Skocz do zawartości
maskin

Olej napędowy, paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

mieszkam niecałe 20km od granicy z Litwą i co jakiś czas jakiś przemytnik zajedzie passatem na podwórko i pyta: ropy nie trzeba?

mamy ponad 2 tys zapasu i nie ma już gdzie wlewać.

nawet za 2,90zł przywożą.

i raczej byle czego nie przywiozą, bo przecież spuszcza ze swojego zbiornika.

poza tym mamy pewnego dostawcę, od którego zawsze bierzemy i byle czego nam nie przywiezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zróbcie tak jak ja. Dogadałem się z kumplem który ma firmę transportową i jest na wacie. Kupiłem sobie tego bioestra który sprzedają na stacjach "bliska" po 3.55 na fakture gość oddał mi vat i wyszło poniżej 3 zł. Paliwo pewne (troszkę dziwny zapach- frytkowy) no i cena dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mieszkam niecałe 20km od granicy z Litwą i co jakiś czas jakiś przemytnik zajedzie passatem na podwórko i pyta: ropy nie trzeba?

mamy ponad 2 tys zapasu i nie ma już gdzie wlewać.

nawet za 2,90zł przywożą.

i raczej byle czego nie przywiozą, bo przecież spuszcza ze swojego zbiornika.

poza tym mamy pewnego dostawcę, od którego zawsze bierzemy i byle czego nam nie przywiezie.

taa rope spuszcza z baku a samochód na gaz przerobiony miałem takich kolegów z Kaliningradu, potrafili w nocy dwa razy obrócić(mieszkam 50km od granicy) za każdym razem wjeżdzając na podwórek, wchodząc do garazu brali lejek, karnistry i tylko zostawiali kartke ile litrów przywiezione. Nawet pies nie szczekał i nic mi nie gineło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze macie tak mieszkać przy granicy u nas nic nie idzie na lewo załatwić (może kiedyś przy budowie autostrady) zostaje jedynie cpn... ja już nie czekam na tańsze paliwo w tym tygodniu na stacji kupiłem po 3,65 nie tak żle chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel 85 - kup CB do samochodu wyjedź na wiekszą trase i powiedz "kupie zapas"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin82 napisał;

  • pawelek32 napisał:

mieszkam niecałe 20km od granicy z Litwą i co jakiś czas jakiś przemytnik zajedzie passatem na podwórko i pyta: ropy nie trzeba?

mamy ponad 2 tys zapasu i nie ma już gdzie wlewać.

nawet za 2,90zł przywożą.

i raczej byle czego nie przywiozą, bo przecież spuszcza ze swojego zbiornika.

poza tym mamy pewnego dostawcę, od którego zawsze bierzemy i byle czego nam nie przywiezie.

 

taa rope spuszcza z baku a samochód na gaz przerobiony miałem takich kolegów z Kaliningradu, potrafili w nocy dwa razy obrócić(mieszkam 50km od granicy) za każdym razem wjeżdzając na podwórek, wchodząc do garazu brali lejek, karnistry i tylko zostawiali kartke ile litrów przywiezione. Nawet pies nie szczekał i nic mi nie gineło

 

Do mnie przywożą w dzień a samochody mają z silnikiem diesla,i już ponad 10 lat ciągniki na tym paliwie chodzą więc nie jest chyba złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marcin82 napisał;

  • pawelek32 napisał:

mieszkam niecałe 20km od granicy z Litwą i co jakiś czas jakiś przemytnik zajedzie passatem na podwórko i pyta: ropy nie trzeba?

mamy ponad 2 tys zapasu i nie ma już gdzie wlewać.

mi troche mozna jakies 2 tysi by sie przydały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis mozna wyrwac po 3,68 zł, chodz chodza sluchy ze niektórzy maja po 3,61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni tepu kupiłem na cpn-ie trochę ON dzis wlewam ją do ciągnika a ona żółta jak oranżada, pierwszy raz się z takim czymś spotkałem ciągnik chodzi na tym normalnie ale w dłuższym okresie nic nie wiadomo. Ktoś wie co to może być za ropa może sprzedawają BIO w cenie zwykłej ON a może to jakaś zimówka , nie wiem czy na tym jedździć, a troch tego zakupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Parę dni tepu kupiłem na cpn-ie trochę ON dzis wlewam ją do ciągnika a ona żółta jak oranżada, pierwszy raz się z takim czymś spotkałem ciągnik chodzi na tym normalnie ale w dłuższym okresie nic nie wiadomo. Ktoś wie co to może być za ropa może sprzedawają BIO w cenie zwykłej ON a może to jakaś zimówka , nie wiem czy na tym jedździć, a troch tego zakupiłem

Moim zdaniem to po prostu inny barwnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to my mamy dużo węgla. . . nie wiem czy się cieszyć??

