Skocz do zawartości
Rafal Milewski

Hodowla i producja wolowiny w Polsce project

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych

Uwazam ze hodowla bydla miesnego moze byc oplacalna w Polsce

wystarczy tylko wypracowac odpowiedni schemat postepowania

Aby zyskosc oplacalnosc.

Pracuje 4 lata w Wielkiej Brytanii w przemysle miesnym glownie z zwiazana z wolowina i widze ze jezeli wychodowalby i przetworzyl uzystalby produkt

warty zainteresowania w Wielkiej Brytanii.Jak wiemy UE wstrzymala import miesa wolowego z Brazilii glownym celem tego bylo brak traceability czli dokumentacji pochodzenia miesa .Jak dobrze pamietam ok 10% farm przeszlo wymagame kryteria.Na rynku nie ma wystarczajaco wolowiny a ceny rosna oszalaniajaco w ciagu 3 tygodnii 0.12 p czyli ok 60gr i rosna za martwa wage za kg tuszy

 

Jestem zaangazowany w pewiem ciekowy projekt ktory pozwolil mi

na zdobycie doczenia w hodowlii rozbiorze oraz wszystkie go wiaze sie z rynkiem wolownym w WB .Wiem co robic aby wlozyc wartosc w wolowine bo sprzedarz poledwicy za 20 funtow to nie sukces ale sprzedac 1 sztuke i dac

zarobic farmerowi oraz przetworcy i sprzedawcy

Zaczelismy od 20 sztuk na tydzien owczesni robimy ok 120 tygodniowo.

Nie kryjac ze nasza wolownia jest droga ale o wysokiej wydajnosci oraz doskonalej jakosci. Kladziemy nacisk na detale od rozmnazania, zywienia do talerza ze steakem czy burgerem aby osiagnac superprodukt.

Jesli mozna bylo osiagnac cele i stworzyc odpowiednie kryteria do hodlowi i rozbioru wolowniy zgadnie z specyfikacja zachodnia moznaby stworzyc produkt majacy zainteresowanie w europie zachodniej oraz konturecyjny dla poludniowa amerykanskiej wolowiny.

A wiec zapraszam wszystkich zainteresowanych do pracy i rozmow :Farmerow ubojnie zaklady rozbioru itd

RAFAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś również zainteresowany wołowiną ekologiczną? Mam gospodarstwo ekologiczne z hodowlą Herefordów znam również wiele innych gospodarstw ekologicznych z hodowlą bydła mięsnego. Czy również interesuje cię masarnia ekologiczna bo takową ma mój ojciec?

Jaki jest wogóle rynek ekologiczny w Wielkiej Brytani?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hodowla bydla miesnego bedzie oplacalna jak beda dawac takie same doplaty jak a Starej Unii.Przeciez tam zanim sprzedadza byczka to maja w kieszni 1/3 tego co my po sprzedazy. Jak tu konkurowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hodowla bydla miesnego bedzie oplacalna jak beda dawac takie same doplaty jak a Starej Unii.Przeciez tam zanim sprzedadza byczka to maja w kieszni 1/3 tego co my po sprzedazy. Jak tu konkurowac?

 

W Niemczech podobno 300 EURO do każdej jałówki czystorasowej, nawet nie musi być krową, jak to u nas kiedyś było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich i dziekuje za zainteresowanie.

Nawiazujac do doplat o ile mi wiadomo nie istnieja one na rynku brytyjskim.

Famer otrzymuje pieniadze tylko sprzedajac bydlo.

Mozna dostac dostacje na zakup byka aby wzbogacic stado w dobre nasienie.

 

Nasza firma Celtic Pride jest wspolpraco kilku ogranow.

Pierwszym sa farmerzy posiadamy ok 100 farm ktory hoduja bydlo tylko dla

naszych potrzeb.Cieszymy sie wielkim zaintersowaniem poniewaz liczba hodowcow ciagle wzrasta.

