Skocz do zawartości
pan Józek

Ścieżki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

mam pytanie, czy robił może ktoś ścieżki technologiczne siewnikiem Poznaniak 2,7m? Jeśli tak, to które lejki i przy którym przejeździe należy zamknąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam!

mam pytanie, czy robił może ktoś ścieżki technologiczne siewnikiem Poznaniak 2,7m? Jeśli tak, to które lejki i przy którym przejeździe należy zamknąć?

Panie Józefie ....... jest temat o siewnikach i tam pan wszystko znajdzie ...... co jest potrzebne , a jak nie to można to łatwo policzyć.........

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem Małorolny2 czy to tak łatwo policzysz, zależy jaki pan Józek ma opryskiwacz itp. Na moje za kazdym razem będą zamykane inne redlice a wiec trzeba troszke przy tym posiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja bym proponował dołożyć po dyszy i zrobisz 13m a ścieżki będziesz robił od miedzy w 3 przejeździe a później co 5 przejazd. 5 x2,7 daje 13,5 ale te 25cm z każdej strony nic złego nie zrobią

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moim zdaniem najłatwiej przerobić siewnik na 3m poprostu dołożyć 2 redlice lub zwiększyć szerokośc międzyrzędzi i dawke wysiewu róznie sobie ludzie z tym radzą u mnie ale to chyba najłatwiejsze rozwiązania Panie Józefie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dołożyc redlic to nie bardzo sie da ale rozsunac na wieksza szerokos jak najbardziej tak, bo sam tak zrobiłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a w jaki sposób poszerzyłeś swój siewnik? poszerzałeś cały czy tylko wypuściłeś na boki redlice?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wejdz na agro foto mam album w dziale albumów VIP ; bialy2005

tam sa fotki

przekrecasz koła i wysuwasz redlice

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja bym proponował dołożyć po dyszy i zrobisz 13m a ścieżki będziesz robił od miedzy w 3 przejeździe a później co 5 przejazd. 5 x2,7 daje 13,5 ale te 25cm z każdej strony nic złego nie zrobią

ja zrobiłem tak samo tyle że dwie ostatnie dysze na opryskiwaczu tak załozyłem żeby miał 13.5 m bo jak miałem na 13 to czasem zostawał pasek miotły zbożowej, i kupiłem do tego rozsiewacz nawozu dwutależowy i jest super robota teraz. polecam robienie ścieżek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę stare posty a ja dopiero w tym roku na jesieni sory w tamtym siałem i robiłem ścieżki przejazdowe siewnik 2,70 poznaniak a opryskiwacz 14m zamierzam głowice zaślepiać po jednej z każdej strony zobaczymy jak to wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swego czasu robiłem ścieżki poznaniakiem 2,7m pod opryskiwacz 12m.Za każdym razem inne lejki trzeba było zamykać. Trochę zabawy i liczenia ale można.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi