Skocz do zawartości
Rafal Milewski

Hodowla i producja wolowiny w Polsce project

Rekomendowane odpowiedzi

Mając na myśli ekologiczną wołowie miałem na myśli tą pochodzącą z gospodarstw ekologcznych z certyfikatem, który zresztą jest uznawany w całej europie.Podobnie jak niemiecki Bio. Czyli do produkcji w gospodarstwach ekologicznych nie używa się żadnych syntetycznych środków do produkcji (nawozy,opryski,syntetyczne pasze) oraz nie wolno uprawiać ani karmić GMO.

Należy spełniać również wymagania co do utrzymania oraz dobrostanu zwierząt(wybiegi,itd)

W polsce jakieś 99% wołowiny eko nie jest sprzedawana jako ekologiczna ponieważ w polsce nie ma zbytu na ekologiczną wołowine. W polsce nie ma kultury sporzywania wołowiny eko czy konwecjonalnej i w konsekwencj tego większość porządnej(czytaj drogiej) wołowiny trafia na zachód.

Jeśli chodzi o wołowine eko to cała nadzieja w jej eksporcie bo na rynku Polskim marne szanse, aby ktokolwiek ją docenił.

Masarnie posiada mój Ojciec i od bodajże siedmiu lat przeciaramy w Polsce temat ekologicznej produkcji oraz hodowli świń oraz bydła.

Oto nasza strona: http://www.rolmies.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu na wyspach to wolowina nie ekologiczna organic

Jak wszedzie jest droga jak wspomnialem za bydlo ogrniczne placa 3.1£

relatywnie ceny miesa sa wysokie.Jak osobiscie spotkalem sie nia w supermarketach i dobrzych sklepach miesnych.Okresla sie ze ok 5%-10% calosci i nie kazdy na nia moze sobie pozwolic jak i w Polsce.

Lecz wydaje mi sie procent klientow rosnie bo coraz wiecej osob zaczyna dbac o swoja diete szczegolnie w bogatszych regionach anglii i nie tylko.

Cena ziemi uprawnej i pastwisk rosnie poniewaz wiele z nich zastaje przeksztalcana na grunty przemyslowe i mieszkalne.Tym samym zaczna urzywac przyspieszaczy nie mowie tu genetyce, bedzie mialo to odbicie na cenie tez.

Ostatnio zkontaktowala sie z nami ogranizacja FREEDOM FOOD ktora bada sposob hodowli zwierzat kladzie nacisk na naturalna hodowle.Czy zwierzeta sa przechowywane w humanitarnych warunkach ,dieta nie zawiera za duzo syntetycznych skladnikow itd. Umieszczenie jej loga powaduje wzrost wartosci miesa.

Jak dobrze pamietam wracajac 3 lata wstecz w Polsce dobra cwierc to chuda

to nie sprawdza sie to mile widziam jest otoczka tluszczu nie za duza ok 3-5 mm tego nie trzeba obrabiac.Steak czy pieczani ma wtedy porzadany smak.

Dla mnie najlepsza klasa do rozbiorki jest U+4L lecz w wiekszosci to R4L.

Zastanawiam jaki klasy wy uzyskujecie w Polsce.

Nasi farmerzy urzywaja paszy do konczenia hodowli 60 dni przed ubojem daja 3 kg dziennie.Cena to 180£ za tone (organiczna 300£ tona).

Powoduje ona wzrost tkanki tluszczowej .

INteresuje mnie jakie klasy poubojowe uzyskujecie i jakie duze macie stada i srednio ile gotowych jest do bicia tygodniowo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu na wyspach to wolowina nie ekologiczna organic

Jak wszedzie jest droga jak wspomnialem za bydlo ogrniczne placa 3.1£

relatywnie ceny miesa sa wysokie.Jak osobiscie spotkalem sie nia w supermarketach i dobrzych sklepach miesnych.Okresla sie ze ok 5%-10% calosci i nie kazdy na nia moze sobie pozwolic jak i w Polsce.

Lecz wydaje mi sie procent klientow rosnie bo coraz wiecej osob zaczyna dbac o swoja diete szczegolnie w bogatszych regionach anglii i nie tylko.