Rasy bydla to glownie limusine, belgium blue, hereford charolaise, welsh black

i ich krzyzowki tylko jalowki i kastrowane byki

Farmerzy musza spelnic kilka kryteriow:

wiek od 14 do 30 miesiece, odpowiednia waga, czestotliwosc przenoszenia (transportu),oraz zywienie.Te to glownie kiszonka ,swieza trawa, siano i pasza koncowa dawana przez 60 dni przed ubojem.

Powoduje ze miesne zyskuja odpowiednia teksture zawartosc tluszczu na zwenatrzmiesniowego i wewnatrzmiesniowego.

Potem uboj rozbior pakowanie troche papierowej roboty a wszyskto zgodnie z stala specyfikacja i standartem.

W naszym przypadku polskie wolownia nie jest znana. Nie bedziem konkurencja dla brytyjskiej wolowiny bo jest ona lokalna i to nie kwestia ceny czy jakosci jest ich.My musimy udezyc na poczatku w brazylijska czy argetynska .Byc w pododnej cenie i jakosci a rynek jest nasz.

PYTANIE: Czy my jestesmy w stanie wyprodukowac ubic rozebrac i przetransportowac tanie niz poludniowa ameryka

 

Ja uwarzam ze TAK! a rynek brytyjski czy europejski zaufa produktowi z 2000km bedacym w UE lepiej niz produktowi z drugie polkuli.

A potecjalnych reklamodawcow polskich ojczystych rzeczy na wyspach mamy miliony

Zaprzaszam wszystkich do pracy i wyrazania opinii droga otwarta.

NIECH KAZDY BRYTOL MA POLSKIGO STEAKA NA TALERZU

 

 

 

 

 

Wkrotce planujemy zwiekszenie rozbioru o nastepne o nostepne 20-30 sztuk tygodniowo.Produkt koncowy jest super

choc konkurencja jest duza a podkreslam nie jestesmy tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blazeju marzenia sie spelniaja nie byles dzieckiem.

Powaznie gdzie widzisz problemy i bledy.

 

 

A bezczynnosc i nazekanie nic nie zbuduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania:

 

Chcesz bydło ubijać w Polsce a do Wielkiej Brytani w ćwierciach wołowych to ma jechać?

Jak polski hodowca spełni twoje wymagania co do rasy,karmienia itd. ile jesteś w stanie na dzień dzisiejszy zpłacić(orientacyjnie) za sztuke ok 600-700kg?

 

Po ile chodzi bydło mięsne w Wielkiej Brytani?

 

Czemu nie można konkurowć z wołowiną brytyjską, napewno jest droższa od Brazyliskiej i tej z Argentyny, a przeciesz rasy bydła hodujemy podobne do tych w Wielkiej Brytani i to pewnie w wielu przypadkach bardziej zdrowymi metodami. Polska uchodzi w Europie jako jeszcze nie tknięta pryszczycą i chorobą niebieskiego języka oraz ogólnie jako bardziej "ekologiczna".

 

 

PS. Nieodpowiedziałeś na moje poprzednie pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafał nie czaje ciebie robisz tyle szumu a zadnych konkretow ja ci podam jeden konkret odemnie przyjezdzaj plac gotówka nawet dzis w kazdej chwili i zabieraj a co z tym zrobisz jaka nalepke nalepisz na to mieso to mam to gdzies i reszta na forum ma napewno to samo zdanie,niewiem nad czym tu debatowac przyjezdzaj plac gotowka i zabieraj w cholere nawet do tej swojej angli,moja cena min 6 zł za kg charolaise czyste.powodzenia,skoncz filozofowac,sprawa jest prosta.tu nie ma nad czym debatowac placisz zabierasz i bye bye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rafał nie czaje ciebie robisz tyle szumu a zadnych konkretow ja ci podam jeden konkret odemnie przyjezdzaj plac gotówka nawet dzis w kazdej chwili i zabieraj a co z tym zrobisz jaka nalepke nalepisz na to mieso to mam to gdzies i reszta na forum ma napewno to samo zdanie,niewiem nad czym tu debatowac przyjezdzaj plac gotowka i zabieraj w cholere nawet do tej swojej angli,moja cena min 6 zł za kg charolaise czyste.powodzenia,skoncz filozofowac,sprawa jest prosta.tu nie ma nad czym debatowac placisz zabierasz i bye bye
Swoją drogą proponujesz nam zejść z ceną poniżej tej z Ameryki Południowej ,a przecież my cały czas boimy się tej ceny bo ona nas właśnie wykończy ,a ty proponujesz mniej .Sprawa druga 'wasz produkt' jest drogi jak sam piszesz a my co mamy być tanimi dostawcami Przyłączam się do Błażeja .Napisz coś więcej i konkretów bo jak na razie,to co piszesz to żeromszczyzna i coś tam mówisz a my piszemy scenariusz z domysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze Blazeju krytukujesz mozna powiedziec agresywnie

