Skocz do zawartości
Wladislaw

Dopłaty bezpośrednie 2008

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem już co robić ale chyba pozostaje tylko ironiczny śmiech z tych wniosków. Nie wiem kto wymyślił to dziwne rozpisywanie działek rolnych chyba jakaś mądrala musiała wziąć kase za zmiany w wniosku.

Poza tym nie ma jeszcze instrukcji wypełniania załącznika graficznego a tam na pewno będzie też ciekawie.

Za rok pewnie stwierdzą że system agencyjny nie mógł przetworzyć tych danych z wniosków bo zdziwił bym się jak by mógł szczególnie w galimatiasie jaki nastąpi w rozpisywaniu działek rolnych.

Ciekawe ilu rolników niedostanie wcale dopłat poprzez błędne wypełnienie tych wniosków.

Stawiam kasę że za rok znowu zmienią sposób wypełniania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wniosek juz jest w domu razem z instrukcją- czytanie ze zrozumieniem tu jest wyzwaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie może ktoś gdzie w internecie można znaleźć instrukcje wypełniania załącznika graficznego bo na stronach arimr ciągle jej brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze troche poczekac z wypelnianiem wniosku niech sie ucza na bledach innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wie może ktoś gdzie w internecie można znaleźć instrukcje wypełniania załącznika graficznego bo na stronach arimr ciągle jej brak.

Nic się nie zmieniło do sposobu wypełniania jak w zeszłym roku tylko jak masz pszenicę, jęcznień,owies, żyto to je wpisujesz oraz oznaczenia piszesz takie jak we wniosku czyli A/A1 itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas juto robią szkolenie jak wypełniac wnioski, bede musiał iść, ale też na jutro planuje świniobicie wiec jeszcze juto zobacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na działce rolnej pokrywa się JPO z UPO to jak się w tabelce wpisuje w jednym wierszu JPO , UPO cz w 2 wierszach np "A" JPO i 2x znowu "A" UPO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tam bym wolał kiełbache prosto z gara

 

To odpowiedź na moje pytanie

 

Ja tam wole prosto z wędzarki kielbase i do tego w szklance na 2 palce %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tym pszenżytem jest włączone do płodozmianu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli na działce rolnej pokrywa się JPO z UPO to jak się w tabelce wpisuje w jednym wierszu JPO , UPO cz w 2 wierszach np "A" JPO i 2x znowu "A" UPO

 

Wie ktoś jak to wpisywać bo w tych instrukcjach to namotane jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz A-JPO

A1-UPO a na mapce A/A1 i dodatkowo żyto,pszenica,jęczmień lub owies

jeżeli masz ONW to zaznaczasz tylko przy JPO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli na działce rolnej pokrywa się JPO z UPO to jak się w tabelce wpisuje w jednym wierszu JPO , UPO cz w 2 wierszach np "A" JPO i 2x znowu "A" UPO

 

Wie ktoś jak to wpisywać bo w tych instrukcjach to namotane jest

 

Załóżmy że masz 1ha pszenicy:

 

W cz VII wniosku

 

oznaczenie działki | grupa upraw | pow. dz. rol.

------------------------|----------------|-------------------

A ..........................|......JPO.........|....1ha

----------------------------------------------------------------

A1.........................|.......UPO........|....1ha

 

Nie wiadomo jeszcze jak będzie traktowane gdy rolnik zadeklaruje zboże jako tylko UPO, napewno będzie to deklaracja błędna jakie będą tego konsekwencje nikt jeszcze dokładnie nie wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest juz jakis programik do wypełniania wniosków ?? Było by to spore ułatwienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem instrukcję wypełniania wniosku. Tak jak to ktoś napisał - to spore wyzwanie. A tak na powaznie, jak wypełnic dobrze wniosek? Trzeba sie przygotować. Ja swoich rolników wyuczyłem tak:

1. zrób kopię działek ewidencyjnych - najlepiej ksero z powiększeniem.

