Skocz do zawartości
pawel5314

Budowa wiaty hali 30m x 6m odczego zaczac zeby bylo tan ???

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie zamierzam budowac jakas wiate ,hale ,garaz cos w tym stylu o wymiarach mniej wiecej 30 m dlugosci i 6m szerokosci (dlugosc byc moze bedzie mniejsza np 20m ) co do rozwiazania konstrukcyjnego niemam problemu gdyz wiata najprawdopodobniej bedzie stawiana z gotowych segmentow , moim pierwszym problemem jest dosc waskie podworko -tylko 33m i wychodzi mi tylko postawienie wity wzdluz podworka a nie w poprzek gdyz wtedy podzielilbym podworko na 2 czesci (choc to i tak niemozliwe )

 

wiec postanowilem ze nic innego jak tylko stawiac wiate od strony sasiada w jak najmniejszej odleglosci od miedzy ( 5m od miedzy mnie nie zadowala, wolalbym okolo 1m jak moj drugi sasiad ) rzecz polega na tym ze ze strony sasiada od ktorej chcem rozpoczac budowe stoi 30 cm od miedzy dobudówka do starego chlewa ktora ciagnie sie przez 20m w odleeglosci 20-30 cm i co najgorsze niema on zalozonych zadnych rynien a wszysko scieka do mnie i ciagle mam blotko na podworku(laczna powierzchnia jaego dachu wynosi ok 400m2 .Z tego co sie orientuje ta dobudówka do starej obory nie byla legalizowana i nikt ie pytal sie mego jeszcze dziadka o zgode na jej postawienie czyli to byla samowola budowlana gdyby jej nie bylo to odleglosc starego chlewa od miedzy wynosilaby ponad 4m i wtedy niemam wplywu na to czy powalam budowac czy nie

 

 

troche sie rozpisalem ale chcialbym uzyskac odpowiedz od czego zaczac przy zalatwieniu formalnosci , czy przysluguje mi prawo budowania w odleglosci ok 70cm od miedzy z powodu waskiej działki , czy budowla z cegly i konstrukcji stalowej ze scianami z blachy roznia sie i wymagaja innego postepowania , najlepiej by bylo zeby ktos kto przeszedl podobny problem przedstawil mi tok postepowania i jego koszty . zaznaczam bo moze to wane budowla bedzie z konstrukcji stalowej skrecanej do fundamentów betonowych z posadzka o grubosci do 20 cm ze scianami z blachy ocynkowanej -dachowej -po prostu zwykla i prosta wiata na maszyny rolnicze

 

wszystkim ktorzy pomoga

SZCZERZE DZIEKUJE I POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wysokość wjazdową byście polecili do:

wiaty jednospadowej na maszyny i

wiaty dwuspadowej na słomę.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o słomę to zależy od tego czym układasz (ręcznie, ładowaczem na traktorze, ładowarką teleskopową) jeśli ręcznie to tak aby można było swobodnie układać na najwyższych partiach z przyczepy czyli tak na oko 5 metrów, jeśli układasz ładowaczem czołowym to max. wysokość ładowacza + 1 metr aby był luz podczas układania, z ładowarką to to samo tylko + ok 1,5 metra.

Osobiście układam u siebie ręcznie w starej stodole i zazwyczaj jest to prawie do samego szczytu (ok7m) ale trzeba uważać przy wybieraniu bo snopki lubią sie zawieszać i wtedy gdy sie nie spodziewasz spadać :/

a wiata jednospadowa to 3,5-4 metry na maszyny i 4,5-5m wiata pod kombajn, zresztą na wysokości nie ma co oszczędzać bo wybudowanie o 1 metr wyżej to niewielki koszt a przydać sie może

 

 

 

 

 

 

Jaka wysokość wjazdową byście polecili do:

wiaty jednospadowej na maszyny i

wiaty dwuspadowej na słomę.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...