Moze masz racje

daj mi kilka faktow azebym przyznal ci racje

moje doswiadczenie pochodzi z rozbioru miesa i wiem kto ile, za ile kupi w mojej anglii

zanalizujmy wszystko z mojego punktu widzienia

ja pracuje na martwej wadze

znam ceny na rynku brytyjskim wiec z checia to zrobie

 

twierdzisz ze twoje zywa sztuka warta jest 6 zl+ za kilo o wadze 600 -700 kg

ile wydajnosci uzyskam po uboju nie wliczajac serca watroby ogonu

jesli wiesz cene za skore w Polsce

oczywiscie ponizej 30 miesiecy najlepiej 24

cel wagi martwej 310-380kg

a jesli jestes w stanie okreslic wydalinosc porozbiorowo masz pelne wiadomosci o swoim bydle

to tyczy sie wszystkich zainteresowanych

przedstawie nastepnie konkretny kosztorys

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Rafale pan widzi wszystko z punktu widzenia 'rzeźnika " a nie rolnika ,wygląda na to że naoglądał się pan mięsa na wadze i policzył ile by było można na tym zarobić.Skoro za opasy o wadze 700 > kilo i to Charolaise zastanawia się pan nad ceną 6 pln i to na rynku Brytyjskim jak rozumie, gdzie cena żywca jest znacznie większa nisz u nas, to jakieś nieporozumienie.Wygląda na to że to pan ma zbierać profity a my mamy ograniczyć się do dostarczenia taniego surowca i pewnie jeszcze w komis .

ps. jestem sceptykiem a nie przeciwnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wychodze z checi zysku ale logicznego zarobku dla kazdego w tym

lancuchu

nie szukam zlotych gor ale jak cos sie robi to trzeba cos miec w zamian

mowie tu o wszyskich

6 zl za kilo te info otrzymalem od blazeja

tym sie kieruje

podaj mi ty jakies wytyczne

moim celem jest zbadanie czy nasza wolowina

moze zaistniec na tym rynku i dac zysk wszystkim

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny fakir który chce badać tu akurat cały proces produkcji zywca wołowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zbadaj rynek czemu mialaby nie zaistniec jak bedziesz kupowal tylko od czystych ras miesnych to niczym nie bedzie sie roznic od ich wolowinykraj w jakim byk rosnie nie ma znaczenia,tu jest prosty lancuch kupujesz od nas i sprzedajesz tam,tylko musisz placic gotowka bo inaczej to klapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suchaj, wuchodzisz z ofertą więc zrób kalkulacje ile możesz dać za sztuke żywą ronikowi, który to zaoferuje tobie taki towar jaki będziesz chciał.

Z koleji jak nie będzie tobie odpowiadał to poprostu nie kupisz. To są proste zasady handlu!

