Skocz do zawartości
Wladislaw

Dopłaty bezpośrednie 2008

Rekomendowane odpowiedzi

kurs jest przyjety na dnia 30 września i po takim sa dla wszystkich naliczane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłaty są liczone zawsze w tym samym dniu roku z tego co pamiętam jakoś w maju lub czerwcu i zawsze tego dnia dziwnym trafem jest najniższy kurs euro w danym roku Sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakim cudem jakieś dwa lata temu niskotowarówkę w grudniu dostali ponad 5tys zł a w styczniu już mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13 listopada 2008 r. w Dzienniku Ustaw (nr 201 poz. 1245) zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi ustalające na 2008 r....................
Zgodnie z informacją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Mareka Sawickiego i Prezesa Agencji Restrukturyzacji Modernizacji Rolnictwa Dariusza Wojtasika stawki płatności bezpośrednich obowiązujące w 2008 r. są następujące:

I. Rodzaje płatności bezpośrednich przyznawane rolnikom w 2008 roku oraz stawki płatności na rok 2008:

1. jednolita płatność obszarowa (JPO) – 339,31 zł/ha

2. krajowe uzupełniające płatności obszarowe (UPO), w tym:

   * płatność do grupy upraw podstawowych – 269,32 zl/ha
   * płatność do powierzchni uprawy chmielu (płatność związana z produkcją) – 407,60 zł/ha
   * płatność do powierzchni uprawy chmielu (płatność niezwiązana z produkcją) – 591,50 zł/ha
   * płatność do powierzchni roślin przeznaczonych na paszę, uprawianych na trwałych użytkach zielonych (płatności zwierzęce) – 379,55 zł/ha

3. płatność do upraw roślin energetycznych – 152,85 zł/ha

4. płatność cukrowa – 39,45 zł/tonę

5. pomoc do rzepaku – 176 zł/ha

II. Nowe schematy pomocowe w roku 2008

Od 2008 roku rolnicy mogą ubiegać się o płatności w ramach dwóch nowych schematów pomocowych:

1. oddzielną płatność z tytułu owoców i warzyw (płatność do pomidorów) – 133,65 zł/tonę

2. przejściowe płatności z tytułu owoców miękkich – 1358,68 zł/ha (z czego 781,24 zł z budżetu UE, 577,44 z budżetu krajowego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komunikat ARiMR z dnia 01.10.2008r.

Europejski Bank Centralny opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej kurs euro na dzień 30 września 2008 r., wynoszący 3,3967 zł. Według tego kursu będą określane stawki płatności bezpośrednich w 2008 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie, że ja do dnia dzisiejszego nie otrzymałam decyzji dotyczącej płatności bezpośrednich za 2007. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu i teraz oczekuję na termin rozprawy. Pewnie za 2008 rok też nie wydadzą w terminie (czyli do 01.03.2009r.). Czy też macie takie kłopoty z otrzymaniem decyzji? Jeśli tak to służę pomocą, tzn. mogę na maila przesłać wzory pism, które należy do agencji skierować, mogę też dać numer do radcy prawnego, który specjalizuje się w sprawach agencyjnych (i jest skuteczny w tym co robi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jakiś promilek rolników nie dostaje decyzji na czas, ale nie można wyolbrzymiać tematu. Zawsze jest jakiś powód, np brak funkcjonalnosci systemu informatycznego, lub inny,ale za każdym razem powinni poinformować o mozliwym opóźnieniu i podać powód oraz przewidywany termin załatwienia sprawy. Sama wiesz najlepiej jak było u ciebie, Powodzenia w walce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że problemy kadrowe albo informatyczne agencja ma przerzucać na rolników. Zgodnie z art. 36 § 1 k.p.a. sama czynność zawiadomienia strony postępowania o nowym terminie załatwienia sprawy nie usprawiedliwia niedziałania organu, istotna jest bowiem przyczyna zwłoki, którą organ jest obowiązany wskazać (tak też Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 16 stycznia 2002 roku w sprawie sygn. akt I SAB 440/01, publik. Lex nr 81979). W mojej sprawie za 2007 agencja nie zrobiła żadnych czynności w sprawie (choć wskazywała na problemy z systemem), a w 2008 także do chwili obecnej nic! Dlaczego zatem mam być poszkodowana? Bo mnie pani kierownik biura powiatowego nie lubi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem wyniku tej sprawy. Może być ciekawy precedens na styku ARiMR - Rolnik. Każdy problem można rozwiązać - tak myslę. A jesli wchodzą sprawy personalne to może być ciekawie. Trzeba walczyć o swoje. Życzę jeszcze raz powodzenia. Daj odpowiedzi jak sprawa został rozpatrzona przez sąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie także zawsze się wydawało, że każdy problem można rozwiązać, ale teraz już wiem, że nie z panią kierownik naszego biura agencyjnego. Oczywiście dam znać jak sprawa w Sądzie. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was obecnych tu na forum otrzymał w 2007 dopłatę energetyczną wraz dopłatą 176zł pomocy de minimus

