Skocz do zawartości
Szakal1990

Czym karmić 2 tygodniowe prosie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym, ze maciora po 2 tygodniach karmienia ma problemy z ilością mleka dla 10 prosiąt. 6 z nich poszło do drugiej karmiącej maciory, 3 spożywaj pasze dla prosiąt i został mi ostatni najchudszy prosiak, nie wiem czym go karmić by nauczyć go później jeść pasze. 2 maciora go odrzuciła. Czy znacie może odpowiedz?? Prosie ma niecały kilogram, jest chude i ledwo okłaczone lecz pomimo tego żwawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy udało mi się "odratować" takiego prosiaka poprzez karmienie go butelką ze smoczkiem mlekiem od krowy, rozcieńczonym troszkę wodą, całośc z dodatkiem cukru, oczywiście napój ciepły, później takie prosię piło już mleczko z miski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo też szczykawką do ryjka wlewać mleko .

też polecam od krowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takiego prosiaka najlepiej karmić mlekiem w proszku (po rozpuszczeniu), takim ze sklepu, mleko krowie nie jest najlepszym pomysłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz chcesz sie bawic to najlepszym sposobem bedzie preparat mlekozastepczy - moze byc z sano. polfarmu. lnb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie kupowałem jaiegoś specjalnego mleka w proszku dla takiego prosiaka, poprostu mleczko od krowy i już, jest napewno bardziej wartościowe, niż drogie, sztuczne wynalazki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nigdy nie kupowałem jaiegoś specjalnego mleka w proszku dla takiego prosiaka, poprostu mleczko od krowy i już, jest napewno bardziej wartościowe, niż drogie, sztuczne wynalazki

 

masz racje te wszystkie premiksy i inne to po prosty sama chemia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie miałam na myśli jakiegoś specjalnego mleka, tylko takie zwykłe kupione w sklepie spożywczym, zapytajcie pierwszego lepszego weterynarza, to wam powie ze mleko od krowy nie jest dobre do odchowu małych świnek, kotków, piesków i innego maleństwa, jego skład poprostu jest nie właściwy i powoduje biegunki i taki mały zwierzaczek może zdechnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj mojej rady albo nie, wybór należy do ciebie. Takie prosię nie nadaje się do dalszego odchowu, z reguły spożycie paszy jest tak duże, że nieopłacalny staje się chów takiej sztuki (chyba, że sprzedasz na targu). Jeśli jednak zdecydowałeś sie dołożyć kilka złoty to zrób tak: 1 litr mleka krowiego świeżego + 200ml słodkiej śmietanki +40gram glukozy (takiej ze sklepu) + 1 łyżkę soli + 2 żółtka jaja, rozbełtaj to i podaj przy około 40 stopniach Celsjusza. Możesz oczywiście kupić gotowy preparat mlekozastępczy. Samo mleko krowie jest zbyt ubogie w tłuszcze i prosię będzie ciągle głodne i chude. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy odchowywałem takie prosiaki karmiąc je mlekiem od krowy, ale jak już wcześniej zaznaczyłem mleko było lekko rozcieńczone wodą z cukrem i jakoś nigdy nie było problemów z biegunkami, co o dziwo częściej zdaża się prosiętom przy maciorzena ich "oryginalnym" pokarmie.

Taki prosiak staje się bardziej inteligentny, wcześniej zaczyna zaglądać do karmnika i jeść paszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...