Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tymi otworami z rozpylaczy ma się lac a kryza to szczelina przez która w danym czasie przeleci odpowiednia ilość cieczy większa więcej mniejsza mniej ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie koncówki stosujecie do rsm ??

rozpylacze 7 otworowe plus kolpak

czy rozpylacz z kołpakiem??

a do czego sa kryzy do rsm

takie to znalazłem na stronce http://www.grene.pl/nowe_pdf/czesci_do_opryskiwaczy.pdf

i jak rozlac 47litry na ha pod zboza jare ??

 

Cała odpowiedź na Twoje pytanie jest rozpisana w tym temacie,wystarczy poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie radzicie z RSM 32 na wiosnę. Ja magazynuję w budynku murowanym w mauserach, trochę rozrobiłem na 28 reszta to 32 i trochę mnie postraszyli znajomi że do lipca będę miał zajęcie z 32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sobie radzicie z RSM 32 na wiosnę. Ja magazynuję w budynku murowanym w mauserach, trochę rozrobiłem na 28 reszta to 32 i trochę mnie postraszyli znajomi że do lipca będę miał zajęcie z 32.

Przyjacielu ci znajomi mówią głupoty.... Miałem kiedyś ten sam problem i poradziłem sobie z nim w następujący sposób... Miałem na stanie starą nieużywaną dojarkę "Westfalię" zmieniłem tylko bieguny na wtyczce tak że działała jak kompresor... do węża którym szło powietrze dodałem rurkę stalową(długość troszkę większa od samego Mauzera) a koniec jej zaklepałem tak aby powietrze uchodziło z pewnym oporem ( ze względu na mały spręż kompresora) .

Przy temperaturze około 5 stopni i warstwie skrystalizowanego mocznika około 15-20 cm uzyskanie cieczy jednolitej bez żadnego osadu trwa nie więcej niż 15 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sobie radzicie z RSM 32 na wiosnę. Ja magazynuję w budynku murowanym w mauserach, trochę rozrobiłem na 28 reszta to 32 i trochę mnie postraszyli znajomi że do lipca będę miał zajęcie z 32.

Przyjacielu ci znajomi mówią głupoty.... Miałem kiedyś ten sam problem i poradziłem sobie z nim w następujący sposób... Miałem na stanie starą nieużywaną dojarkę "Westfalię" zmieniłem tylko bieguny na wtyczce tak że działała jak kompresor... do węża którym szło powietrze dodałem rurkę stalową(długość troszkę większa od samego Mauzera) a koniec jej zaklepałem tak aby powietrze uchodziło z pewnym oporem ( ze względu na mały spręż kompresora) .

Przy temperaturze około 5 stopni i warstwie skrystalizowanego mocznika około 15-20 cm uzyskanie cieczy jednolitej bez żadnego osadu trwa nie więcej niż 15 minut.

 

to zależy od stopnia krystalizacji, ja miałem 2 lata temu tak ze młotkiem nie można było tego pobić (kto pamieta tą zimę to wie ze temp wahała się od -25 do -35). W tym roku nie będzie najmniejszych problemów nawet dla RSM32, a nawet jesli trochę osiądzie to machniesz dwa razy drągiem w mauzerze i pozamiatane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ciekawe - ale już analiza samego nazewnictwa ukazuje pewne różnice rozwór saletrzano-mocznikowy oraz wodny roztwór mocznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rsm32 w zbiorniku,przez zimę skrystalizował się. Czy roztwór który jest nad częścią zkrystalizowaną ma takie same stężenie? Czy to tylko sama woda?

Proszę podpowiedzcie mi. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, będę miał nowy opryskiwacz i zastanawiam się nad aplikacją rsmu na pierwszą dawkę w pszenicy, lepiej zainwestować w węże czy końcówki do rozlewania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie RSM przestaje się opłacać. Cena azotu dochodzi do ceny nawozów granulowanych, a doliczając transport, magazynowanie, aplikacje już ją przekracza. O wiele łatwiej i szybciej rozsiać niż rozlać. W mojej okolicy coraz więcej ludzi rezygnuje z tej formy N przechodząc na worki 500kg coraz częściej na te zza wschodniej granicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musisz mieć naprawdę dobre ceny na formę stałą nawozów azotowych.

Ja jednak nadal pozostaję przy płynie.

Cena na dziś 32 - 980 zł brutto/tona/gospodarstwo

RSM-S - 770 zł brutto/tona/gospodarstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saletra 34 1200zł /34=35,3

Mocznik 46 1400zł /46=30,4

RSM 16+16 16(35,3+30,4)=1051,2

 

Saletrę i mocznik można kupić przy większej ilości nawet taniej RSM 970 do ponad 1000 zł/t do tego zbiorniki, pompa, przystosowanie opryskiwacza. Do tego czas nawozy sypkie ładujemy na przyczepę, i w rozsiewacz dwa trzy worki ciach- kilka minut, wysiew 15km/ha. Z RSM trochę trudniej i wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...