Skocz do zawartości
Zbigniew65

Przyczepa samozbierająca do belek.

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem taką pracującą na polu. Sama zbierała i ładowała sobie o.k 8 dużych belek. Następnie sama ustawiała je w stóg.

 

Co to jest i kto to produkuje. W interniecie nie ma śladu o takiej maszynie.

To jest mój pierwszy post. Liczę na ciepłe przyjęcie i życzliwe odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie urządzenie (nazywa się to: wózek samozaładowczo-stertujący) produkowane między innymi przez lubelską Sipmę i Polmot Warfama.

http://www.sipma.pl/page.php?content=wozeksamoza Tu jest link do sipmowskiego wózka. A tu do Warfamy: http://www.warfama.com.pl/pl/oferta/zbieracze_bel_t127/

Też nie tak dawno się nad tym zastanawiałem, ale oststecznie wybrałem tura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że chodziło mi o duże okrągłe belki.

Dokładnieo to co pojawiło się w podanych przez kolegę linkach. Wielkie dzięki. Już wysłałem listy do obydwu firm z prośbą o podanie oferty cenowej.

Jak coś mi odpowiedzą chętnie podzielę się swą wiedzą.

 

Maszyną tą zainteresowałem sie z powodu pojawiającego się potencjalnego rynku usług. Przy tak dużych brakach ludzi i kosztach paliwa propozycja zebrania hektara słomy w dwóch (mniuej więcej) wyjazdach na pole jest bardzo atrakcyjna zwłaszcza jeśli jest to połączone od razu ze zestożeniem.

 

Wielkie dzięki za życzliwy odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Już wysłałem listy do obydwu firm z prośbą o podanie oferty cenowej.

Jak coś mi odpowiedzą chętnie podzielę się swą wiedzą.

 

.

Ja bym radził też podzwonić po dealerach, bo przeważnie jest taniej i łatwiej coś stargować niż w fabryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalectwo ta przyczepa . O wiele praktyczniejszy jest TUR bo i tak ta maszyna potrzebuje większej mocy, więc ciągnik typu c-360 odpada. raz zbierałem baloty tym wynalazkiem, cholernie ciężko trafić w balota, czasem szybciej by było wysiąsć i osobiście wepchać balota na łape

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest takie urządzenie (nazywa się to: wózek samozaładowczo-stertujący) produkowane między innymi przez lubelską Sipmę i Polmot Warfama.

http://www.sipma.pl/page.php?content=wozeksamoza Tu jest link do sipmowskiego wózka. A tu do Warfamy: http://www.warfama.com.pl/pl/oferta/zbieracze_bel_t127/

Też nie tak dawno się nad tym zastanawiałem, ale oststecznie wybrałem tura.

 

cos mi mowi ze tak przyczepa bedzie kosztować ok 30-40 tys a za taką kase to juz mozna kupić sobie całkiem dobry uzywany traktor z przednim napedem (lub jesli tylko do słomy to moze byc tez bez przedniego napędu) dołożyc jeszcze troche i kupić do niego ładowacz czołowy lub ewentualnie mozna troszke poszukac i kupić traktor z ładowaczem, a wiadomo ładowacz jest praktyczniejszy i do wielu prac moze zostac wykorzystany nie mowiąc o tym ze bedziesz mial tez traktor, a taka przyczepa bedzie Ci potrzebna kilka moze nawet kilkanascie dni w roku reszte bedzie stała w garażu!!

pozatym jak zrobisz sobie ławete do słomy to spokojnie załadujesz na nią ok 25 bel w załeżności od konstrukcji lawety a moze nawet wiecej, nawet na zwykłą przeczepe d-47 załadujesz spokojnie 10 bel a na ten wózek wchodzi TYLKO 8 bel ! ! !

