Skocz do zawartości
Gość hooop

Opryskiwacze zawieszane i zaczepiane

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co może być z zaworem nie tak że powoli zegar pokazuje w sensie pompa jest na obrotach a wskazówka się bardzo powoli podnosi lub stoi na 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie co może być z zaworem nie tak że powoli zegar pokazuje w sensie pompa jest na obrotach a wskazówka się bardzo powoli podnosi lub stoi na 0

wczoraj miałem taki przypadek, pojechałem rzepak pryskać a tu ciśnienie na zegarze 0, ale szybko doszedłem co żle bo dzień wcześniej czysciłem filtry w jednym jest zaworek który żle załozyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki ale jak zegar pokazuje 0 to ciśnienie na lancach masz normalne (takie jak wcześniej)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy wie może ktoś jak to jest z kompem w opryskiwaczu. Chodzi mi o BRAWO 180 w Pilmecie.

1) Czy dla każdego rodzaju dysz trzeba inaczej wyskalować opryskiwacz

2) Jak ustawia się ciśnienie na dyszach z tego co w instrukcji doczytałem to się robi jakąś symulacje w zaawansowanych ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wymienić dyszew w moim opryskiwaczu na anty znoszeniowe. Jaką firme polecacie i w jakiej cenie są takie dysze, jeżeli ktoś takie kupował to niech podzieli sie doświadczeniem. Wiem ze zamiawiając prze internet to wyjdzie o wiele taniej, więc jak ktoś ma jakieś sprawdzone www. to niech da znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam AIXR Te Jeeta. działają naprawdę super. Przy wietrze $m/s pryskałem doglebowo! i zero znoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

 

http://targ.rolniczy24.pl

 

dużo ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś potrzebuje, to mam na zbyciu membrany do niemieckich opryskiwaczy i nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś potrzebuje, to mam na zbyciu membrany do niemieckich opryskiwaczy i nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zamiar wymienić dyszew w moim opryskiwaczu na anty znoszeniowe. Jaką firme polecacie i w jakiej cenie są takie dysze, jeżeli ktoś takie kupował to niech podzieli sie doświadczeniem. Wiem ze zamiawiając prze internet to wyjdzie o wiele taniej, więc jak ktoś ma jakieś sprawdzone www. to niech da znać.

 

 

Polecam albuza dwu strumieniowe 48 zl szt czerwona ceramika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zalewanie opryskiwacza pod sam dekiel tak na maxa ma wpływ na dokładne wymieszanie środka,czy należy nalewać tylko do końcowej podziałki na wskaźniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy zalewanie opryskiwacza pod sam dekiel tak na maxa ma wpływ na dokładne wymieszanie środka,czy należy nalewać tylko do końcowej podziałki na wskaźniku.

 

na pewno bedzie problem z pienieniem,a wymieszac sie wymiesza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu mam dylemat do desykacji rzepaku dałem roundap w ilości 3,5l/ha ,do opryskiwacza 700l nalałem połowę wody i 10,5l środka ,dolałem wody pod korek na 750li pojechałem na pole z włączonym mieszadłem,czas przejazdu to 10-15min ,wykonałem oprysk,zebrałem rzepak,ściernisko za parę dni za talerzowałem ,gdy ściernisko ponownie się za zieleniło ponownie za talerzowałem i posiałem poplon słonecznik który zabronowałem,i jakie było moje zdziwienie gdy pierwszy przejazd połową opryskiwacza i dwa następne do dzisiaj nic kompletnie nic nie wzeszło,gdy obok tak jakby trzeci przejazd słonecznik już po kolana .Co mogło się stać.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy winowajcą jest randap? Poszukaj wcześniej to raczej nie możliwe żeby tak długo działał glifosat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadne robactwo nie żarło ,po skoszeniu i z talerzowaniu ściernisko było zielone dopiero po następnym talerzowaniu nic nie wzeszło, co do innych środków to w rzepaku jesienią pryskałem colzrlem trio i nic więcej do zbioru nie stosowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałem widziałem wyglądają bardzo solidnie, malowane proszkowo, wszystko wzorowane na Pilmecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy miał problem z rozsiewaczem tego producenta, po roku ukręcił sie jakiś tam wałek, a że zmienili coś w tym rozsiewaczu nie było możliwości dokupienia takiej części bo nikt jej już nie produkował.

jeśli tutaj jest pompa jakiegoś znanego producenta to reszta jest raczej do naprawy w razie czego we własnym zakresie, a cena trzeba przyznać że dość konkurencyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie nową zabawkę. Teraz muszę jeszcze rozpylacze zmienić. Myślałem o TeeJet. Potrzebuję 3 typów - drobnokropliste 02 (żółte) do fungicydów, średniokropliste 03 (niebieskie) - herbicydy, grubokropliste 04 (czerwone) - desykacja i mocznik+ekosłoma na resztki pożniwne. Nie stosuję RSM. Jak pomyliłem się w kolorach to proszę o poprawkę. Na fungicydy myśałem o jakichś eżektorowych tylko odpadają te wymyślne ceramiczne czy stalowe bo są za drogie. Tylko jaka końcówka? Czy zwykła płaskostrumieniowa czy może inna? Na herbicydy myślałem o dwustrumieniowych płaskostrumieniowych a to dlatego, że mam ciężkie gleby i sporo zostaje grudek więc dobrze by było gdyby pod nie można było wprowadzić jakieś doglebowe środki. Tylko jak jest wtedy z wydajnością cieczy? Czy w takim wypadku musiałbym zmniejszyć ciśnienie? Jak są dwie dysze to wydatek jest większy czy taki sam jak przy jednej dyszy? Jeszcze zostały grubokropliste, nie wiem jakie zakupić, chyba wezmę jakieś najtańsze bo nie zależy mi na idealnym rozprowadzeniu cieczy. Co o tym sądzicie? Proszę o jakieś opinie i rady. Najlepiej by było jak ktoś się dobrze zna to proszę o numery końcówek TeeJet zgodnie z moimi potrzebami. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plastikowy teejet jest lipny , nie polecam, a końcówka podwójny na przykład niebieska to jest 2x1,5 czyli tyle samo co zwykła bo ma 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...