jeśli tak czy obie dopłaty były uwzględnione na jednej decyzji obszarowej ?

oraz czy ubiegając się o rzeczoną pomoc energetyczną i dopełnieniu formalności - kontrakt, deklaracja ilościowa i oświaczenie o uzyskanej pomocy de minimus w latach poprzednich skłaliście jeszcze jakieś dokumenty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktoś zna stronkę gdzie będę mógł sprawdzić jaką sumę dostałem za lata poprzednie z płatności obszarowej ,niskotowarowej i ONW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Otrzymałem decyzję rolnośrodowiskową a kasy dalej niet.

Dalej brak decyzji obszarowych i ONW. Była u mnie susza, strary ocenili od 50 do 80%. I co dalej. Do Nowego roku wypłacili tym najmniejszym, aby statystycznie załatwić wszystkich (860 tyś. rolnikom, a to tylko 40% sumy).

A po Nowym Roku już staneli, już brak informacji na stronie WWW czy dalej realizują wypłaty i w jakim tempie( wakacje po Nowym Roku ).

A jeżeli ktoś ma owoce miękkie i żboża to na dopłaty i decyzję będzie chyba czekał do końca wieku (4 tyś. wypłaconych a wszystkich jest około 35 tyś).

Przecietny Kowalski cieszy się, że dostał 400 zł z ONW, kosztem większych rolników a Agencja zadowolona, przecież wypłaciliśmy więcej niż połowie rolnikom. Są z siebie dumni. Ciekawe gdzie można znaleść listę 1412 rolników zakfalifikowanych jako pierwsi do dopłat ze względu na suszę? Pewnie połowa na tej liście to koledzy panów z .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem takiego samego zdania co rafal251074 na temat pacy arimr wszystko ładnie wyglada u nich w statystykach mam podobna sytuacje co kolega równiez powiat z klęska suszy, decyzje rolnośrod dostałem jaklos połowa listopada bezpośrednie i onw poczatek gródnia na 80tys z bezposr i onw dostałem tylko 7 tys z onw na reszte plus rolnosrod czyli ok.40 tys czekam a chciałbym dodac ze wnoiski składam na dwie osoby ja w sumie nie znam rolnika u siebie który dostał juz kase wiec ja tez nie wiem komu ja wypłacaja!!!!!.dużo i ładnie gadaja a mało robia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 9 stycznia. Do końca roku Arimr wypłaciła 860 tyś. rolnikom obszarówki.

Dzisiaj podali a jest 9 stycznia, że jusz 900 tyś. Wiec od Nowego Roku tylko 40 tyś. I jak mówiłem tempo poszło w dół, wakacje?

A do malin i truskawek przez 9 dni tylko 700 osobom. To zostało im jeszcze jakieś 30 tyś. Ciekawe co tam w Agencji porabiali przez ten tydzień. Kończyli sylwestrowego szampana? Ja dalej czekam na decyzje ONW i obszarowe.

A tu już niedługo zacznie się termin składania nowych wniosków!!!!

9 dni + święta - długi weekend w Arimr!

Zobaczymy jak im będzie szło od poniedziałku, czy się wezmą do roboty.

Popracowałby taki jeden w polu to może by się czegoś nauczył.

W umowach o prace powini mieć (all overtimes - included i do roboty, jak chcesz tu pracować).

Przypomnę słowa z Nasz Dziennik ( http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=ww&dat=20081120&id=ww11.txt):

 

"

Przypomnijmy, że Agencja zacznie wypłacać dopłaty bezpośrednie za 2008 rok 1 grudnia. Przysługują one ponad 1,42 mln rolników, którzy powinni otrzymać z budżetu unijnego i krajowego łącznie 9,3 mld złotych. W grudniu pieniądze ma dostać większość uprawnionych - 850 tys. (wartość dopłat wyniesie wtedy ponad 3,8 mld zł). Pieniądze w pierwszej kolejności trafią na konta poszkodowanych z powodu suszy rolników z 89 powiatów. Należne kwoty wypłacane będą do 1 marca 2009 roku.

