Skocz do zawartości
maskin

Olej napędowy, paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Radzę uważać na opał w ci agnkiach bo u mnie we wsi i okolicznych była kontrola z urzędu celnego.[/quote

I jak to wyglądało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wchodzą na teren gospodarstwa i biorą próbki ze zbiornika w ciągniku.Jeśli jest czerwone szukają też w beczkach .Mandat plus opłata akcyzy za znalezione paliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłe koszalińskie. Sprawdzili jakieś siedem wiosek.Kilka osób złapali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeżdżę na opale bo to się już nie opłaca. U mnie w okolicy bywają kontrole, przyjeżdżają na rynki panowie z izby celnej, rurką zasysają paliwo z baku i jak maja jakieś wątpliwości to sprawdzają chemicznie chyba zawartość siarki bo to różni opał od napędu. Poza tym byłem świadkiem jak na drodze koło mnie zatrzymali kumpla MTZetem i zasysali mu z baku.

Opał się już nie opłaci jak kupę paliwo hurtem, odliczę Vat i zwrot akcyzy i wychodzi taniej jak opał i szkoda nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłe koszalińskie. Sprawdzili jakieś siedem wiosek.Kilka osób złapali.

dokładnie Wiekowo, Sucha Koszalinska i okolice.nikt tam juz na opale nie jezdzi i nawet kupic nie mozna.ja mieszkam 8 km dalej i nie mamy problemow ale kupujemy rope z hurtowni.własnie brat zamowił 2 tys litrow cena nie wiem jaka ale jak odlicze zwrot to prawie to samo wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakoś w to nie wierzę, skąd jesteś gdzie te kontrole?

 

To lepiej uwierz.Rok temu jechałem samochodem z przyczepką i zatrzymała mnie

kontrola celna o 150 km od granicy,prosili o dowód rejestracyjny pojazdu,

pytali na jakie paliwo jest samochód i co woizę,akurat przyczepkę miałem pustą a

samochód jest na gaz a paliwo kupuję na stacji więc nie mieli czego się czepić.

Po chwili zatrzymali busa zapchanego po dach,to gościu uśmiechął się i powiedział

niech pan jedzie mamy ciekawszego klijenta

 

ON kupiłem 2 tygodnie temu po 3,68 brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas na północnym mazowszu też zdarzają się kontrole, i opału hurtem trudno kupić bo był czas że sporo hurtowników opalało się przez kraty

Jak woziłem rzepak to widziałem kontrolę Ispekcji Tran.Drog. na zupelnie podrzędnej szosie i ciągnęli też paliwko z baku ciężarowki. Nie ma sensu kupować opału bo tam gdzie się daje kosztuje 3 złote to jak doliczyć wyższe jego zużycie to nawet pomijając zwrot użycie jego nie jest opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile wynosi dopłata do litra? Tu ktos pisal ze 86 gr do litra 86 l na ha. A znajomy mowil ze 47 zl x ilosc ha. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku ma być te 86gr bo rok temu dzięki temu że wielu jeździło na oranżadzie to nie wykorzystano limitu i w tym roku zwrot wzrósł dwukrotnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

86l * 0,85zł = 73,1zł /ha

 

ALe dla mnie to i tak za mały przelicznik na ha Bo spalam ze 3-4 razy tyle co mi przysługuje i trza kombinowac jakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy sasiedzi nie wykorzstuja tego, wiec trzeba sie jakos dogadywac, najgorsze jest to ze babka z hurtowni dzwonila i... cena wzrosla do 3,68 zł/l, czy jest szansa na nizsza cenę? tego chyba nikt nie wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
86l * 0,85zł = 73,1zł /ha

 

ALe dla mnie to i tak za mały przelicznik na ha Bo spalam ze 3-4 razy tyle co mi przysługuje i trza kombinowac jakos

A co ty robisz z tym paliwem??? Pijesz czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.68 to dobra cena jesli na stacjach w okolicy jest koło 4zł. choc na pertochemi pod lublinem 3.87zł. Ja tez dzwoniłe, niedawno i po 3,65 moga mi przywiesc. TA cena nie jest zła.

Sporo robie na usługach,a paliwko szczegónie bizon wypija i zetorek w usługach. No i druga sprawa to żeby dostac zwrot musissz miec formalne dzierżawy a mam troche bez umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

białapodlaska dzis nawet dzwoniłem w firmie OLBENZ i KONKRET po niedzieli moga mi przywiesc ale chyba jeszce poczekam bo mówili ze jescze tanieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3.68 to dobra cena jesli na stacjach w okolicy jest koło 4zł. choc na pertochemi pod lublinem 3.87zł. Ja tez dzwoniłe, niedawno i po 3,65 moga mi przywiesc. TA cena nie jest zła.

Sporo robie na usługach,a paliwko szczegónie bizon wypija i zetorek w usługach. No i druga sprawa to żeby dostac zwrot musissz miec formalne dzierżawy a mam troche bez umowy.

 

dobra cena to byla jak byl tydzien temu po 3,58, a ja chcialem jeszcze taniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie może byc u mnie tydzien temy nastacjach było tyle samo co jest ( bliska i orlen a u nich to ceny zmieniaja sie codziennie) także i w hurcie raczej nie powinno byc róznic. mi cały cxas mówi że tendencja spadkowa jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to byl początek lutego... nie pamietam, zajrzyj na moje pierwsze posty z tej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
białapodlaska dzis nawet dzwoniłem w firmie OLBENZ i KONKRET po niedzieli moga mi przywiesc ale chyba jeszce poczekam bo mówili ze jescze tanieje

zadzwoń jeszcze do Petrodomu, powinno być taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sie orientuje gdzie na Podlasiu szukac paliwa? Potzrba mi tak ze 2-3 tysiaczki. Jakiej ceny mozna sie spodziewac? tak na oko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...