Cena ziemi uprawnej i pastwisk rosnie poniewaz wiele z nich zastaje przeksztalcana na grunty przemyslowe i mieszkalne.Tym samym zaczna urzywac przyspieszaczy nie mowie tu genetyce, bedzie mialo to odbicie na cenie tez.

Ostatnio zkontaktowala sie z nami ogranizacja FREEDOM FOOD ktora bada sposob hodowli zwierzat kladzie nacisk na naturalna hodowle.Czy zwierzeta sa przechowywane w humanitarnych warunkach ,dieta nie zawiera za duzo syntetycznych skladnikow itd. Umieszczenie jej loga powaduje wzrost wartosci miesa.

Jak dobrze pamietam wracajac 3 lata wstecz w Polsce dobra cwierc to chuda

to nie sprawdza sie to mile widziam jest otoczka tluszczu nie za duza ok 3-5 mm tego nie trzeba obrabiac.Steak czy pieczani ma wtedy porzadany smak.

Dla mnie najlepsza klasa do rozbiorki jest U+4L lecz w wiekszosci to R4L.

Zastanawiam jaki klasy wy uzyskujecie w Polsce.

Nasi farmerzy urzywaja paszy do konczenia hodowli 60 dni przed ubojem daja 3 kg dziennie.Cena to 180£ za tone (organiczna 300£ tona).

Powoduje ona wzrost tkanki tluszczowej .

INteresuje mnie jakie klasy poubojowe uzyskujecie i jakie duze macie stada i srednio ile gotowych jest do bicia tygodniowo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilam dzis kilka kalukulacji i ja to widze tak.

Jesli Bysmy byli gotowni teraz i osiagneli cele to zbyt na 50 sztuk tygodniowo jest realny

Kalkulacje:

Minimalna ilosci =30 sztuk tygodniowo

jesli pouboju zimnej wagi 60-61% wydajnosc porozbiorowa 72-73%

 

Hodowcy beda placeni za wage poubojowa srednio krajowo cena z Ministerstwa przypuscmy 8 zl (R3,R4) na dzien dzisiejszy plus 30-50gr za przynalezeniu do zrzeszenia plus za klasy e3 e4 +72gr u3 u4+50gr O -50gr (tekie klasy nas interesuja i jalowki i wolce) --ceny do ustalenia.

Zyski dla hodowcy: pewne platnosci staly zbyt

uboj 72 zl sztuka skora i wnetrzosci na rzecz uboju(moze sie myle bo nie wiem polskiej ceny)

 

Transport odleglosc 2300km waga 30Szt ok

7000 kg * 72gr = 5040zl lub taniej

 

Opakowania

Torby ok 570 zl pudelka 1000 CENY UK w Polsce taniej

Sila robocza rozbior 300 -500 zl lub wiecej

Jestem blisko dwoch "pewnych" firm ktore mi sie wydaje bylyby za intersowane

jest to zbyt jedna nawet 60 -100 sztuk tygodniowo bez problemu.Druga 30 tygodniowo.

Jesli produkt sie sprawdzi i przyjmnie na rynku ilosci zwiekszy sie a w tym koszty zmaleja a cena wzrosnie szczegolnie dla hodowcow na rozwoj.

 

Pelna dokumentacja od farmera do miesnia temperatury przyjecia wydania itd itd wszyskto na najwyzszym poziomie

Wszystkie tranzakcje transport ubezpieczone aby platnosci byly na czas i nikt niebyl zaniepokojony.

Osoby do organizacji i nadzoru

1 odpowiedzialna od hodowcow

2 uboj rozbior pakowanie transport

3 Organizacja zbytu w UK

Ja bede pomagal na kazdym stopniu szczegolnie na 2 i 3

jesli one sie znajda mozna o czym myslec i organizowac spotkanie

i dopracowac cala reszte a rzymu nie odrazu zbudowano

A o dotacje zawsze moza skladac na rozwoj

Mam nadzieje za brazylia nie wroci do polowy roku

a rynek tu chlonie wola dobry czas na wbicie

Wnioski ,krytyka,bledy jaki popelnilem w kalkulacji mile widziane

no i oferty

 

A wolowina mozebyc poczatkiem mamy swinie i owce tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie skala tego projektu jest za duża, musisz znaleść naprawde dużych hodowców aby zapwenili stałe dostawy o takiej ilości i jakości.