 

"

Oczywiście zawsze mówią mamy termin do końca czerwca a na rolnośrodowiskowe do 1 marca. I jak tu co kolwiek planować i jak wyjechać w pole na wiosne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tą informacje przeczytałam i myśle, że jeszcze Świetują. I jeszcze jedno-

do malin i truskawek, pomidorów i cukrowa coś tam dali a o energetycznej cisza......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż jeśli prawo mówi że wypłaty do końca czerwca to nie można nić ARiMR zarzucić ... jak sobie rozplanują robotę to tylko i wyłącznie ich sprawa ...ostatecznie to przecież Wójt rolnika nie wyzywa za to że płaci mu podatek rolny ostatniego dnia (lecz w terminie) mimo że wójt musi zaplanować wydatki w postaci kawy i premii dla sekretarki która bardzo się 'przyłożyła' do roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O....odezwał się lizus ARiMR a ja miałem nadzieję, że już Cię wzięto z tego świata .... a tu masz!!!!. Widocznie i Tam nie chcą żebyś im mącił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może podyskutujemy na argumentu - ale jak widać z tym u Ciebie Kasztelan jak zwykle bardzo słabo ... może najpierw zapoznasz się z prawem zanim podpiszesz że to zrobiłeś na wniosku ... no tak ale to wymaga wysiłku ... za to wyzywanie od lizusów kogoś kto tylko powołuje się na przepisy które kolega Kasztelan podpisał 'że są mu znane' nie wymaga wysiłku intelektualnego ...

 

Tak więc:

- prawo mówi jasno "do końca czerwca" tak czy nie

- wypowiedź polityków że powiaty suszowe będą wypłacane w pierwszej kolejności nie ma żadnego odzwierciedlenia legislacyjnego (więc nie obliguje nikogo do niczego) tak czy nie

 

Co do ARiMR mam dużo zarzutów wobec ich pracy - ale proszę o równe traktowanie - jeśli wymagamy przestrzegania prawa to tego właśnie wymagajmy i o to miejmy pretensje ... nie czepiajmy się ARiMR zwłaszcza w tym roku kiedy płatności przyznaje najszybciej ze wszystkich lat ... trochę umiaru proszę i w miarę bezstronnej oceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłaty obszarowe i onw do czerwca - zgoda, ale rolnośrodowiskowe zgodnie z przepisem w ciągu 12 miesięcy od czasu rozpoczecia planu. U mnie termin mija 1 marca, a jak wiemy z porzednich lat to potrafili wypłacac póżniej.

Teraz pozostało im tylko połtore miesiąca do wywiązania się z terminu.Zobaczymy

Oczywiście za spóźnienia będą winic innych.

To po co zapewnienia, że pracują i postarają się wyrobic do końca lutego z większością dopłat i decyzji?

Po co pisac o tych 1412 rolnikach, skoro pewnie na liście tej są koledzy panów z Agencji?

Jak tu planowac?

Znowu młyn na wodę?

A dzierżawy, podatki, trzeba płacic i odsetki doliczają!

Czy któryś rolnik otrzymał za ich spóźnienia w poprzednik latach (po terminie wypłata) jakieś odsetki? Ja takiego nie znam!

Od nas wymagają, kontrole, itd.

Uważam, że mamy także prawo wymagac od nich dotrzymania obietnic, które padły z ich słów a jak nie to na zieloną trawkę ich, zwłaszcza panów z Agencji którzy dbają tylko o swoich kolegów i stołki.

Odliczmy od 8 godzin pracy tych panów w dzień czas na kawkę, telefony do domu i przerwy na pogawędki które spędzili na pierdołach to zobaczymy ile tak naprawdę godzin efektywnie pracują?

 

 

[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak parę miesięcy temu otrzymałem pismo aby coś tam uzupełnic we wniosku (a wypisywała go osoba z Doradztwa) to musiałem czekac 2 tygodnie, bo pan z agencji był na urlopie i nikt nie mógł go zastąpic.

Ciekawe co by było jakby np. kasę biletową na dworcu PKP zamkneli bo pani poszła sobie na urlop i nie było nikogo kto by ją zastąpił. Trzeba by zamknąc dworzec!

Tak pracuje nasza Agencja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...