Skocz do zawartości
Kuropatwik

Maty dezynfekcyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś doświadczenia co do używania mat dezynfekcyjnych. Pewnie wielu z was nabyło jakieś doświadczenia w tej kwestii podczas ostatniego alarmu ptasie grypy. Wielu je założyło czy cały czas uzywacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety miałem doświadczenia. W moich okolicach lekarz powiatowy jest świrnięty i jak w telewizji mówili o ptasiej grypie to latał nie tylko po fermach ale i po większych gospodarstwach, gdzie się troche więcej ptactwa trzyma i "przeprowadzał kontrole". Ja mam kurnik niewielki, ale mi się przyczepił, ze właśnie tych mat dezynfekcyjnych nie mam. Jakimiś paragrafami mi zaczoł rzucać i chciał mnie naciągnąć na 300zł grzywny.

Ugadałem z nim tyle, że w ciągu 3 dni miałem kupić maty dezynfekcjne a on o sprawie zapomni.

Musiałem kupić i o tyle dobrze trafiłem, że zaplaciłem za matę mniej niż 300zł więc się opłaciło.

Ogólnie to przez tą ptasią grypę urządnikom chyba woda sodowa uderzyła, ale co zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety miałem doświadczenia. W moich okolicach lekarz powiatowy jest świrnięty i jak w telewizji mówili o ptasiej grypie to latał nie tylko po fermach ale i po większych gospodarstwach, gdzie się troche więcej ptactwa trzyma i "przeprowadzał kontrole". Ja mam kurnik niewielki, ale mi się przyczepił, ze właśnie tych mat dezynfekcyjnych nie mam. Jakimiś paragrafami mi zaczoł rzucać i chciał mnie naciągnąć na 300zł grzywny.

Ugadałem z nim tyle, że w ciągu 3 dni miałem kupić maty dezynfekcjne a on o sprawie zapomni.

Musiałem kupić i o tyle dobrze trafiłem, że zaplaciłem za matę mniej niż 300zł więc się opłaciło.

Ogólnie to przez tą ptasią grypę urządnikom chyba woda sodowa uderzyła, ale co zrobić...

 

maty dezynfekcyjne to ja uzywam NON-STOP ,czy ptasia grypa jest w okolicy ,czy jej wogóle nie ma , uzywanie mat dla mnie to jest tak normallne jak to że po nocy jest dzień, nie wyobrażam sobie dzisiejszej hodowli bez mat dezynfekcyjnych - uzywam ich od około 12 lat - NON-STOP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i to jest właściwe podejście zybin, hodujcie dalej w syfie a potem się dziwcie ,że jest ptasia grypa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maty przed wejsciem do kurnika zawsze mam z soda kaustycz na choc by

dla własnego spokojnego sumienia

zachowujac sie najostrozniej mozna samemu cos wniesc a jak wejdziesz w taka mate to zawsze siee zdyzynfekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem maty dezynfekcyjne to "oczywista oczywistość", na pewno przed wejściem do kurnika (ja polewam virkonem albo polleną), zastanawiałem się czy nie warto przed wjazdem na fermę zrobić maty dla samochodów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że warto zrobić matę dla samochodów, a nawet trzeba!

 

Ja mam pytanie odnośnie pewnych mat w włukien naturalnych wytworzonych w bodajrze Akademii Rolniczej w Poznaniu. Czy wiecie coś na temat dystrybucji tych mat?? Można gdzieś je kupić?? Pokazywano je z okazji pg w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazcie ze na posterunkach blokujacuch wjazdy do strefy zapowietrzonej niegdzie nie rozkladach sie jakis mat kupionych gdzies.

w strefie wszedzie na kazdych wjazdach wyklada sie folie i przykrywa trocinami lub sloma. gdy sie calkowicie zabrudzi lub zabloci to sie po prostu wymienia. najlepiej gdy przed kazda brama jest wykonana niecka w ktorej mozna to ulozyc. poco wydawac pieniadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ale tak to można sobie robić na trasie, nie wyobrażam sobie robić tego typu rzeczy na podwórku bo będe miał zaraz całe obejście w trocinach.

 

Wbrew pozorom szybko moze się okazać iż środek dezynfekcyjny który się marnuje poprzez uzycie słomy lub trocin wiecej kosztuje niż sama mata.

Ja kupiłem ostatnio maty klika sztuk w sklepie internetwym

link tutaj: http://www.hodowlany.pl/80_Maty_dezynfekcyjne.html

 

są tanie i dobrze sie sprawują, napewno jak miał bym używać słomy to już bym na środek nie zarobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jaki czas te maty myjecie i wlewacie nowy płyn? Czy tylko dolewacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co trzeba kupować !

Ale ceny nie są takie złe najtańsze maty to koszt np.

60x60cm - 80zł 60x100cm 90zł

 

Jak często wymieniacie maty??? Jaka jest ich trwałość???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...