Skocz do zawartości
Wladislaw

Dopłaty bezpośrednie 2008

Rekomendowane odpowiedzi

Mój przykład. Mam działkę rolną o powierzchni 3,2 ha składającą się z dwóch działek ewidencyjnych przylegających do siebie o numerach 1 i 2 między tymi działkami kiedyś był rów o numnerze 10 teraz nie ma po nim śladu ( na załączniku jednak jest i w częściowo wypełnionym wniosku przez agencję też jest wpisany jego powierzchnia uzytkowana rolniczo wynosi 0,00 ) na działce tej rośnie pszenica. Ja to planuje tak rozpisać:

Oznaczenie........Grupa.........Powierzchnia......Nr działki ........Pow działki e.....

...działki ...........upraw.........działki rolnej......ewidencyjnej...... w gr dz.rol.....

.....A.................JPO .............3,2 ........ .......1 .......................2,00..........

.................................................................2........................1,20..........................................................................10.......................0,00..........

....A1............... UPO.............3,2..................1........................2,00..........

................................................................ 2 .......................1,20..........

............................................................... 10........................0,0...........

 

może teraz trochę lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój przykład. Mam działkę rolną o powierzchni 3,2 ha składającą się z dwóch działek ewidencyjnych przylegających do siebie o numerach 1 i 2 między tymi działkami kiedyś był rów o numnerze 10 teraz nie ma po nim śladu ( na załączniku jednak jest i w częściowo wypełnionym wniosku przez agencję też jest wpisany jego powierzchnia uzytkowana rolniczo wynosi 0,00 ) na działce tej rośnie pszenica. Ja to planuje tak rozpisać:

Oznaczenie........Grupa.........Powierzchnia......Nr działki ........Pow działki e.....

...działki ...........upraw.........działki rolnej......ewidencyjnej...... w gr dz.rol.....

.....A.................JPO .............3,2 ........ .......1 .......................2,00..........

................................................................2........................1,20...........................................................................10.......................0,00..........

....A1............... UPO.............3,2..................1........................2,00..........

................................................................ 2 .......................1,20..........

............................................................... 10........................0,0...........

 

może teraz trochę lepiej

a może jednak nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, ze eyeołam burzę, ale ludzie wczoraj usiadłem przeczytałem część instrukcji, przejrzałem przykłady wypełniania wniosku na rok 2008. Gdy ktoś chce to może wypełnić ten wniosek, tylko trzeba chcieć. Ale najlepiej nie czytać tylko podnosić wrzawę, że to tak trudno, kto to wymyślił. Trudno skoro już tak jest to po co cały ambaras, przecież wniosków już i tak nie zmnienią. Trzeba to i tak jakoś wypełnić, aby dostać dopłaty. Tak wię jest jeszcze sporo czasu, ludzie już podostawali wnioski, więc wystarczy trochę pomyśleć i wziąść sięza wypełnianie.

 

Najlepiej to przecież iść do kogośaby wypełnił, a samemu to się nie chce. Wszystko jest do zrobienia tylo trzeba chcieć. Do wyruszenia w polę jeszcze trochę czasu, wieczory jeszcze długie, więzamiast gapić się w "pudło" w którym i tak nic ciekawego nie ma to można spróbować samemu wypełnić te wniosek. Przecież nawet ten co prowadzi działalność godpodarcząjak nie umie poradzić sobie z papierami to musi płacić w biurze podatkowym.

tak ,tak siedź cich o i główkuj ,bo chyba tylko tobie sprawia to przyjemność .Instrukcja wypełniania wniosku jest zagmatwana i nie wiem komu ma to służyć ,bo na pewno nie idzie to w stronę uproszczenia czy ułatwienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie czytam setny raz tą cholerną instrukcję i nie wiem w jaki sposób będą w tym roku naliczać tzw. płatności zwierzęce? A dokładnie z jakiego okresu wezmą liczbę DJP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli działka rolna położona jest na części działki ewidencyjnej to czy w opisie tej działki w kolumnie ,, Numer działki ewidencyjnej na której położona jest działka rolna"(w moim przypadku działka ma numer 20) wpisujemy skrót ,,cz20" czy może tylko samo ,,20" wie ktoś, bo w instrukcji nic na ten temat nie ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie czytam setny raz tą cholerną instrukcję i nie wiem w jaki sposób będą w tym roku naliczać tzw. płatności zwierzęce? A dokładnie z jakiego okresu wezmą liczbę DJP ?

 

Okres referencyjny pozostaje bez zmian tzn od kwietnia 2005 do marca 2006.

Na 100%

Poj...o chyba tych co to wymyślili!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli działka rolna położona jest na części działki ewidencyjnej to czy w opisie tej działki w kolumnie ,, Numer działki ewidencyjnej na której położona jest działka rolna"(w moim przypadku działka ma numer 20) wpisujemy skrót ,,cz20" czy może tylko samo ,,20" wie ktoś, bo w instrukcji nic na ten temat nie ma ?

 

Możesz wpisać "cz." ale nie musisz i tak, i tak będzie dobrze, a jeżeli ktoś z ARiMR się do tego "przyczepi" to niech dokładnie wskaże Ci miejsce w instrukcji gdzie jest napisane, że powinno być tak czy tak. W całym tym ich systemie ZSZiK nigdzie, przy wprowadzaniu danych do systemu, nie wprowadza się oznaczenia "cz." zarówno przy działkach rolnych jak i ewidencyjnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy "historyczna"?? ,może już więcej nie będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. we wniosku zaznaczamy na 2008 platność zwierzęcą czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc wpisujemy chyba TUZ, a co z tymi DJP? Jak one mają się do powierzchni TUZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzn. we wniosku zaznaczamy na 2008 platność zwierzęcą czy nie?