Mam co prawda auto, które wozi ok 10 byków, wykonujemy również usługi, mam też zprzyjaźnioną ubojnie spełniającą wymogi również te eko. Jeszcze musz się z ojcem skonsultować.Co do mięsności to moje Herefordy wyglądają raczej kiepsko ale mają porządaną w Wielkiej Brytani marmurkowatość mięsa podobnie jak Angusy i Simentale.

Możesz też tutaj spróbować popytać o większych hodowców.

http://www.bydlo.com.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jdg pomysl o krzyzowaniu z np piemontesem to zwiekszy miesnosc ale najlepiej błękitna belgijska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jdg pomysl o krzyzowaniu z np piemontesem to zwiekszy miesnosc ale najlepiej błękitna belgijska

 

Narazie chce jeszcze troche rozwinąć stado podstawowe, zakupiłem ostatnio następnego byka Hereforda, ale za jakiś czas rozpoczne towarówkę, czyli krzyżówki w celu poprawienia mięsności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze zastosowac jakas pasze konczaca

podobna do naszej bo klasy naszego bydla sa naprawde dobre

na 100 mam w tyngygodniu 6 O+ 40 R 56 U

czy do genetyka stada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafal nie zadawaj glupich pytan co ty myslisz ze w polsce to juz h.. w polsce jest wiecej firm co maja nasienie niz w angli,U i R to kazdy byk miesny ma. o i p to mleczne rasy i glodzone miesne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze ze Blazeju krytukujesz mozna powiedziec agresywnie

Moze masz racje

daj mi kilka faktow azebym przyznal ci racje

moje doswiadczenie pochodzi z rozbioru miesa i wiem kto ile, za ile kupi w mojej anglii

zanalizujmy wszystko z mojego punktu widzienia

ja pracuje na martwej wadze

znam ceny na rynku brytyjskim wiec z checia to zrobie

 

twierdzisz ze twoje zywa sztuka warta jest 6 zl+ za kilo o wadze 600 -700 kg

ile wydajnosci uzyskam po uboju nie wliczajac serca watroby ogonu

jesli wiesz cene za skore w Polsce

oczywiscie ponizej 30 miesiecy najlepiej 24

cel wagi martwej 310-380kg

a jesli jestes w stanie okreslic wydalinosc porozbiorowo masz pelne wiadomosci o swoim bydle

to tyczy sie wszystkich zainteresowanych

przedstawie nastepnie konkretny kosztorys

dziekuje

no wlasnie znasz to z rozbioru,moge zapytac kim jestes w tej firmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze zastosowac jakas pasze konczaca

podobna do naszej bo klasy naszego bydla sa naprawde dobre

na 100 mam w tyngygodniu 6 O+ 40 R 56 U

czy do genetyka stada

pasze konczaca w herefordach zeby tlusszcz sie przez skore przebił?heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze zastosowac jakas pasze konczaca

podobna do naszej bo klasy naszego bydla sa naprawde dobre

na 100 mam w tyngygodniu 6 O+ 40 R 56 U

czy do genetyka stada

pasze konczaca w herefordach zeby tlusszcz sie przez skore przebił?heh

kolego tylko że mięso umairkowanie tłuszczem przerośnięte jest najlepsze do obróbki bo wołowina jako taka jest chuda, więc otłuszczony hereford na pieczeń jest lepszy niż "suchy" np LMS

a że zachód woli właśnie chude to trudno- trzeba produkować to an co jest zbyt a nie to co najlepsze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blazeju przytaczasz moja wypowiedz z kilku dni

bladzilem troche twierdzac ze 6 zl to cena zywej wagi itd

nie znalem polskich realiow ale teraz wiem bo ostatnie wypowiedz maja sens

Kolega ma racje pewnie wolowina to uprzadana to r4l u4l

Ladny miesien z niewielka otoczka tluszczu 2-5 mm napewno nie sucha

w w zaleznosci do przeznaczenia miesnia

oczywiscie przod mile widziany chudy ale to nie mozliwe miec rozne klasy tluczszu na przodzie i zadzie

