Skocz do zawartości
Gość hooop

Opryskiwacze zawieszane i zaczepiane

Rekomendowane odpowiedzi

W ten trójnik wkładasz sitko najlepiej z zaworkiem a następnie szczelinówke i zakręcasz Twoją nakrętką a wirówke i krążek wywalasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja rama w trakcie spawania -nie zwracajcie uwagi na szczegóły tam brakuje jeszcze wszystkich wzmocnień to dopiero początek

fcec89ad36d2a5abm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co to nie ma komu zabrać głosu ???

Tak wyglądają pracę po dniu dzisiejszym

c2c5ebcd728420efm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odważny krok z tą osią. Nie byłoby bezpieczniej założyć większe koła a oś dać prostą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aby uzyskać ten prześwit to koła musiałyby mieć co najmniej 36". O wytrzymałość osi jestem spokojny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oś na pewno wytrzyma ,widziałem materiał w przekroju.Bardziej obawiał bym się o wytrzymałość piast ,felg i gum.U mnie w pługu już 3 raz wymieniałem felgę. W swoim samie dorobiłem ostatnio hydrauliczną windę ale jeszcze nie testowałem bo cały czas pada {a q...wa mszycy w h...}

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na osi jest profil 60x60/10 wiec kpinami byłoby twierdzenie że nie wytrzyma nacisku 1500kg na takiej długości. Co to piast i felg to myślę że też nie powinno być większego kłopotu. O gumy raczej jestem spokojny bo 14 PR powinno styknąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oś jak dobrze pospawana to wytrzyma napewno, u mnie sąsiad takie osie robi do dwukółek i wytrzymują około 4 tony masy całkowitej:) więcej nie wiadomo bo nikt więcej nie ładował bo się nie mieści. dzięki temu przyczepka jest niska a mimo to ma duży prześwit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj duży prześwit jest konieczny jeśli nie chce się zakładać nie wiadomo jak wielkich kół. A przy tym rozwiązaniu dla kół 750/16 mam 560mm prześwitu a było 360mm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3,2 bar-a -ok 250l/ha
wszystko taksamo kropisz? ja pryskam a raczej pryskałem 5 bar. i 325l/ha i to jest super jak na grzyby ale na zielcko zdałoby się mniej wody 215l/ha i 4bary , niechce kombinowaś i zamierzam jechać na wszystko równo . ile wody czy te 215l/ha będzie O.K. na grzyby?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak mówisz jak pryskam na grzyba to zwiększam ciśnienie na 4 i wówczas wychodzi mi niewiele ponad 300l. W tym roku zamierzam założyć głowice potrójne to będę pryskał na żółtych szczelinówkach bo obecnie jadę wszystko na niebieskich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie śmigacie po necie a tabelek z ciśnieniem i prędkością nie możecie sobie znaleźć. To przecież podstawa dobrze wykonanego oprysku.

Ja pryskam z prędkością 5 km/h niezależna od warunków, do herbicydów nalistnych używam żółtych końcówek turbo, ciśnienie 3,4 atm wydatek cieczy 200 l, do doglebowych niebieskie AIXR ciśnienie 2,5 atm wydatek cieczy 260 l, do fungicydów dwu strumieniowe turbo żółte, ciśnienie 3,4 atm, wydatek cieczy 200 l. to niedużo jak na grzyba ale stosuję typowe systemiczne i przez małą krople i dwa strumienie mam bardzo dobre pokrycie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to prawda tylko mój opryskiwacz choć jest markowy to jest również wiekowy i ma pojedyńcze głowice ,niechce mi się przekładać więc reguluje ciśnieniem i dlatego pytam o wydatek wody i o bary .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

5km/h 3bary =250l/ha wszystko końcówkami dwu szczelinowymi fioletowe (025)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No panowie z mojej maszyny w ostateczności wyszło coś takiego:

9241cff0c0384202m.jpg

60f1a9df7c16272bm.jpg

337358698d4806ddm.jpg

4cc0ca39eb3b1b0am.jpg

9fa8b16e6ad67157m.jpg

8d4841bd63e314a3m.jpg

543fc6092c40ed2bm.jpg

38acd8bfdfa49351m.jpg

5b7f8fd535923b58m.jpg

Mile widziane opinie, komentarze i słowa krytyki...!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyszło mi niecałe 3000zł coś koło 2800 ale trzeba doliczyć jeszcze prąd na spawanie to będzie 3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popełniłeś jeden błąd, wąż ssawny do pompy musi być tzw sztrywny zbrojony bo ten co założyłeś może się zassać. Moim zdaniem takie koła to porażka, powinny być dużo wyższe i z bieżnikiem traktorowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Popełniłeś jeden błąd, wąż ssawny do pompy musi być tzw sztrywny zbrojony bo ten co założyłeś może się zassać. Moim zdaniem takie koła to porażka, powinny być dużo wyższe i z bieżnikiem traktorowym.

Koła wyższe? Tylko po co? prześwit i tak jest większy niż przy kołach 36" to po cholerę dawać 2000za koła?? Wąż ssawny miałem w poprzednim opryskiwaczy 10lat i się nie zassał to i ten może się nie zassie

Beczka 1200l ---1450zł

dzięki za opinie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi