Skocz do zawartości
maskin

Olej napędowy, paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Intersuje mnie jak sobie radzicie z paliwami? Tzn kiedy kupujecie? gdzie? i po ile?

Ja mam zamiar kupić w tym tygodniu po 3,58 zł z hurtowni. czy to dobra cena? Czy moze jeszce zaczekac...?

Piszcie co o tym myslicie. Potrzebuje szybkiej odpowiedzi.Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena dobra ja musiałbym wziąć 5tys litrów i dostałbym cenę 3,55 brutto z transportem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kupuje opałówe po 3.00

jeśli do napędowego jest zwrot akcyzy to czy warto sie pchać w oranżade?

w tym roku niby ma być 90gr

u mnie na stacji ON jest po 3.93 do tego mam 4gr upustu+ zwrot akcyzy więc mi wychodzi po 3.00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kupuje opałówe po 3.00

jeśli do napędowego jest zwrot akcyzy to czy warto sie pchać w oranżade?

w tym roku niby ma być 90gr

u mnie na stacji ON jest po 3.93 do tego mam 4gr upustu+ zwrot akcyzy więc mi wychodzi po 3.00.

 

ale zwrot akcyzy jest tylko dla ludzi, którzy mają regon ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A regon ma nadany każdy rolnik który składa wnioski obszarowe, wystarczy zwróci się do Urzędu statystycznego i przyślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem dzis na próbe 40l litewskiej ropki po 3zł - zobaczymy co to za wynalazek wbrew zasadom najpier wlałem do samochodu.......zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale mózg.....do samochodu nie lepiej do ciągnika

roz(słowo zostało usunięte) autko:)

 

Co tam auto za 10 tyś w porównaniu do ciągnika za 100 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A regon ma nadany każdy rolnik który składa wnioski obszarowe, wystarczy zwróci się do Urzędu statystycznego i przyślą.

 

Mała pomyłka regon to ma nadana osoba prowadząca działalność gospodarczą, nadeje go Urząd Statystyczny, a rolnik składający wnioski o dopłaty ma na dany numer gospodartwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLawe nie masz racji, numer gospodarstwa nadaje ARiMR a GUS korzysta z ich bazy i nadaje Regon automatycznie. Jak chciałem mieć regon to się tego dowiedziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzik napisał:

a ja kupiłem dzis na próbe 40l litewskiej ropki po 3zł - zobaczymy co to za wynalazek wbrew zasadom najpier wlałem do samochodu.......zobaczymy

 

W Litwie na stacji paliw ropa kosztuje prawie 4 zł i nie opłaca się przywożić a po 3 zł to możesz kupić ruską z przemytu, wiem bo mieszkam niedaleko granicy i do mnie Litwini przywożą do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regon ma nadany każdy lub prawie każdy rolnik. Kilka lat temy(3 ,4) sołtysi zbierali dane . Regon nie jest wymagany więc nikt nie odbierał. Dla mnie był potrzebny więc poszedłem i oDebra1łem, zajeło to tyle co odnalezienie w bazie danych i wydrukowanie. Nr wydany jest na gospodarstwo rolne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regon chyba rolnikowi nie jest do niczego potrzebny tylko NIP który w zasadzie ma każdy obywatel kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regon potrzebny jest np. żeby mieć telefony i prąd mieć na firmę "Gospodarstwo Rolne" i odliczać sobie Vat i żeby z ZUSem rozliczać sie przez "Płatnika". Jego posiadanie nic nie kosztuje a wiele ułatwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny był żeby otrzymać karte płatniczą z banku. Poza tym jednym przypadkiem nikt o nr regon nie pytał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejze gadacie jak baby na targu...

Wyjasnie wam..

1.Po co wam regon skoro nie jestescie watowcami... nie mieszajcie

2. wystarczy faktura na której bedzie nr rej ciagnika, chodz chyba nie koniecznie...

3 placa 85 gr do litra, 86 l na ha uzytków rolnych

 

Tu piszemy tylko to co jest ponizej, a nie o farmazonach

 

Witam!

Intersuje mnie jak sobie radzicie z paliwami? Tzn kiedy kupujecie? gdzie? i po ile?

Ja mam zamiar kupić w tym tygodniu po 3,58 zł z hurtowni. czy to dobra cena? Czy moze jeszce zaczekac...?

Piszcie co o tym myslicie. Potrzebuje szybkiej odpowiedzi.Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebny był żeby otrzymać karte płatniczą z banku. Poza tym jednym przypadkiem nikt o nr regon nie pytał
Nie mam regonu i nikt nigdy ode mnie tego nie żądał. Słusznie, że potrzebny gdy jest firma, ale ilu rolników to doryczy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fakturze z pewnością nie musi być numeru ciągnika tylko dane osobowe i NIP. Jeśli firma to będzie nieco inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Intersuje mnie jak sobie radzicie z paliwami? Tzn kiedy kupujecie? gdzie? i po ile?

Ja mam zamiar kupić w tym tygodniu po 3,58 zł z hurtowni. czy to dobra cena? Czy moze jeszce zaczekac...?

Piszcie co o tym myslicie. Potrzebuje szybkiej odpowiedzi.Dzięki

dobra cena ale ja jeszcze się wsrzymam bo teraz troche poszło do góry ale w lutym ma spaść znów i po 3,5 na fakturę większą ilość dostanę ale się mna nie sugeruj wielkopolska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę uważać na opał w ci agnkiach bo u mnie we wsi i okolicznych była kontrola z urzędu celnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Intersuje mnie jak sobie radzicie z paliwami? Tzn kiedy kupujecie? gdzie? i po ile?

Ja mam zamiar kupić w tym tygodniu po 3,58 zł z hurtowni. czy to dobra cena? Czy moze jeszce zaczekac...?

Piszcie co o tym myslicie. Potrzebuje szybkiej odpowiedzi.Dzięki

dobra cena ale ja jeszcze się wsrzymam bo teraz troche poszło do góry ale w lutym ma spaść znów i po 3,5 na fakturę większą ilość dostanę ale się mna nie sugeruj wielkopolska

To może dasz namiary na punkt swojego zaopatrzenia bo ja dostaje tylko upust 6gr od ceny z dystrybutora tak jak TIR czasami tylko większy jak mam trochę węicej gotówki to przywiozą taniej jak zamówię więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...