Na temat hodowli duzo nie mam do powiedzenia bo probuje sie dowiedziec jak najwiecej moze z stad " moje glupie pytania"

Jestem kierownikiem producji odpowiedzilnym za rozbior kosztorysy jakosc i specyfikacje rozbioru i pakowania papierowa robote(traceability BRS) analizy producji wydajnosci kontakty handlowe oferty faktury itd itd itd mowie niezle po angielsku i dobrze posluguje sie komputerem przojektuje systemy kalkulacycje bazy danych itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Blazeju przytaczasz moja wypowiedz z kilku dni

bladzilem troche twierdzac ze 6 zl to cena zywej wagi itd

nie znalem polskich realiow ale teraz wiem bo ostatnie wypowiedz maja sens

Kolega ma racje pewnie wolowina to uprzadana to r4l u4l

Ladny miesien z niewielka otoczka tluszczu 2-5 mm napewno nie sucha

w w zaleznosci do przeznaczenia miesnia

oczywiscie przod mile widziany chudy ale to nie mozliwe miec rozne klasy tluczszu na przodzie i zadzie

Na temat hodowli duzo nie mam do powiedzenia bo probuje sie dowiedziec jak najwiecej moze z stad " moje glupie pytania"

Jestem kierownikiem producji odpowiedzilnym za rozbior kosztorysy jakosc i specyfikacje rozbioru i pakowania papierowa robote(traceability BRS) analizy producji wydajnosci kontakty handlowe oferty faktury itd itd itd mowie niezle po angielsku i dobrze posluguje sie komputerem przojektuje systemy kalkulacycje bazy danych itd

tylko licz sie z tym ze w polsce dziala wielu posrednikow ktorzy maja lepsze kontakty i kontrakty niz ty isiedza dluzej niz ty w tym biznesie i pamietaj ze w najblizszym czasie mysle ze dwa lata funt pojdzie jeszcze w dol.osobiscie radzilbym ci sie trzymac swojej roboty jak masz dobra i nie babrac sie w tym gownie,jak masz mozliwosc awansu to idz w tym kierunku a jak bedziesz wysoko to wtedy kupuj od polakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jalowke za 3 tyg ma termin wycielenia a jej sie dzisiaj sluz pojawil w sromie taki ciaglwy,to chyba czop sluowy ale tak wczesnie odszedl mial ktos cos takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedałem byki charolaise wszystkie byly w R klasie najwiekszy mial 744kg i wybil sie na 60,89% mial 22 miesiace jak u ciebie rafal charolaisy sie wybijaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprzedałem byki charolaise wszystkie byly w R klasie najwiekszy mial 744kg i wybil sie na 60,89% mial 22 miesiace jak u ciebie rafal charolaisy sie wybijaja?

dostalem dane z ubojni za 2 ostanie tyg

bo mu nie bijemy

zauwazylem ze rasa nie wielkiego wplywu na to wybicie lecz klasa

nie mamy tak duzych bykow (my nie mamy bykow wcale tylko wolce)

lecz jest podobnie r 3 4l ok 60-61% o+ 55-58% u e do 66%

to jest zalezne od specyfikacji obrobki poubojowej mozna dodac i ujac gdzieniegdzie.

Jak cenne zaplacili

u nas poubojowka my za r4l od 280 do 390 kg martwej wagi placimy 2.47£ ok 11.36 zl jak jest teraz wPolsce

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no za tego 744kg mial 453 miesa to dostalem po 9,20 plus 5 procent vat.za mniejsze 600kg i 350 miesa po 9,10 i 8,90 za tem male to wyszlo 3500zl z vatem srednio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no za tego 744kg mial 453 miesa to dostalem po 9,20 plus 5 procent vat.za mniejsze 600kg i 350 miesa po 9,10 i 8,90 za tem male to wyszlo 3500zl z vatem srednio
Błażej ,zdradź w jakiej ubojni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...