tego komputera.

/edit - Pią Mar 10 13:36:08

S411 jest komputerem tylko do oprysków.

Jeśli szukasz czegoś bardziej uniwersalnego to jest też S211.

Może występować w 3 rodzajach.

1. Jako Zestaw konsola - sterownik s211 + czujnik prędkości

Pokazuje prawidłowo dawkę pod warunkiem utrzymywania podczas oprysku stałego ciśnienia. Wielkość l/ha reguluje się poprzez zmianę prędkości jazdy. Tak samo przy rozsiewaczu.

2. Jako zestaw Monitor - S211 + czujnik prędkości + elektroniczny czujnik ciśnienia

Pokazuje prawidłową dawkę l/ha bez względu na ciśnienie podczas oprysku. l/ha reguluje się przez zmianę prędkości

3. Jako zestaw komputer - s211 + czujnik prędkości + elektroniczny czujnik ciśnienia + zawór regulujący ciśnienie

Komputer prawidłowo pokazuje dawkę bez względu na ciśnienie podczas oprysku, natomiast sterownik automatycznie reguluje dawkę l/ha bez względu na prędkość jazdy.

S211 może służyć jako licznik ha przy usługach ( funkcja automatycznego przerywania liczenia ha ) , mierzyć obroty przy kombajnie lub sieczkarni ( czujnik obrotów), zakładać ścieżkę symetryczną i niesymetryczną przy siewniku oraz liczyć ha i wiele innych zastosowań w innym sprzęcie.

Najlepiej zadzwonić i pogadać z właścicielem E. Maszner, 065 512-16-94, miejscowość Kościan.

Niestety nie mają www

Mamy S411 i S211-przy rozsiewaczu i naprawdę jesteśmy z nich zadowoleni. S211 można kupować jak gdyby na raty. to znaczy najpierw jako zestaw konsola a np. jak się zdecydujesz to dokupujesz elektroniczny czujnik ciśnienia, zawór regulujący ciśnienie. Z tego, co pamiętam to chyba można założyć nawet kilka czujników np. obrotów i masz np. w bizonie licznik ha dzienny, ogółem, obroty młocarni, ścinacza, prędkość jazdy. Wszystko zależy, do czego go sobie przystosujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mnie interesuje z jednej strony pelne sterownie opryskiwaczem a z drugiej jakies podstawowe monitorowanie rozsiewacza.

nie wiem tylko co dokladnie moge monitorowac w moim rozsiewaczu z brzegu mx039 - predkosc? to przeciez raz moge sprawdzic i bede juz wiedzial.

Miales moze zalozony s211 przy opryskiwaczu tak zeby sterowal wydatkiem l/ha?

jak dlugo masz juz te sterowniki?

jak sie spisuja?

przy jakim sprzecie tego uzywasz, na jakim areale.

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

S211 mamy przy rozsiewczu Agromet N041 i liczy obroty ślimaka oraz prędkość jazdy no i zlicza ha.

Do niczego innego go narazie nie stosowaliśmy więc nie powiem ci jak się sprawuje w opryskiwaczu.

S411 mamy na Pilmecie 2518 od zeszłej wiosny i jest ok. Kupilismy go w zestawie z zaworami braglia. Wszystko działa super naprawde szybko reaguje i jest prosty w obsłudze. Właśnie go wysłaliśmy na przegląd i wgranie nowego oprogramowania bo jeszcze nie mieliśmy w nim możliwości programowania dla 10 pól - to mają te nowsze. Po przeglądzie zyskujesz dodatkowe 12 m-cy gwarancji.

Troche się już napryskał. Uprawiamy sporo ziemniaków więc oprysk praktycznie co tydzień. Gdzieś tak z 3000 ha prysnoł. Trzeba by policzyć.

Jedyna wada jaka nam trochę przeszkadza to to że ma obsługę dla 5 sekcji a przy 18m lancach idealnie pasuje nam 6 sekcji - każda sekcja pryska 4 rzędy ziemniaków ( 1 sadzarkę ) i pięknie wychodzą kliny a tak zawsze coś jest więcej.

Z czystym sumieniem mogę go polecić - s411. Co do s211 to naprawdę nie wiem jak chodzi w opryskach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wszystko pieknie kolorowo tylko s411 kosztuje cos kolo 11tys

fakt my mamy opryskiwacz 1215 i jest akurat 5 sekcji

tylko kiedy mi sie wroci te 11tys? na naszych 30ha?

musze mocno poglowkowac jaki ma to sens, teraz juz wcale nie bylo zle bo ojcicec dobrze skumal obroty z ustawieniami opryskiwacza i czasem sie trafilo ze braklo z 20l czy tez zostalo 20l ale ogolnie nowy opryskiwacz to nowy

jak sie cos zacznie kaszanic to moze wtedy sie mu wymieni bebechy i wtedy akurat sie pomysli o jakims komputerku

w tym roku bedzie ciezko wylozyc 10tys na sterownik i zawor

ale dzieki za info

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Yaqcenty czemu kupiłeś ten opryskiwacz a nie np Pilmet czy krukowiak masz elektrozawory czy stabilizacje belki ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czemu? tak jakos wyszlo

przede wszystkim chyba przemowila cena - 11tys

znajomy hanlduje troche sprzetem i nas na taki namowil,

to jest prosta wersja - nie ma elektrozaworow

co do stabilizacji belki to szczerze powiem nie wiem,

z opcji to na pewno mial skretny zaczep

co do tego czemu nie pilmet lub skotarek - ich odpowiedniki kosztowaly minimum 7tys wiecej, tutaj dodatkowo plus byl taki ze diler dostal czesc kasy do reki a na czesc poczekal miesiac dzieki czemu nie trza bylo zalatwiac jakiegos kredytu

to wogole bylo na wariata zalatwiane - bo ten opryskiwacz kupilismy ojcu jako niespodziewajke na imieniny

wczesniej obejrzalem co jest na rynku, pogadalem tu i tam, ojca zapytalem jaki by chcial miec no i pozniej kazalismy mu pojechac ciagnikiem do dilera, ale byl zdziwiony

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hehe chyba nie widziales foty i nie wiesz o czym rozmawiamy

to jest dokladnie Skotarek:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi