Skocz do zawartości
maskin

Olej napędowy, paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Paliwo idzie do góry Dziś juz jest u mnie po 3,26, wiec podrożało o 11gr. A jeśli chodzi o lukoil to zrobiłem małe doświadczenie. Tankowałem auto do pełna na 3 stacjach: Lukoil, Moc Jakość Zysk - Pieprzyk, Shell. na Lukoil robił mi 850km, na Moc Jakość - 900km, na Shell 1000km. Na wszystkich paliwach jezdził normalnie, moc wszedzie taka sama ale różnica w km wychodziła. Próbowałem kilkakrotnie i zawsze wychodziło ze na shellu najwiecej przejechałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze podrozala to nagonka handlarzy sprawdzilem to, w sobote cena netto w lotosie byla 2.613, przed wczoraj podskoczyla na 2.630, zeby wczoraj spasc na 2.611.,czyli podrozala o niecale 2 grosze, a spadla o prawie 2 grosze, a w miedzy czsie na stacji podrozala z 3.23 na 3.57. i tak juz zostalo. od powyzszych cen kazdy handlarz ma indywidualne upusty, wiec nagonka trwa, a w miedzy czasie barylka spadla z 44 na 37 dolarow. azapasy w stanach znowu urosly o hektolitry... ja przewiduje ze obnizka bedzie w marcu jak rolnik przestanie brac... i bedzie po 2.5 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziś jakiś ekspert w radio się wypowiadał, że baryłka jest tania i taka pozostanie - więc ceny na stacjach powinny systematycznie spadać - co nie znaczy że muszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pow Wieruszów cena w dniu 14 01 2009 3,46zł brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się przejechałem - w najbliższym mieście na orleanie 3,56 (wczoraj 3,47) w sąsiedniej miejscowości (biorą z Lotosu) 3,37. I u nich nie ma zaskakujących skoków cenowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli właściciele stacji paliw wykorzystując afere z gazem próbują stworzyc jakby sztuczną panike podwyzszając ceny, zeby kazdy kto czekał do osiągnięcia dołka cenowego zaczął kupowac, choć ceny powinny spadac, dobrze rozumiem? Może liczą na rolników, wkońcu wiosna ruszy, paliwo potrzebne bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w mojej okolicy są następujące ceny: Luk oil w Łodzi: 3,27/ Neste: 3,26/ Bliska pod Łodzią: 3,36/ Orlen 30km od Łodzi: 3,49.

Zawsze u mnie ceny rosną proporcjonalnie ze wzrostem odległości od dużego miasta [konkretnie Łodzi] Tak jest zawsze, różnica między Łodzią a moją okolicą sięga niekiedy 40 gr na litrze, co dowodzi "uczciwości" i zmowie właścicieli stacji....

Też myśle że ten wzrost cen to sztuczny szum, koło mnie np ceny już skoczyły sporo, a w Łodzi albo wcale albo o parę groszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis byłem w szczecinie i tam an 2 stacjac widziałem on po 3,20 a u nas w gryficach jest po 3,50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy słuchaliście radia dokładnie RMF gdzie wyjaśniali że jest to chwilowy skok cen, bo na stacje trafia paliwo z ropy z przełomu i początku roku gdzie cena ropy trochę się podniosła, ale ogólnie powinny ceny spaść bo cena baryłki jest już w miarę stabilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak długo jak gaz nie popłynie normalnie to cena paliw będzie wyższa ponieważ dotychczas wszyscy do produkcji paliw używali gazu do podgrzewania ropy naftowej. A teraz muszą czym innym to robić. Wszystko jest celowe bo Rosja miała skalkulowaną cenę baryłki na ten rok na granicy 100$ a jak była niższa to dostawali po du..e. Więc najpierw zrobili szum z gazem to zaraz cena bartłki ruszyła. Polityka i kasa rządzi światem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ropa Crude 34,93 -6,73% Kurek z gazem nie ma nic wspólnego z ceną baryłki,oto dzisiejsze notowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie znalazłem nic na temat olejów więc napisze tutaj żeby nie zakładać nowego posta.

Czy spotkał ktoś się z Was z olejem LDAA 2000

Z tego co wyszukałem na necie to stosuje się go do kompresorów pneumatycznych, tylko znalazłem info na temat LDAA 100.

Moje pytanie dotyczy czy mogę taki olej zastosować do hydrauliki wymieszać go z olejem Agrol.

Z góry dziękuje na jakiekolwiek informacje na temat tego oleju, może się ktoś z takim spotkał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jaki olej silnikowy polecacie by silnik dobrze pracował?

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morze to jest szerokie i głębokie a za bio paliwa w mojej gminie nie zwracają jednak może gdzie indziej jest inaczej bo to Polska właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie ministerstwa rolnictwa jest wszystko opisane co do zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze i biodizel nie jest refundowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegapiłem termin złożenia wniosku o dopłaty do paliwa rolniczego co teraz z fakturami , przejdą do następnego okresu rozliczeniowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejdą na następny okres ponieważ jak przekroczyłem limit i niewykorzystane faktury chciałem przełożyć na drugie półrocze to nie dało się i faktury powędrowały do szuflady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie przejdą na następny okres ponieważ jak przekroczyłem limit i niewykorzystane faktury chciałem przełożyć na drugie półrocze to nie dało się i faktury powędrowały do szuflady.

dokładnie tak - miałem podobny problem. jak to UE - urzędnicza precyzyjność co do dat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

którego postu dotyczy twoja odpowiedź ??? czytając twoje posty normalnie ręce opadają ,zazwyczaj odnosimy się do ostatniego postu natomiast jeśli odpisujesz na starszy post to go zacytuj !! bo twoje posty są wyrwane z kontekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...