Skocz do zawartości
zybin

pasza prestarter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Co sądzicie o podawaniu brojlerom paszy "prestarter "- czy jest to ekonomicznie uzasadnione ? i jakie macie doświadczenia na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, temat ciekawy, mnie też oferowano pasze z prestarterem, z tego co widziałem to cholernie drogie, ale ponoć przynosi efekty. Zresztą te 2 tony na stado to nie majątek, tylko czy warto? A kolega jakie ma doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, temat ciekawy, mnie też oferowano pasze z prestarterem, z tego co widziałem to cholernie drogie, ale ponoć przynosi efekty. Zresztą te 2 tony na stado to nie majątek, tylko czy warto? A kolega jakie ma doświadczenia?

od kilu wstawien podaje około 1,5 tony prestarteru na 20 000 tys. szt.wyniki bardzo dobre ,ale ze względu na cenę ,chyba zaryzykuje i tym razem zrobie "bez ", zobaczę co będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto stosować kiedy przychodzi mały pisklak , drobny prestarter jest łatwiej pobierany , cena dość wysoka ale w takim przypadku warto , ale przecież nikt nie wie jaki przyjdzie.

Najlepiej sprawdzić w swoich warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten prestarter można stosować w gamie czy trzeba zmienić program żywieniowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ten prestarter można stosować w gamie czy trzeba zmienić program żywieniowy?

podobno można stosować w każdym programie karmienia - ja karmie paszą Qatro z prestarterem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, temat ciekawy, mnie też oferowano pasze z prestarterem, z tego co widziałem to cholernie drogie, ale ponoć przynosi efekty. Zresztą te 2 tony na stado to nie majątek, tylko czy warto? A kolega jakie ma doświadczenia?

od kilu wstawien podaje około 1,5 tony prestarteru na 20 000 tys. szt.wyniki bardzo dobre ,ale ze względu na cenę ,chyba zaryzykuje i tym razem zrobie "bez ", zobaczę co będzie

chyba dobrze kombinujesz ,bo ja właśnie wziąłem pre z provimi i wynik słaby a pisklę max duże było!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasza typu prestarter to tylko i wyłącznie nabijanie kasy wytwórniom pasz. Równie dobre efekty osiąga sie na samym starterze "pilnująć" odpowiedniego startu kurczaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pasza typu prestarter to tylko i wyłącznie nabijanie kasy wytwórniom pasz. Równie dobre efekty osiąga sie na samym starterze "pilnująć" odpowiedniego startu kurczaków

 

 

Potwierdzam opinie "Wypas".. prowadzone byly obliczenia procentowego przyrostu masy i przy dobrze przypilnowanym starterze efekty byly te same a czasami nawet lepsze;) wytwornie pasz kombinuja z nowymi produktami, na starym rynku chca wprowadzic nowy produkt;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam opinie "Wypas".. prowadzone byly obliczenia procentowego przyrostu masy i przy dobrze przypilnowanym starterze efekty byly te same a czasami nawet lepsze;) wytwornie pasz kombinuja z nowymi produktami, na starym rynku chca wprowadzic nowy produkt;)

 

Nowy produkt zaczyna sie wprowadzac jak stary przestaje schodzić lub wybronić jak najwięcej zysków dla wytwórni- produkt który dobrze spełnia 2 role to jest prestarter.

 

To fakt ze dopilnowane stada potrafią wychodzić lepiej na samym starterze bez prestartera- przyrosty za 1 tydzień- nawet rzędu 0,19- 0,20 kg i tu nie ma cudów- nie dajcie sie oszukiwać tym że prestarter ma lepszą strukturę, ma bardziej wyselekcjonowane składniki, ma wyższą strawność itp i z tego tytulu warto płacic za niego 400-500zł więcej/t. zazwyczaj prestarter od starteru różni się drobniejszą formą i na tym najczesciej koniec różnic. czasami robi sie kroki mające poprawic strawosc jednak są to kroki podwyższające koszt paszy od 0 do 30zł.(nigdy o 500zł), wiecie już gdzie jest reszta pieniedzy??

 

Pozdrawiam wszystkich zakochanych w prestarterach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...