Kolejna sprawa to wykonanie pierwszysch kilku wyładunków, jesli stawiane bele nie bedą mialy za sobą solidnego oparcia to bedziesz musial bardzo ostroznie je stawiac zeby sie nie przewróciły, a jesli Ci sie nie uda tego zrobic i bele przewrócą sie to co wtedy?? rękami ich nie postawisz a ładowacza nie bedziesz mial zeby je ustawic. Ja u siebie ustawiałem troche be w ten sposób ładowaczem czołowym i nawet ładowaczem trzeba uważac zeby sie nie przewróciły przy ustawianiu ostatniej, nie wspominając o tym ze musi byc tez równe podłoze.

Pozatym jak ustawisz bele w ten sposób na polu jedna na drugiej i ich nie przykryjesz folią to przeleje Ci je desz prawie do spodu.

 

Osobiscie nie kupil bym takiej przyczepy, wolałbym juz sobie kupić ładowacz czołowy nawet do c330 (cena ok 3500zł) zwykła przyczepe d-47 (ok 4000zł w zaleznosci od stanu) i śmigać po polu takim zestawem, wyedy bym zarówno ładowacz jak i przyczepe napewno bym wykorzystał do innych celów.

 

Zbigniew65 radził bym Tobie porządnie sie zastanowić nad kupnem takiej przyczepy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest takie urządzenie (nazywa się to: wózek samozaładowczo-stertujący) produkowane między innymi przez lubelską Sipmę i Polmot Warfama.

http://www.sipma.pl/page.php?content=wozeksamoza Tu jest link do sipmowskiego wózka. A tu do Warfamy: http://www.warfama.com.pl/pl/oferta/zbieracze_bel_t127/

Też nie tak dawno się nad tym zastanawiałem, ale oststecznie wybrałem tura.

 

cos mi mowi ze tak przyczepa bedzie kosztować ok 30-40 tys a za taką kase to juz mozna kupić sobie całkiem dobry uzywany traktor z przednim napedem (lub jesli tylko do słomy to moze byc tez bez przedniego napędu) dołożyc jeszcze troche i kupić do niego ładowacz czołowy lub ewentualnie mozna troszke poszukac i kupić traktor z ładowaczem, a wiadomo ładowacz jest praktyczniejszy i do wielu prac moze zostac wykorzystany nie mowiąc o tym ze bedziesz mial tez traktor, a taka przyczepa bedzie Ci potrzebna kilka moze nawet kilkanascie dni w roku reszte bedzie stała w garażu!!

pozatym jak zrobisz sobie ławete do słomy to spokojnie załadujesz na nią ok 25 bel w załeżności od konstrukcji lawety a moze nawet wiecej, nawet na zwykłą przeczepe d-47 załadujesz spokojnie 10 bel a na ten wózek wchodzi TYLKO 8 bel ! ! !

Kolejna sprawa to wykonanie pierwszysch kilku wyładunków, jesli stawiane bele nie bedą mialy za sobą solidnego oparcia to bedziesz musial bardzo ostroznie je stawiac zeby sie nie przewróciły, a jesli Ci sie nie uda tego zrobic i bele przewrócą sie to co wtedy?? rękami ich nie postawisz a ładowacza nie bedziesz mial zeby je ustawic. Ja u siebie ustawiałem troche be w ten sposób ładowaczem czołowym i nawet ładowaczem trzeba uważac zeby sie nie przewróciły przy ustawianiu ostatniej, nie wspominając o tym ze musi byc tez równe podłoze.

Pozatym jak ustawisz bele w ten sposób na polu jedna na drugiej i ich nie przykryjesz folią to przeleje Ci je desz prawie do spodu.

 

Osobiscie nie kupil bym takiej przyczepy, wolałbym juz sobie kupić ładowacz czołowy nawet do c330 (cena ok 3500zł) zwykła przyczepe d-47 (ok 4000zł w zaleznosci od stanu) i śmigać po polu takim zestawem, wyedy bym zarówno ładowacz jak i przyczepe napewno bym wykorzystał do innych celów.

