Skocz do zawartości
maskin

Olej napędowy, paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze chodzi o zawartosć siarki - w opale jest kilka razy wieksza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu jeżdziłem na opale i też zauważyłem większe zużycie w stosunku do ON. Zwłaszcza w orce to było widoczne. A kiedyś zdarzyło mi sie kupić na stacji chrzczony ON - był rzadki jak woda i niemal bezbarwny... po dolaniu do tego czegoś opału - też sie odbarwiał. A bak dosłownie pustoszał w oczach w czasie orki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze chodzi o zawartosć siarki - w opale jest kilka razy wieksza

no może nie aż kilka razy

raczej może być większa ale nie musi

a wracając do OO ze dwa lata temu były u mnie mrozy do -27 to obserwowałem w bańce ON i OO w jednym i drugim na wieżchu wytworzyła się parafina

z tego co mówią to ON i OO produkują w jednym "garże" tylko do jednego leją solvent YELLOW a do drugiego RED a różni się tylko akcyzą raczej nie opłacało by się rafinerii tworzyć nowej linni produkcyjnej tylko dla jakiejś tam akcyzy dla Min.Finansów

i głupoty piszą ludzie że OO jest suchy i np dolewają mixolu

a tak naprawde to teraz nie opłaca się lać OO niedawno widziałem po 3,4 a ON na stacji po 3,9 odejmując te 86,gr to taniej i bez obaw na ON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dopiszę jeszcze ze dwa lata temu kiedy OR był tani kupowałem w lidlu albo w biedronce i pół na pół z OO i w pole, nawet smrodek z rury był fajniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekiedy lepiej jest lać do baku OO niz ON pochodzący z niepewnego źródła, bo niekiedy odbarwiaja czerwony kolor za pomocą kwasów i wapna a wapno zabija pompe i wtryskiwacze. Ja jeżdze tylko na ON bo jednak na OO ciągnik jest za słaby mam u902 i pług 3 skibowy obrotowy i podczas orkii na ON jada 4 terenową a na OO tylko dawałem rade 1, na ON spalanie wyszło mi 15-17l/ha a na OO prawie 20 a niekiedy ponad i dlatego od 2 lat nie kupuje oranzadki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem oo to mogłem sprawdzić parametry z aktualnych badań dla partii bo brałem na fakturę. Zawartość siarki kilka razy większa ale mieści się w normach nawet dla JD ale liczba cetanowa niższa niż ON, dlatego ciągnik ma trochę mniejszą moc i trochę więcej pali. Nie są to wielkie różnice ale są. OO kupowałem tylko I gat zawsze z tej samej firmy, żadnych problemów z pompami i wtryskami w JD, NH, Zetorze i Ursusie. Przypadek o którym pisałem (mały przepływ paliwa przez filtr) zdarzył się tylko raz i to przy dużym mrozie a JD stał w nocy na dworze.

Teraz nie połaci się jeździć na OO bo jest zwrot akcyzy i Vatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niekiedy lepiej jest lać do baku OO niz ON pochodzący z niepewnego źródła, bo niekiedy odbarwiaja czerwony kolor za pomocą kwasów i wapna a wapno zabija pompe i wtryskiwacze.

popieram kolegę dość czesto się zdarza że jeszcze podrabiają ON to odbarwiając OO czy dodając jakieś rozpuszczalniki czy inne syfy a o podrabianiu OO jeszcze nie słytszałem

zdażyło mi się kiedyś spodkać OO bardzo bordowy i jakby bardziej oleisty i gęsty o całkowicie innym zapachu ale to może był ten II gat

poprzedniej zimy jeszcze nie nie miałem problemu z odpaleniem na OO a np. dziś wykręciłem aku odpalając na ON ze stacji prywatnej z takiej plastikowej beki z dystrybutorem

połaszczyłem się na cene tylko 3,90 a na bliskiej najtaniej u mnie 4,05

pewnie jakiś szajs tam mają

a z doświadczenia jak dla mnie najlepszy ON to diesel ultimate z BP szkoda że po 4,29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej opałowy ze Statoil to zabarwiony solwentem RED olej napędowy. (infoformacja dla zainteresowanych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czemu nie kupujecie paliw w hurtowniach?
U nas legalnie OO nie kupisz w hurtowni jeśli nie masz dojścia, z ON przy zawirowaniach cenowych na rynku też czasem hurt nie wychodzi taniej niż na stacjach benzynowych, bo hurt reaguje natychmiast na zmiany cen w rafinerii, w dodatku jest cena dnia przywozu, tak że przy zamówieniu nie zna się ceny po jakiej dowiozą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie sie wku.. tydzien temu oferowali mi po 3,65 ale mówili ze tendencja spadkowa i można troche poczekac a tu w ciagu tygodnia poszło wszytko do góry na łeb na szyje i 3,88 to minimum nadzis ale powinno znowu taniec tylko że na "bliskiej" 20km od mnie jest po 3,82 Ale najgorsze to to ze faktura ma byc z lutego i długo nei można poczekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z kiedy ma byc faktura i od kiedy do kiedy można skałdac wnioski o zwrot akcyzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętne czy faktura jest z lutego, czy z marca to i tak w ramach limitu na 2008r tylko jak z lutego to wcześniej odzyska się pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koło mnie w ,,LUK OIL'' , jest po 3,68.
u mnie łuk-oil 4,03 i to jest najtaniej w okolicy. Byłem na śląsku kilka dni temu to po tyle jest benzyna, a u nas dochodzi do 4,50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koło mnie w ,,LUK OIL'' , jest po 3,68.
u mnie łuk-oil 4,03 i to jest najtaniej w okolicy. Byłem na śląsku kilka dni temu to po tyle jest benzyna, a u nas dochodzi do 4,50

Jak chczcesz to mogę ci namiar podać na tą stację. Między Radomiem, a Szydłowcem po trasae E-7, w miejscowości Dobrut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biodiesel jest 20gr tańszy, warto w niego zainwestować? a może jest gorszy i dlatego tańszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koło mnie w ,,LUK OIL'' , jest po 3,68.
u mnie łuk-oil 4,03 i to jest najtaniej w okolicy. Byłem na śląsku kilka dni temu to po tyle jest benzyna, a u nas dochodzi do 4,50

Jak chczcesz to mogę ci namiar podać na tą stację. Między Radomiem, a Szydłowcem po trasae E-7, w miejscowości Dobrut.

ale ode mnie to prawie 200km ja niedaleko od Płocka to wiadomo że musi być drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety jest podobnie, cena sie waha między 3,94 a 4,05. Zawsze kupowałem w Łodzi, czasem było nawet 40 groszy taniej niż na okolicznych stacjach, teraz wszędzie jednakowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam stacje na która bierze paliwo z pewnej hurtowni, na stacji 3,68 w hurtowni po 3,58, po podwyzce na stacji 3,7 , hurtowni 3,68, wiecie dlaczego bo szczaili baze ze rolnik musi w lutym transze wykorzystac dlatego takie sa ceny, obstawiam ze polowie marca cena spadnie do 3,5 zł. Znajomy który ma duza firme dzwonil to mu powiedzieli ze maja po 3.61. Oczywiscie rozmawiamy o ON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...