Skocz do zawartości
Stara

Ceny matreiału siewnego - jęczmienia jarego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

chciałbabym się dowiedzieć czy już się interesowaliście cenami materiału siewnego jeczmienia jarego

Interesuje mnie cena zarówno - j.j. browarny i j.j. paszowy

W woj. ślaskim mówi się że ok. 1600-1700zł/t netto

Jak to wygląda u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzwonilem do Osadkowskiego Pani powiedziala mi za owies 1700zł/t powiedziałem że drogo ale zaraz mnie uświadomiła że dostane dopłate do hektara w wysokości 100zł. Spytalem sie czy jak ja dostane dopłate to dlaczego zaraz mam ją oddać ale mieszczuchy twierdzą że dopłaty rolinik dostaje zaczyna mnie drażnić ten system!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo dla ludzi z miasta tak to wygląda że rolnik to tylko dopłaty do wszystkiego dostaje ale tego że nic z nich nie ma bo i tak oddaje to już tego nie widzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mają mówić ci rolnicy którzy sprzedali zboże prosto z kombajnu jakie plecy zaliczyli a teraz ceny kosmiczne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie to wszystko jest pojeb,ane pamietacie jakie były ceny maszyn przed unia ceny ziemi popierd... jest to ze ludzie sieja i zbieraja kupuja ziemie tylko majac w oczach doplaty i teraz tylko czekaja jak na mikołaja prawda jest taka ze i tak posrednik zabierze KURVA KAZDE DOPLATY czy do nasion czy do ziemi czy do psiego g..wna dalgeta chce mi łaskawie sprzedac pszenice jara jeczmien po 2000/t rok wczesniej jak byłą susza sprzedawali po 170 i skad teraz takie ceny???

jakby nie było doplat ciekawe po ile by bylo... to wszystko jest chore jak kampania z cukrem przed unią wnuki z nas sie beda z tego smiały jak to miał byc po 5 zł/kg.. tak samo jest z tucznikami ubojnie skupuja za grosze czekaja na koniunkture narobia huku i sprzedaja drogo... a miejscy ciagle ta gadka jak to rolnik ma dobrze jak ichytry cwany i nienazarty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dalgeta chce mi łaskawie sprzedac pszenice jara jeczmien po 2000/t rok wczesniej jak byłą susza sprzedawali po 170 i skad teraz takie ceny???

..

juz Ci odpowiadam w zeszłym roku było 50 zł do hektara dopłaty a w tym roku bedzie 100 zł wiec to jest 500- 600 zł do tony po ktore lapy wyciaga dalgety itp.

ciekaw jestem jak wyglada kalkulacja produkcji materiału siewnego ???

mysle ze 1200zł/t sie zamknie a reszta to czysty hajs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans czy to możliwe 2000zł netto za tone j.jarego????????????

O fuck to chyba u mnie aż tak dużo w porównaniu z tobą nie zaśpiewali.

Ale ciekawa jetsem czy u kogoś jest taniej niż u mnie tj. 1600-1700 netto/t?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest cytat - ukasz52

 

dzisiaj dzwoniłem i jeczmien orthega bedzie jak to pani powiedziała ponad 1500 zł

mam nadzieje ze w 1600 zł sie zamknie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich

chciałbabym się dowiedzieć czy już się interesowaliście cenami materiału siewnego jeczmienia jarego

Interesuje mnie cena zarówno - j.j. browarny i j.j. paszowy

W woj. ślaskim mówi się że ok. 1600-1700zł/t netto

Jak to wygląda u Was?

 

Pragnę wyprowadzić cię z błędu ceny w woj. śląskim dla jęczmienia jarego wachają się w przedziale od 1680 do 1820 zł brutto i jest to niezależne czy jest to j.browarny czy paszowy. Szkoda że wcześniej tu nie zajżałem bo jestem producentem materiału siewnego między innymi jęczmienia , w tym roku miałem dwie odmiany Orthega i Bryl . Tydzień temu poszły jak świerze bułeczki gdzieś w okolice Łodzi za 1540 zł/t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich

chciałbabym się dowiedzieć czy już się interesowaliście cenami materiału siewnego jeczmienia jarego

Interesuje mnie cena zarówno - j.j. browarny i j.j. paszowy

W woj. ślaskim mówi się że ok. 1600-1700zł/t netto

Jak to wygląda u Was?

 

Pragnę wyprowadzić cię z błędu ceny w woj. śląskim dla jęczmienia jarego wachają się w przedziale od 1680 do 1820 zł brutto i jest to niezależne czy jest to j.browarny czy paszowy. Szkoda że wcześniej tu nie zajżałem bo jestem producentem materiału siewnego między innymi jęczmienia , w tym roku miałem dwie odmiany Orthega i Bryl . Tydzień temu poszły jak świerze bułeczki gdzieś w okolice Łodzi za 1540 zł/t

kupiłem Widawę paszową po 1550zł w bigbag i sam zaprawiam Baitan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tez to wk...... i to delikatnie muwiąc bo wszedzie gadają o dopłatach do materiału siewnego a przeciez jak niemasz zaświadzcenia ze korzystałeś z pomocy de minimis to mozesz zapomnieć o dotacji i jak zwykle rolnik dostanie w dupe bo co najlepiej najbiedniejszego lac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o czym ty piszesz irek, ja złożyłem wniosek w grudniu i kasę miałem na początku stycznia żadnych zaświadczeń o pomocy de minimis nie potrzebowałem ,do wniosku potrzebna jest co faktura zakupu ,numery i powierzchnie działek rolnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaswiadczenia sa potrzebne - jezeli korzystałeś z innej pomocy de minimis niz dopłaty do materiału siewnego w ubiegłym roku......

 

jezeli tak było to napewno otrzymałes" papier" o wysokosci tej dotacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do paru firm, jak mnie coć interesuję to biorę i nie pytam o cenę bo dobrych nasion brak, szczególnie owsa. Towar im schodzi jak świeże bułeczki, tylko nie ma tyle co chcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pszeniczke odmiana bombona zaprawiana 188 zl co do pomocy deminimisjestnianp.zwolnienie w płatnosci podatku rolnego od nowo zakupionego pola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

województwo ślaskie odmiana Stratus 1550zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm mi zostalo sporo jerseya, to nie wymieniam, wymienie w przyszlym roku.

A co mi tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...