 

Zbigniew65 radził bym Tobie porządnie sie zastanowić nad kupnem takiej

 

 

dobra ale ona sama sobie czyba nie układfa ja widziałem taką ale jeden musiał jae pchać do końca a przyczepa miała spodnice z takich rolek po których jeżdziły te baloty a ze układa w styg to nie wierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ale ona sama sobie czyba nie układfa ja widziałem taką ale jeden musiał jae pchać do końca a przyczepa miała spodnice z takich rolek po których jeżdziły te baloty a ze układa w styg to nie wierze

 

to zalezy od konstrukcji takiej przyczepy wiekszość tego typu przyczep ma hydrauliczny przesów bel do tyłu, lub może być to również przenośnik łańcuchowy.

Jesli nie wierzysz ze te przyczepy same ustawiają bele w stóg to wejdzie sobie na tą strone http://www.sipma.pl/page.php?content=wozeksamoza bedą tam trzy zdjęcia i na trzeci zdjeciu jest własnie pokazane w jaki sposób ta przyczepa ustawia stóg, a jesli nawet to Ciebie nie przekonuje to poszukaj filmików na http://youtube.com/ są tam bo kiedys sam ogladalem, takze jak poszukasz zobaczysz to moze wtedy uwierzysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie

a ona tak fajnie układa a właśnie wczoraj jadąc do poznania się dziwiłem po cholere sie tak męczył z układaniem a to ta przyczepa tak układa

super oszczędnaść za 1 traktor z turem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
faktycznie

a ona tak fajnie układa a właśnie wczoraj jadąc do poznania się dziwiłem po cholere sie tak męczył z układaniem a to ta przyczepa tak układa

super oszczędnaść za 1 traktor z turem

 

No nie wiem czy to jest taka oszczedność... ja mam pole rozrzucone w promieniu kilku kilometrów (najdalej cos ok 10km) od domu i jak bym musial taką przyczepą zwozic po 8 bel to bym wiecej na paliwo wydal niz ta słoma była by warta, a tak to jade traktorem z ładowaczem i wozem do słomy + c330 i dwie przyczepy d-47, załadunek ładowaczem nie zajmuje duzo czasu jak masz szerokie widły i bierzesz dwie bele na raz to wtedy fajnie szybko idzie robota, na wóż wchodzą mi 22 bele a na przyczepy 20 wiec za jednym razem zbieram ponad 40 bel a Ty w tym czasie musiałbys z taką przyczepką 5 razy jeżdzić no i co najwazniejsze zrobilbys 5 razy wiecej niepotrzebnych kilometrów!!! pozatym taką przczepą ustawisz tylko 4 bele jedna na drugiej a za pomocą ładowacza spokojnie ustawisz 5 bel, a jak masz troche odwagi, precyzji i mocny dach w traktorze to mozesz sie pobawic i ułożyć nawet 6 bel jedna na drugiej tyko musiz uwazac zeby ta szósta nie spadłą Ci traktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też wole tur i ciągnik jeśli mf ciągne 2 lawety po 25 balotów ale to bardziej na małe gospodarstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przyczepę do zbierania dużej kostki tu jest jeden filmik http://pl.youtube.com/watch?v=FGHhdaGLbeU A tu jest firmowa strona poszukajcie filmik, jest pokazany załadunek słomy i stogowanie. ihttp://www.arcusin.com/cat/productes/autostack.htm# To jest sprzęt, a nie taki jak polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TA a wiesz ile taki Arcusin kosztuje? ok 40 tyś. tylko że funtów! zresztą w angli są to stosunkowo poularne maszyny, a i jest jeszcze inna firma Big Bale North tylko jak dla mnie mają kiepski system załadunku :/ ale wogóle takie maszynki to poezja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzial ktos z was przyczepe do zbioru małych kostek?W którymś z numeru TAP widziałem taka przyczepe z firmy Fella.Jak ktoś znajdzie ja na necie to dajcie znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat widziałem taka gdzie bele podczas zbierania jechały taka serpentyną do góry a rozładunek był w odwrotnym czyli z góry do dołu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...