 

mamy węgiel = mamy wodór, tylko się cieszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie co piszecie odnośnie opalowki bo admin może zareagować w ten sposób i tu cyuje

 

 

 

Witam

 

Pragnę poinformować, że posty zawierające prośby o dane umożliwiające ściągnięcie lub zainstalowanie pirackich wersji oprogramowania zostaną przekazane wraz z adresem IP, z ktorego dokonano umieszczenia wiadomości producentowi danego oprogramowania oraz organom ścigania.

 

Jeśli jakiś program zasluguje na to, żeby go zainstalować - należy go kupić a nie kraść.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Parę dni tepu kupiłem na cpn-ie trochę ON dzis wlewam ją do ciągnika a ona żółta jak oranżada, pierwszy raz się z takim czymś spotkałem ciągnik chodzi na tym normalnie ale w dłuższym okresie nic nie wiadomo. Ktoś wie co to może być za ropa może sprzedawają BIO w cenie zwykłej ON a może to jakaś zimówka , nie wiem czy na tym jedździć, a troch tego zakupiłem

 

Moja też jest żółta i jest ok.Kupiona na stacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to my mamy dużo węgla. . . nie wiem czy się cieszyć??

 

mamy węgiel = mamy wodór, tylko się cieszyć

znam inne równanie:

mamy węgiel = mamy związki zawodowe w kopalniach . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam inne równanie:

mamy węgiel = mamy związki zawodowe w kopalniach . . .

... i nie ma kto go wykopać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważajcie co piszecie odnośnie opalowki bo admin może zareagować w ten sposób i tu cyuje

 

 

 

Witam

 

Pragnę poinformować, że posty zawierające prośby o dane umożliwiające ściągnięcie lub zainstalowanie pirackich wersji oprogramowania zostaną przekazane wraz z adresem IP, z ktorego dokonano umieszczenia wiadomości producentowi danego oprogramowania oraz organom ścigania.

 

Jeśli jakiś program zasluguje na to, żeby go zainstalować - należy go kupić a nie kraść.

 

Pozdrawiam

można najpierw sciągnąć sobie program zmieniajacy IP (darmowy) i wtedy nic ci nie udowodnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak woziłem rzepak to widziałem kontrolę Ispekcji Tran.Drog. na zupelnie podrzędnej szosie i ciągnęli też paliwko z baku ciężarowki. Nie ma sensu kupować opału bo tam gdzie się daje kosztuje 3 złote to jak doliczyć wyższe jego zużycie to nawet pomijając zwrot użycie jego nie jest opłacalne.

 

ciekaw jestem czemu wg. ciebie jest większe zużycie OO niż ON

czyżby spalenie barwnika solventowego czerwonego wymagało większej energii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak woziłem rzepak to widziałem kontrolę Ispekcji Tran.Drog. na zupelnie podrzędnej szosie i ciągnęli też paliwko z baku ciężarowki. Nie ma sensu kupować opału bo tam gdzie się daje kosztuje 3 złote to jak doliczyć wyższe jego zużycie to nawet pomijając zwrot użycie jego nie jest opłacalne.

 

ciekaw jestem czemu wg. ciebie jest większe zużycie OO niż ON

czyżby spalenie barwnika solventowego czerwonego wymagało większej energii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS

 

z mojego doświadczenia wynika - przy kombajnie że OO idzie około 10% więcej niż ON, jednak OO to nie do końca to samo co ON. Zaletą OO jest to że w zimie nie blokuje filtrów - przynajmniej mnie nigdy się to nie zdarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie blokuje paliwa, ale kilka lat temu JD 6610 przy -20oC pracował tylko na wolnych obrotach bo oranżadka zgęstniała i wolno przepływała przez filtr. Poza tym oo ma chyba trochę mniejszą liczbę cetanową i dlatego silnik ma kilka procent mniejszą moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy podstawa to to ze sa 3 frakcje oleju opąłowego !!! Jesli kupujemy najlepsza to jest to to samo co ON o innej barwie. JA tez smigałem ladnych kilka lat na OO i nigdy w zimie nia miłęm problemów, a z ON to juz róznie to bywa CO do ilosci spalanego OO do ON to nie widze róznicy. JEsli ktos kupił szajsu 2 frakcji to nic dziwnego że wiecej spalił i były problemy w zimie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...