Skocz do zawartości
paweł pacyna

dzierżawa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzierżawie grunty orne (od1995do2005r.umowa pisemna,a od 2005 do teraz umowa ustna- posiadam pokwitowania za opłatę dzierżawy)za które pobioram dopłaty.

Może ktoś z Was wie jakie przysługują mi prawa przy zerwaniu umowy przez właściciela grunów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób zerwac umowe dzierżawy(pisemna) w mysl kodeksu cywilnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe wydzierżawienie od sąsiadki pola, które dzierżawi od ANR ale nie chce z niej rezygnowac, tak abym mogl za nia dostac doplaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agencja nie zgodzi sie pewnie na poddzierżawienie, i w umowie miedzy "sasdiadka" a ANR jest pewnie zapis ze w przypadku poddzierżawienia osobie trzeciej ANR może zerwac umowe w ze skutkiem natychmiastowym ale najlepiej byłoby rozeznac sie we własciwym dla Ciebie oddziale ANR bo to panstwo w panstwie ale jak masz znajomosci albo jak dyrektor jest w miare w porzadku to moze cos zdziałasz ale bez wiedzy ANR lepiej nic nie rób bo jeden "rzyczliwy" sasiad i ty i sasiadka zostaniecie bez ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w jaki sposób zerwac umowe dzierżawy(pisemna) w mysl kodeksu cywilnego?

Zrywasz umowę pisemnie z tym że obowiązuje cię termin wypowiedzenia. Jeżeli wypowiesz 1 stycznia to okres obejmuje ten rok i następny. Jesli wypowiesz 31 grudnia to obowiązuje tylko do końca następnego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie teraz z kolei ja mam problem i to spory dzierżawie 30ha od anr umowa jest do konca 2011 roku a niedawno agencja wyceniła tą działke i przysłała pismo że w grudniu tego roku planuje przeprowadzić przetarg oczywiecie mam prawo pierwokupu ale calkowicie jestem zaskoczony przebiegiem owej sytuacji po 1.nie bede w stanie zgromadzic takiej kwoty na wadium w tak krótkimczasie sporo inwestowałem konto w banku puste po 2. uczestnicze w programie rolnośrodowiskowym do 2015 wiec bardzo mi zależy aby nie miec z kolei problemów z arimr wiec pojechałem do ANR-u ale bez skutku pani w agencji stwierdziła ze nie da rady i już spróbuje jeszcze wysłac oficjalne pismo o przedłużenie dzierżawy. możecie mi coś poradzic jak rozgrysc ta sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ANR ma jakieś przepisy dotyczące przedłużania umów dzierżawy jeśli rolnik ma RS. Dokładnie nie wiem jakie ale czytałem że na razie tylko w takim przypadku mogą przedłużyć umowę, innych nie przedłużają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...