Skocz do zawartości
iza129

realizacja rolnosrodowiskowych 2007

Rekomendowane odpowiedzi

dwa lata temu kase dostalismy na koniec maja a powinnismy do 30 lutego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego własnie sie obawiam zadnych danych na temat realizacji nigdzie nie ma wszedzie cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym rolnośrodowiskowym to porazka kompletna płatności jak nie było tak nie ma przyszło jedynie pismo że wznawiają rozpatrywanie po nie wzieli pod uwagę kontroli jakie były w październiku oczywiście mowa o tych którzy są pierwszy rok w rolnośrodowiskowym. Podobno nie chce im to wejść do systemu te pokontrolne protokoły tak się tłumaczą, ogólnie polkowice to padaczka ani dopłat bezpośrednich ani niskotowarowych nic nie wiadomo kiedy czeski film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak dobrze jak wszedłeś w to od 1 marca 2007 to mają termin wypłacenia do końca lutego. Jak nie zapłacą w terminie to możesz ich podać do sądu o odsetki i utracone korzyści. Ja tak zrobię mimo że kierownik BP ARiMR dzwonił do centrali i obiecali mu że końca lutego zapłacą(termin mieli do 18 lutego). Trzeba z urzędasami krótko. KPA mówi że sprawę trzeba załatwiać możliwie jak najprostszym sposobem, jak mi kierownik powiedział że system nie działa to mu kazałem na kartce policzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mi się podoba!!! masz rację-ja tak ostro potraktowałam swój ODR

,bo jak starałam się o informacje jak założyć gospodarstwo ekologiczne,to do dziś żałuję że tych rozmów nie nagrałam-normalnie książkę można byłoby napisać o bzdurach jakich mi naopowiadano i jakich bezczelności musiałam się nasłuchać,a informacji rzadnej,byle tylko kogoś zbyć-tak im dałam popalić,że wiesci az do naszej gminy doszły -jakich to mają pyskatych rolników,stanęło na tym że zapłaciłam 500 zł za zrobienie mi planu rolnośrodowiskowego,oczywiście prywatnie i nie przez nasz odr.dodam tylko że według naszych doradców nie należało mi się nic-,bo dużo mam łąk i traw na gruntach ornych-a do traw dopłat nie ma w ekologii--!!!!,a wpraktyce właśnie czekam na pierwszą wypłatę w wysokości 9400zł,więc jak można tak ludziom w głowach mącić i za co oni biorą pieniądze?" elbląski ODR to chyba najgorszy w całym kraju.w większości urzędów rolnika mają za durnia,co mu wszystko można wcisnąć,przynajmniej ja mam takie odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo dobrego doradcę, dla niego(niej) nie ma rzeczy niemożliwych i wszystko da się zrobić tylko trzeba chcieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barbara nie tylko u ciebie jest taki ODR,ja chcąc przejść na zasady ogólne

poszedłem do ODR bo chciałem czegoś się dowiedzieć jak to wygląda itd.

Z polecenia kierownika ODR zajeła się moją sprawą pracownica która też posiada

gospodarstwo i jest na zasadach ogólnych,poprosiła abym poczekał,no i czekałem

godzinę o ona siedziała przy komputrze .Po godzinie podeszła i pokazała mi

jakieś tam tabelki w które to trzeba wpisywać co się kupiło i jakieś nie zbyt na temat

rzeczy,skąd ona to wzieła nie mam pojęcia ale gdy pokazałem to US to mieli

ubaw i mówili kto panu takich bzdur naopowiadał.Owa pracownica z ODR

wręczyła mi także artykuł "rolnik na ryczałcie",ledwie się powstrzymałem żeby nie

robić awantury i wyszedłem bo szkoda się denerwować.

Pomogła mi prywatnie zawodowa księgowa za symboliczną opłatą ,zresztą jak

mam pytania to dzwonię i zawsze chętnie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie pieniądze są na koncie.

Kiedy mieli ci zapłacić? Skąd mniej więcej jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostałem już dopłaty RŚ. Co roku miesiąc później dostaję pieniądze. To staje sie już zasadą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym dołożyć w 2008r do poplonów rolnictwo zrównoważone. Czy warto zrobić to już teraz, czy skończyć najpierw poplony PROW-u 2004-2006 i dopiero później zacząć na nowo trzy programy. Co o tym sądzicie na podstawie projektu nowego rozporządzenia:?: Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi mijają trzy lata od starych poplonów i już załatwiam zrównoważone. Tam jest kasa do wszystkich ha a poplony tylko do poplonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale poplony są w niższych stawkach, czy zaliczają do pięciu lat po starych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze trzy lata po staremu jak już masz a jak przejdziesz na zrównoważone to wchodzisz w nowe RS i masz na wszystko nowe stawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz zboż (do 66%) co w zmianowaniu może być siane. O ziemniakach nie mówię bo tracisz 300zł z uzupełniających i wychodzisz na zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy rodziny na każdej działce rolnej przez 5 lat np. oleiste(rzepak, gorczyca) trawy(zboża, kukurydza) trawy, strączkowe lub inne np. gryka(lub co kto wymyśli) , trawy. Mogą być jeszcze buraki i inne wynalazki.

Przy ziemniakach tracisz ale tylko na tym polu ale na reszcie jesteś do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...