Skocz do zawartości
Wladislaw

Dopłaty bezpośrednie 2008

Rekomendowane odpowiedzi

te dopłaty powinny być jakoś inaczej roawiązane jeśli chodzi o płatności niby szybko sie składa a płatności nie ma powinno być jasno napisane w decyzji że np miesiąc od otrzymania kasa na koncie wtedy mógłby zaplanować jakięś wydatki a tak cały czas jakieś niepotrzebne stresy niby kasa si e należy ale nie wiadomo w jakim terminie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, przynajmniej każdy by wiedział na czym stoi i jak planowac. Np. tak aby każdy otrzymaywał co 12 miesięcy. A tak można otrzymac w grudniu albo w styczniu. To jest pół roku, wiec można tak trafic, że między kolejnymi otrzymanymi dopłatami minie 1,5 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie słowo Tax-Ator kojarzy się z....sek- ator a to jest narzędzie do cięcia.

W pierwszym przypadku do cięcia słów i....niewygodnych wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie z taksometrem. Ktoś kto liczy, czeka i zarabia na nas.I zastanawia się jak im zabrac to co im należy się ustawowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"- wypowiedź polityków że powiaty suszowe będą wypłacane w pierwszej kolejności nie ma żadnego odzwierciedlenia legislacyjnego (więc nie obliguje nikogo do niczego) tak czy nie "

A skąd się wieła lista 1412 rolników o której piszą, chyba Tax-Ator sam ją pisał i jest pod numerem 1 !

Ktoś ją stworzył, i ją wymyślił, a ktoś w Agencji zatwierdził, tylko czy pan Tax-Ator tam czasem nie jest!!!!!!

Zgodzę się z Izą, o innych nie dbają, pierwsi chyba Ci rolnicy którzy mają zboża.

Sam jestem głównie nastawiony na zboża, od poprzedniego roku wszedłem na paru hektarach w owoce miękkie (susza - 90% strat), w tym roku od nowa posadziłem i odnowiłem nowymi sadzonkami całą plantacje i nie wiem czy przez to nie wyląduje na końcu kolejki tylko dlatego, że w to wszedłem.

Pewnie jakbym siał tylko żyto na 5ha był bym pierwszy, haha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w ubieglym roku dostalem doplaty 2 razy.raz w maju a drugi raz na poczatku grudnia.az sie zdziwilem.suszy nie bylo.kasy tez sporo a sie pospieszyli.tyle ze nie mialem kontroli i poprawek jak w ubieglych latach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co dzisiaj napiszą, ile dziś wypłacą? Jak będzie brak info to pewnie będą leczyli kaca po weekendzie i ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzje dostałem połowa listopada i jeszcze pieniędzy nie ma ??? a w poprzednich latach już miałem w grudniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobaczymy co dzisiaj napiszą, ile dziś wypłacą? Jak będzie brak info to pewnie będą leczyli kaca po weekendzie i ..
Na jakiej stronie to sprawdzasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze wieści na stronie www.arimr.gov.pl

Do końca grudnia podawali regularnie ile wypłacili, teraz to już laba. Ostatni zapis z 9 stycznia. Są to przedruki rzecznika prasowego.Dzisiaj nic.

Znajdziesz też parę danych na koniec listopada 2008 w dziale "Wdrażane programy i działania -dane liczbowe". Nastepnie 1. Prow 2007-2013. A nastepnie 2.ONW lub 6. Rolnośrodowiskowe.

 

Warto przejrzec sobie te tabele. Np. do końca listopada nie wystawili prawie żadnych decyzji rolnośrodowiskowych, lenie.

Widac ile wniosków jest złożonych, i że pierwsze wypłaty oczywiście w Mazowieckim. Warszawiacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- wypowiedź polityków że powiaty suszowe będą wypłacane w pierwszej kolejności nie ma żadnego odzwierciedlenia legislacyjnego (więc nie obliguje nikogo do niczego) tak czy nie

 

 

Z całym szacunkiem, ale umowa słowna też jest wiążąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, pan sekator był pod numerem 1 na tej liście pewnie.

Jakoś tą listę 1412 rolników stworzyli, niech ją opublikują, zobaczymy kto na niej jest i jakie były wytyczne przy jej tworzeniu.

Tak im trudno podac oficjalnie. Może pan Tax-Ator ją tworzył.

