Skocz do zawartości
eric2flat

mączka mięsno-kostna Saria, czy ktoś zna sprzedawce detalicz

Rekomendowane odpowiedzi

chcę kupić 1-2 tony mączki miesno-kostnej z odpadów rzeźnych, niestety Saria sprzedaje minimum 12 ton. Czy ktoś zna sprzedawce detalicznego mączki na południu Polski?

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprzedaż a tym bardziej podawanie pasz z dodatkiem mączek miesno- kostnych jest w Polsce zabronione!!!! wiec radze nie pisac takich postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dnia 1 listopada 2003 r. mączki mięsno-kostne wyprodukowane z materiału kategorii 3 nie mogą być stosowane do karmienia świń, drobiu i przeżuwaczy oraz żadnych innych zwierząt, których mięso jest przeznaczone do spożywania przez ludzi.

 

Odpady kategorii trzeciej to padlina o ile mi wiadomo. Ja mam na mysli maczke z odpadow rzeznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w naszej okolicy ostatnio chodziła kontrola i sprawdzali czy sie nie stosuje mączek.za znalezienie grozi przerobienie zwierzat na kolejna mączke czyli wybicie stada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosował ktos mączkę jako nawóz? W sarii mówią, że skłąd ma taki (sama mączka: 15 % wapnia, 11-12% fosforu, 7-8% azotu. Do mączki dodawane jest wapno nawozowe. Cena luz 90zł tona, cena BIG BAG 1t 120zł/t plus transport. Jak myślicie, kalkuluje się to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy cenie fosforanu amonu 3000 zł sam odpowiedz na pytanie czy sie kalkuluje sam sie przymierzam do kupna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie można kupic ta mączke o której pisze peron??kupie maczke=użyzniacz gleby.kuj-pom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie można kupic ta mączke o której pisze peron??kupie maczke=użyzniacz gleby.kuj-pom

masz tu nr tel do śmiłowa 667984173

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko śmiłowo? podobno mają słabszy skład N i P a i cena jak stoi zmacie namiary na inne mączkarnie w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście niemam nic przeciw "Polskiej soji" Znam osoby, które tym karmią i jest ok - grunt to dobry towar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mą-ka jest od 1 stycznia dopuszczona jako dodatek paszowy? U mnie można spokojnie kupić ale weterynaria robi naloty i zrobił sie popłoch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze nie to dopiero są przymiarki a wiadomo jak urzednicy w uni dzialaja coś od połowy roku słyszałem czy pod koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weterynaria może naskoczyć, miałem dwie sprawy sądowe i obie przegrali. Teraz mam spokój, nawet do mnie nie zaglądają. trzeba wiedzieć jak korzystać z prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...