Skocz do zawartości
martinus

Uciąg ciagników

Rekomendowane odpowiedzi

. niby jak mnie wyprzedzą te przyczepy ? wpadną w poślizg czy jak ?

lepiej zebys nigdy sie o tym nie przekonał na\własnej skórze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie twierdze ze jeżdżąc bez hamulcy u przyczepy robie dobrze ale zjeżdżając z góry staram sie zachować zapinam odpowiednio niski bieg i zjeżdżam. nie będę zakładał pneumatyki do traktora bo 2 przyczepy ciągnę raz do roku - w żniwa. poza tym teren nie jest górzysty. widziałem kolesia który jechał z drewnem po nieutwardzonej drodze po deszczu przyczepa go wyprzedziła połamało wszystko w nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasy bezpieczeństwa w samochodzie też nie sa potrzebne codzień a i tak należy je zapinać, więc potrzeba jednego przejazdu w roku to nie tłumaczenie dla stwarzania zagrożenia na drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas gościu zawsze zapinał hamulce ale pewnego razu pożyczył przyczepe HL8, i nie nie podłączył przewodów powietrznych jechał z górki koleś z przeciwka zajechał mu droge on po hamulcach a że był załadowany pszenicą wy wywróciło traktor do góry kołami a nie było kabiny. na szczecie jakimś cudem on wpadł między błotnik a siedzenie i tylko ręke połamał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze zapinam bo wiem, że warto, przekonałem się gdy strzelił mi przewód od hydrauliki i gdyby nie przyczepa to leciałbym z góry... a zaraz skarpa, na skarpie drzewa, za drzewami droga... Nogi jak z waty? Znam to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ursusem c-330 ciągłem przyczepe bez hamulcy a w c-330 też nie mam hamulcy a jak pocisło z górki to był żle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze "hamulców", a po drugie myślę, że nikomu tym nie zaimponowałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ursusem c-330 ciągłem przyczepe bez hamulców a w c-330 też nie mam hamulców a jak pocisło z górki to był żle

Ale to było na łące niedaleko domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bax-b1 czemu nie wykąbinujesz sprezarki na WOM??

pare godzin pracy i bedzie bezpiecznie. u mnie w okolicy juz jest pare takich patętów w renówkach i spisuje sie OK.

 

PS

 

!!co jak co ale hamulce na asfalcie to podstawa!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, ze hamulce to podstawa ale w zagranicznych ciagnikach np. JD bardzo czesto nie ma sprężarki... i tu w Polsce mamy problem bo nie są u nas popularne przyczepy z "najazdówkami"... aczkolwiek dla mnie to dziwne bo wiadomomo, że ciągnik taki powyżej tych 80KM może ciagać przyczepy ok 8-10T to dlaczego nie jest wyposażony w sprężarke, przecież takie przyczepy 'najazdówek" nie maja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mają hydrauliczne hamulce? Sąsiad w zetorze 5011 ma takie wyjście, do pneumatycznych natomiast nie, mimo że posiada sprężarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ja osobiście mam JD i ani pnematyki tam nie mam ani wyjścia na hamulce hydrauliczne:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś wie czego (i ile) można dodać do wody w oponach, żeby nie zamarzła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g instrukcji do wody powinno się dodawać CaCl2 (chlorek wapnia) akurat w mojej instrukcji jest taki przykład: 24kg na 66 l wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w jakiejs hurtowni chemicznej, wiem gdzie jest takowa w Poznaniu, ale nie wiem cz Cie to interesuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , ale będę musiał poszukać bliżej. Do Poznania mam ponad 600km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to gdzie ty mieszkasz bo niewiele więcej ma Polska po przekątnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś nie umie jeździć z przyczepami to i hamulce mu nie pomogą. ja T25a ciągam po 3 przyczepy i jeszcze nigdy nic mi się nie stało. mój kumpel c330 też tak ciąga. bez żadnej pneumatyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czasu kolego. To jest jak z seksem. Zawsze jest ten pierwszy raz. U nas w zeszłym roku gościu bez pneumatyki jechał z przyczepą ze słomą. Było z górki, bieg wyskoczył, i po ciągniku. Dobrze że facet zdążył wyskoczyć. Prawda jest tak że 3/4 wypadków na wsi dzieje się z winy brawury i braku wyobraźni. To co piszesz tylko to potwierdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"T25a ciągam po 3 przyczepy" chyba jakieś malutkie i puste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...