Skocz do zawartości
krzych22

Czym pokryć dach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałem zasięgnąć rady czym najlepiej by było pokryć budynek w kształcie litery L. znajduje się w nim obora , stodoła i pomieszczenie gospodarcze. czy mogli byście mi coś polecić przedewszystkim trwałego?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramzes ty masz jakies uprzedzenia do ksiezy pewnie jakis zblakany zbalamucil ci zone... ale niemartw sie za to dzieci bedziesz mial normalne hehehe

Co do dachu polecem eurofale wytrzymala i przyjazna dla srodowiska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze że po świętach wam chumor dopisuje.Na miedź mnie nie stać, nad eurofalą się powarznie zastanawian ale niektrzy mi jeszcze radzą onduline czy krył ktoś tym i co to wogóle jest warte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to dachówką, pokryj, ale to musiałbyś mieć solidną konstrukcję dachu sądzę, że na pewno tak nie jest, to blacha dachówkowa, ładnie się prezentuje. A pod blachę to folie trzeba dać, ponieważ się woda będzie skraplać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie uprzedzenia???

 

Przecież wiadomo, że miedź jest najlepsza... Nie?

 

Przeciez wiadomo, że najlepiej i najekonomiczniej budują księża... Nie?

 

Dla mnie to wzór niedościgły...

 

To juz sukienkowych nie wolno podziwiać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"folie" daje się tak samo pod blachodachówke jak i pod dachówke.

co do rynien to miedz albo ocynk(troche tańszy a wytrzyma kilka dziesiąt lat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budynek ten w tej chwili jest przykryty dachówką i konstrukcja jest mocna tylko problem z dachówką jest taki że ją lubi wiatr zrywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy w budynku jest poddasze?? czy zwierzeta będą miały odpowiednia wentylacje?? dobrze by było jakby dach mógł "oddychać". u nas księza jeszcze tylko miedzią a na wschodzie złotem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokryj blachą trapezową aluocynk będziesz miał dach do śmierci

 

 

miał juz ktos doczynienia z tym aluocynkiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zajmuję się kryciem dachów zawodowo i zwykły ocynk to jest badziew w porównaniu z aluocynkiem. Na aluocynk dają chyba 50 lat gwarancji przynajmniej u nas, to o czymś świadczy Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aluocynkiem kryję wszystkie budynki które zbudowałem albo remontowałem np. wiata w której pracuje duża suszarnia aluocynk narażony jest na parę wodną i przyklejające się plewy i po 8 latach zero rdzy. Na chlewni po 7 latach nawet przy wylotach wentylacji nie rdzewieje a nawet nie pokrywa się nalotem (inną chlewnie mój ojciec pokrył zwykłą ocynkowaną i po 10 latach już jest rdza przy wylotach) Inne zalety to większa grubość i co za tym idzie sztywność. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i macie racje co do aluocynku że jest trwały tylko że pod blachą skrapla sie para wodna i przez to chyba psuje się więźba dachu a przy eurofali podobno to zjawisko nie występuje. A wie może ktoś jaki jest orientacyjny koszt 1 m2 materiału przy kryciu aluocynkiem i eurofalą (chodzi mi również o mat. montażowe i wykończeniowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja w tym roku bede budowal obore i zastanawiam sie czym ja pokryc czy blacha a moze eurofala prosze o opinie uzytkownikow eurofali plusy i minusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blachy szwedzkie są dość lekkie więc można rozważyć też tą opcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...