 

Na pierwszej stronie zaznaczasz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no więc wpisujemy chyba TUZ, a co z tymi DJP? Jak one mają się do powierzchni TUZ?

 

Nie chyba tylko napewno JPO,TUZ jest brany pod uwagę ten sam okres i przelicznik co za rok 2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?? Ciężko po prostu nadązyć za tymi wnioskami. Co rok atrakcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ostatnio koleżanka chwaliła się, że PIT wypełniła. Ha ha, niechby sobie z wnioskiem o dopłaty powalczyła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie w naszym przypadku? W 2006r posiadaliśmy 10 ha użytków zielonych. W zeszłym roku dosialiśmy prawie 6ha łąki, we wniosku na 2007 zadeklarowaliśmy 16 ha TUZ, ale płatność zwierzęca naliczona została do 10 ha. We wniosku na 2008 napisane mam: suma powierzchni TUZ w kampani 2007: 16 ha, 2006: 10ha, różnica: 6 ha. Czy w tum roku dostane płatność zwierzęcą do 16 ha???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda że w tym roku trzeba złożyć oświadczenie małzonka na przyznanie płatności zwierzęcej i oświadczenie współposiadacza(chodzi jeżeli działki są w posiadaniu męża i żony) na przyznanie płatności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jak będzie w naszym przypadku? W 2006r posiadaliśmy 10 ha użytków zielonych. W zeszłym roku dosialiśmy prawie 6ha łąki, we wniosku na 2007 zadeklarowaliśmy 16 ha TUZ, ale płatność zwierzęca naliczona została do 10 ha. We wniosku na 2008 napisane mam: suma powierzchni TUZ w kampani 2007: 16 ha, 2006: 10ha, różnica: 6 ha. Czy w tum roku dostane płatność zwierzęcą do 16 ha???

 

Nie, tylko do 10 ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to prawda że w tym roku trzeba złożyć oświadczenie małzonka na przyznanie płatności zwierzęcej i oświadczenie współposiadacza(chodzi jeżeli działki są w posiadaniu męża i żony) na przyznanie płatności ?

 

Witam

 

Z tego co ja się orientuje, Oświadczenie małżonka o wyrażeniu zgody na przyznanie płatności zwierzęcej składa się w przypadku gdy zwierzęta (bydło, kozy, owce, konie) były zarejestrowane na współmałżonka.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to znaczy "historyczna"?? ,może już więcej nie będzie?

 

historyczna czyli będzie się otrzymywało płatność zwierzęcą do takiej powierzchni trwałych użytków zielonych do jakiej przyznano w roku 2007 (po uwzględnieniu powierzchni referencyjnej TUZ z roku 2006).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jak będzie w naszym przypadku? W 2006r posiadaliśmy 10 ha użytków zielonych. W zeszłym roku dosialiśmy prawie 6ha łąki, we wniosku na 2007 zadeklarowaliśmy 16 ha TUZ, ale płatność zwierzęca naliczona została do 10 ha. We wniosku na 2008 napisane mam: suma powierzchni TUZ w kampani 2007: 16 ha, 2006: 10ha, różnica: 6 ha. Czy w tum roku dostane płatność zwierzęcą do 16 ha???

 

Nie, tylko do 10 ha.

 

To jest cho**rnie niesprawiedliwe!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jak będzie w naszym przypadku? W 2006r posiadaliśmy 10 ha użytków zielonych. W zeszłym roku dosialiśmy prawie 6ha łąki, we wniosku na 2007 zadeklarowaliśmy 16 ha TUZ, ale płatność zwierzęca naliczona została do 10 ha. We wniosku na 2008 napisane mam: suma powierzchni TUZ w kampani 2007: 16 ha, 2006: 10ha, różnica: 6 ha. Czy w tum roku dostane płatność zwierzęcą do 16 ha???

 

Nie, tylko do 10 ha.

 

To jest cho**rnie niesprawiedliwe!!!

 

I to jeszcze jak.

Ci, którzy te wszystkie przepisy wymyślają to się chyba na łby pozamieniali - wiadomo z czym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem twórcy wniosków i autorzy instrukcji do tychże wniosków mają strasznie popaprane życie i chcą chociaż trochę zatruć życie innym.

 

A swoją drogą to Wesołych Świąt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania za odpowiedz z góry dziekuje:

1. Czy kazdemu i do kazdego rodzaju zboza przysługuje dofinansowanie do grupy upraw upo?(np. gryka, mieszanki i inne)

2. Jesli nie mam typowych zbóż jęczmień, żyto, owies, pszenica to nie wpisuje ich nazw we wniosku tj. na mapach i w arkuszu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 2 pytania za odpowiedz z góry dziekuje:

1. Czy kazdemu i do kazdego rodzaju zboza przysługuje dofinansowanie do grupy upraw upo?(np. gryka, mieszanki i inne)

2. Jesli nie mam typowych zbóż jęczmień, żyto, owies, pszenica to nie wpisuje ich nazw we wniosku tj. na mapach i w arkuszu?

ad 1

do każdego rodzaju zboża przysługuje UPO

ad 2

jeśli masz inne zboża to ich nie wpisujesz a te które wymieniłeś nanosisz tylko na mapy do tabeli nie. W stosunku do tych zbóż musisz stosować płodozmian 3 letni.

Chyba wsio zrozumiałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...