 

PS. Nadal nie odpowiadasz na moje pytania, tak jak byś nie miał żadnych informacji w swojej działce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafal ja widze ze ty poprostu zieloniutki jestes i nawet niewiesz ile w polsce kosztuje zywiec,po twojej ostatniej odpowiedzi widze ze jestes za cienki w uszach zeby robic interesy daj sobie spokoj daj sobie spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Rafale, nikt nie lubi długich rozmów o niczym, bo ona najzwyczajniej nudzą i zniechęcają. Myślę, że każdy z rozmówców oczekuje konkretnych propozycji, ustalonych czy to na forum czy indywidualnie. Jeżeli nie znasz polskich cen, to nie wiem po co robisz całą akcję, żadna firma bez wcześniejszej analizy rynku nie wychodzi z propozycjami współpracy. I nikt tu nie stara się być agresywny, tylko chyba mylnie utrwalił Ci się wizerunek polskiego chłopa, który do 3 nie potrafi zliczyć i co mu powiesz uzna za święte. Mniej bajeru, więcej konkretów na temat skupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Najpierw mosze cos wyjasnic nie wystawiam zadnej propozycjii handlowej

Lecz mozliwosc stworzenia czegos w Polsce a jak wy to odbierzecie to wasza sprawa.O o polskim rolniku na pewna tak nie mysle bo wiekszosc was kto poszedl do przodu stoi na europejskim poziomie.

Jestem patriota i od zawsze twierdze ze mozemy zrobic i wyprodukowac lepiej tylko trzeba im to podac na talerzu.

i chcialbym widziec Polske na ryknu europejskim stojaca silnie bo mozliwosci mamy duze ziemi nam nie brak i

Przedstawie teraz sytlacje na rynku brytyskim

Ceny wolowiny nadal ida w gore

Przyjmijny ze 1 £ = 4.80 PLN i wydjosc poubojowa 60-61%

Sprawdzilem ceny kilku ubojni cena poubojowa wacha sie pomiedzy 2.35£(11.28PLN) do 2.40£(11.52PLN)---(ABP)

Nastepnie cenna wstastalub obniza sie od klasy -U +5p-0.24gr U+10p-0.48gr

O+ -5p -O 10p.

Premie sa takze ze zywienie cielat mlekiem matki a kary za genetycznie modyfikowana .

MY dzialamy na tej samej zasadzie placenia za np R3, R4L= 2.43£ w zeszlym tygodniu ten idzie do gory znow

 

Jak widze w Polsce cenna jest nizsza

Za R3 placa ok 7.869zl-1.639£ jalowka 8.994zl-1.872 buhaje

Przykro mi ale nie jestem w Polsce takie info uzyskalem

Na wyspach nie ma to znaczenia, cenna jest taka sama nasze bydlo to jalowki oraz kartrowame byki traktowane tak samo.

 

Moj project to zebrac kilku lub nastu farmerow z doswiadczeniem hodujacych dobro wolowine.Ubojnie i rozbior wszysktich dzialajacych wspolnie.

Stworzyc product o marce PRODUKT nie jakas tam polska wolowine lecz wyskowydajna dojrzejaca organiczna w pelnie "traceable" od farmera do miesnia rozebrana opakowana itd tak oni chca.

Stworzyc pewna historie ze MY farmerzy a,b,c,d howujacy bydlo na najczystrzych regianach polski itd. i ubojna A rozbior B dzilajacy w najwyzszych standartach produkujemy wlasnie to...

Wtedy zaoferowac nie elamenty ale cale ciala bez kosci rozrbrane i pakowane w Polsce duzej dystrybuji aby uniknac problemow z platnoscimi taniej niz brytyjska nie duzo ale tansza.

Jedna rzecz mnie niepokoin to ilosc i transport aby bylo to oplacalne

prosze o wnioski

Ps. Wolowina ograniczna to bardzo dobry pomysl .

Jest ona drozsza ale o tym nie dzis

prosze o wnioski i opinie

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje serdecznie nino

JDG chcialbym usluszec twoja opinie

prosze sprecyzuj mi slowo ekologiczna wolowina

w anglii istnieje wolowina ekologiczna i organiczna

we frrancji organiczna brytyjska = ekologiczna

cena poubojowa ekologicznej to 3.1£ ladnie

co z certyfikatami bo wspomiales ze masz masarnie i hodowle eko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...