Z ustnych umów tżeba się wywiązywac, a jak tworzoną tą liste, dyrektor losowo wskazywał rolników z listy swoim palcem z zakrytymi oczami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem z powiatu suszowego i jak nie bylo doplat tak nie ma. jedynie naliczenie rolnosrodowiskowych od polowy grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dalej brak decyzji, a już połowa stycznia. Straty ocenione przez komisję suszową wynisły u mnie:

pszenica jara - 95%,

żyto - 45%,

owies - 90%,

łaki - 30%,

maliny - 85%.

Kwota obniżenia dochodu gospodarstwa została oszacowana na 70 tyś. zł.

I komu wypłacają najpierw. Napewno nie tym którzy zostali poszkodowani przez suszę.

Czy otrzymał ktoś decyzję w styczniu odnośnie dopłat obszarowych?Czy staneli z decyzjami a wypłacają tylko tym którzy otrzymali decyzje w grudniu.

A kto był na liście 1412? Rolnik z 2 ha żyta, któremu straty oszacowali na 80%. I duża strata, i piękna średnia strat do 2 ha?

Niech pan Sekator odpowie jak tworzona była lista 1412 rolników wyznaczonych jako pierwsi do dopłat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj coś się ruszyło, jutro pewnie przekroczą 1mln rolników w wypłatach.

I czemu gadali, że pierwsi otrzymają suszowcy. W tygodniu chyba pojadę do Agencji Powiatowej i spytam się co z moim wnioskiem. Skoro otrzymałem decyzję rolnośrodowiskową to w papierach wszystko było ok.

A droga e-mail otrzymałem wiadomośc z Agencji:

 

"W sprawie braku decyzji dotyczącej płatności bezpośredniej i ONW proponuje udać się do Biura Powiatowego ARiMR, w którym został złożony wniosek celem uzyskania informacji , na jakim etapie realizacji się obecnie on znajduje."

 

I chyba tak zrobię, bo inaczej będę czekac do przyszłej zimy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja na 1edna osobe dostałem dopłaty(obszarówka+onw+rolnosrodowiskowe) czyli komplet obszr. rolnos jakos na dnich onw w grudniu natomias na druga osobe czekam kwota jest taka sama i dosc spora wspomne ze powiat suszowy i pierwszy raz dostałem tak wczesnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem dziś w powiatowej Agencji, chciałem się coś dowiedziec co z moimi obszarówkami i onw (dalej brak decyzji). Powiedzieli, że następne decyzje będą wysyłac w poniedziałek i wtorek wiec abym czekał spokojnie.

Decyzję rolnośrodowiskową dostałem w grudniu a kasy dalej nie ma.

A jestem z suszowego, zachodniopomorskie.

Do:alwaro

A ty dostałeś już kasę za rolnośrodowiskowe, jeżeli tak, ile dni po otrzymaniu decyzji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dostałem płatność rolnosrodowiskowa od otrzymania decyzji do otrzymania kasy na konto prawie 50 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak pójdzie u mnie z rolno. W poniedziałek będą 4 tygodnie a kasy ani widu. A decyzji o obszarowych i onw, dalej brak. Jeżeli we wtorek lub w środę nie przyjdzie to złamasom z Agencji należy się porządny kop. A nie pisanie że suszowcy dostaną pierwsi. Pierwsi pewnie dostali z PSL i z mazowieckiego, blisko do stolicy i kolegów.

zachodniopomorskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z powiatu łobeskiego. Na razie mam decyzję tylko rolnośrodowiskową, a kasy dalej nie ma.

Zobaczymy jutro, we wtorek lub środę czy przyjdzie jakaś decyzja w sprawie obszarówek i onw.Z tego co się dowiedziałem następną partię będą rozsyłac dzisiaj i jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z gryfickiego i mimo takiej suszy nasz powiat niekwalifikował się jako jeden z 89 do wypłaty w pierwszej kolejności. U mnie też tylko rolnośrodowiskowa decyzja ale przyszła półtoratygodnia temu, wiec na kase licze dopiero w lutym, mimo że to już 4 rok programu u mnie. mamy energetyczne więc nie mam pojęcia kiedy będzie decyzja obszarowa a o ONW też cisza, a miało byc tak szybko i pięknie a jest jak zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...