Skocz do zawartości
maskin

Olej napędowy, paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie ministerstwa rolnictwa jest wszystko opisane co do zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze i biodizel nie jest refundowany.

 

A ja dostałem zwrot do ON B20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ceny ON przewidujecie w najbliższym czasie,o ile wzrośnie akcyza na paliwa w przyszłym roku bo u mnie ON gdzieś w granicach 3.60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzierżawie 10ha gruntów umowa jest pisemna na 5 lat od 2007 do2012 ale nigdzie tam po gminach i wydziałach geodezji nie zgłaszana i normalnie uprawiam a pani w Urzedzie Gminy stwierdziła kiedyś że zwrot akcyzy do nich mi sie nie należy dałem sobie spokuj bo jak do tej pory ten limit co mam starczał na obrobienie i tego kawałka ale w tym roku nie mam zamiaru rezygnowac i moje pytanie jest takie czy ma prawo mi odmówić?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie znam na tyle przepisy,ale na zdrowy rozsądek ma prawo odmówić.Żeby się nie szarpać na przyszłość,to niech właściciel gruntu wystąpi o zwrot akcyzy(kupić na niego paliwo).Ale proponuję się dopytać jeszcze w gminie odnośnie tej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam spisane umowy na dzierżawę (tylko ja i odstępujący pole) i ksera dołączam do wniosku o zwrot akcyzy.I dostaję zwrot bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście w tym roku pani mnie wkurzyła bo mi mówi że niemam umowy dzierżawy a chce dopłate do paliwa , ja jej mówie że składam do ARIMR o dopłate i ja ją biorę bez żadnego potwierdzenia umową dzierżawy. Poprosiłem ją żeby mi pokazała na jakiej podstawie żąda odemnie tej umowy dzierżawy a ona gdzieś poszła się dopytać i po chwili wróciła z kartką i kazała mi napisać osiwiadczenie ile chektarów posiadam własnych i ile dzierżawionych i na tej podstawie dostałem do każdego hektara dopłate do paliwa:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym zamontować do ciągnika urządzenie które będzie kontrolować przepływ paliwa jakiś licznik miernik czy coś takiego żeby mi pokazywało chwilowe zużycie itd montował ktoś coś takiego już jak takie coś sie nazywa i gdzie można to kupić?Za każdą odpowiedz będe wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym temacie było w Top agrar nr. 10 2008 str.92.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...