2. Wyczytaj z instrukcji jakie mamy grupy upraw ( np. TUZ), i jakie rosliny należą do UPO.

3. weź kredki (tak, kredki!!) i rozrysuj na tym uprawy, każdą w osobnym kolorze, tak, by te same kolory nie sasiadowały ze soba.

4. Zacznij od rozpisywania każdej działki rolnej od JPO, nasteonie rozpisuj pod dane JPO poszczegółna grupe upraw.

 

Zacznij od pojedynczej D. Ew. na której jest tylko jedna D. Rol.

Jak załapiesz na tym przykładzie o co loto, reszta pójdzie juz łatwo.

 

Program do wypełniania wniosku - na Allegro jest to wystawione: http://www.allegro.pl/item325451617_hit_doplaty_bezposrednie_2008_i_inne_wnioski.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałam 4 godziny i wniosek napisany !!! Czy będzie dobrze - to się okaże .Powiem tak , działek ewidencyjnych mam 29 W oświadczeniu o sposobie wykorzystania działek rolnych pozycji 45 Chcieli ułatwień to dostaną "ułatwienia" .Sama im więcej siedziałam tym trudniej....

Dziękuję WAM WSZYSTKIM pomogły w dużej mierze wasze posty.Teraz trzeba się wybrać i TO oddać. czuję że jakiemuś mądrali za biurkiem popsuję humor .

 

PS. Pozdrawiam i życzę powodzenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś mi powie: jeżeli na działce 1 ha jest 0,15ha porzeczek i 0,85ha jęczmień to jak to rozpisać A-JPO-1ha,A1-UPO-0,85 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego zaliczamy pszenżyto w płodozmianie może ktoś napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to polskie zboże tak jak i mieszanki-nie są zarejestrowane w unii jako zboża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może ktoś mi powie: jeżeli na działce 1 ha jest 0,15ha porzeczek i 0,85ha jęczmień to jak to rozpisać A-JPO-1ha,A1-UPO-0,85 ?

 

Dokładnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do czego zaliczamy pszenżyto w płodozmianie może ktoś napisze.

To będzie UPO a na mapce nic nie piszesz czyba że masz to jakoś oddzielone. Na mapach piszesz tylko podstawowe zboża jęczmień, żyto, pszenica, owies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przykład. Mam działkę rolną o powierzchni 3,2 ha składającą się z dwóch działek ewidencyjnych przylegających do siebie o numerach 1 i 2 między tymi działkami kiedyś był rów o numnerze 10 teraz nie ma po nim śladu ( na załączniku jednak jest i w częściowo wypełnionym wniosku przez agencję też jest wpisany jego powierzchnia uzytkowana rolniczo wynosi 0,00 ) na działce tej rośnie pszenica. Ja to planuje tak rozpisać:

Oznaczenie Grupa Powierzchnia Nr działki Pow działki ew

działki upraw działki rolnej ewidencyjnej w gr działki rolnej

 

A JPO 3,2 1 2,00

2 1,20

10 0,00

A1 UPO 3,2 1 2,00

2 1,20

10 0,00

 

czy według was ma to sens ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój przykład. Mam działkę rolną o powierzchni 3,2 ha składającą się z dwóch działek ewidencyjnych przylegających do siebie o numerach 1 i 2 między tymi działkami kiedyś był rów o numnerze 10 teraz nie ma po nim śladu ( na załączniku jednak jest i w częściowo wypełnionym wniosku przez agencję też jest wpisany jego powierzchnia uzytkowana rolniczo wynosi 0,00 ) na działce tej rośnie pszenica. Ja to planuje tak rozpisać:

Oznaczenie Grupa Powierzchnia Nr działki Pow działki ew

działki upraw działki rolnej ewidencyjnej w gr działki rolnej

 

A JPO 3,2 1 2,00

2 1,20

10 0,00

A1 UPO 3,2 1 2,00

2 1,20

10 0,00

 

czy według was ma to sens ?

 

To nie tak miało wyjść ! streszczając chodzi mi o to czy ten rów mam pisać tylko w A czy w A1 też ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...