Skocz do zawartości
bzyczek_2

Agregart prądotwórcze.

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy proszę o radę jaki agregat wybrać do zasilania dojarki.Moc jaka potrzebuję to ok 7kw. Nie interesuje mnie taki z napędem od WOM tylko spalinowe. W oko wpadł mi taki model http://www.allegro.pl/item313365838_agregat_pradotworczy_7_5_kw_szlif_skil_gratis.html

może ma ktoś doświadczenia z takim sprzętem jaka firma jest dobra czy model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale weź pod uwagę żę agregat nie moze byc na styk, musi mieć zapas mocy, tzn jak potrzeba ci 7KW a ten agregat ma znamionowej 6KW -> tobie potrzeba żeby ładnie chodziło tak z 8-9KW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak wogole to opłaca sie spalionowy? zawsze jakiś ciągnik musi byc na CHODZIE w gospodarstwie a agregat wykorzystuje sie na ogół raz dwa do roku max więc chyba nie ma sensu przepłacać nie sądzisz? chyba ze czesciej planujesz używać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało mocy, żeby być spokojnym o pracę agregatu i podłączonych urządzeń musisz mieć 30% zapasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ta moc jest dla mnie wystarczająca bo dojarka i oświetlenie obory nie przekroczy 5kw wraz ze schładzalnikiem a ciągnikowy jest jeszcze raz tak drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obliczasz potrzebną moc nie zależnie od tego co chcesz podłączyć musisz sprawdzić prąd rozruchu i włączać urządzenia po kolei. Unikniesz wtedy spadków napięcia i wyłączania się zabezpieczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kicha z mojego rozwiązania nie miałem pojęcia o takich rezerwach mocy w takim układzie pozostaje tylko ciągnikowy ale to sporo kasy na tak ,,częste " używanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak sie wydaje a jak ten jeden jedyny dzien w roku wyłaczą prąd i przyjdzie te stado muciek obsłyć ręcznie to jest męka całonocna i człowiek w takich chwilach dałby wszystko zeby móc właczyć dojarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w sytuacji że i tak muszę kupić agregat lecz wiadomo że zawsze szuka się jakiegoś taniego rozwiązania bo w domu to mogę przy świeczce siedzieć ale w oborze to już całkiem inna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na stronach Agencji Mienia Wojskowego

Wiem że kiedyś mieli dużo agregatów na handel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś widziałem w sklepie agregat 12kw z silnikiem na wzku za 7000 zł , 16 kw na ciągnik 5700 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nie na 5,5 kw chodzi dojarka, cały dom, zbiornik 1200l i nie ma problemów. ciekawy jestem co bedzie jak jak założe przewodówke bo bedzie niedługo montowana. Może ktos wie jakie sa silniki o jakiej mocy. Bedzie to westfalia 800, jednostka nie pamietam jaka, myjnia z podgrzewaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam westfalie pompa chyba 800 i silnik 2,2kw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nie na 5,5 kw chodzi dojarka, cały dom, zbiornik 1200l i nie ma problemów. ciekawy jestem co bedzie jak jak założe przewodówke bo bedzie niedługo montowana. Może ktos wie jakie sa silniki o jakiej mocy. Bedzie to westfalia 800, jednostka nie pamietam jaka, myjnia z podgrzewaczem

 

A jakiego typu masz agregat- spalinowy czy ciągnikowy i jakiej firmy może podasz parę informacji na co zwracać uwagę przy zakupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad kupił taki agregat jak Twój (5,5 kW diesel) i jak podłączył dojarkę przewodową Westfalie i zbiornik 800l (polski) to ten agregat nie wytrzymał , coś w nim padło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spalinowego diesla naallegro kupiłem za 3tys rok temu

A masz może orientacje jaka marka jest dobra(firma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, bardziej niezawodnym jest agregat do ciągnika,

(może i droższy ale co dobre musi kosztować) ponieważ zawsze

jakiś ciągnik zapali. A wyobraź sobie taką sytuację: jest noc MUSISZ

wydoić krówki ,próbujesz uruchomić agregat spalinowy i NIC padła

bateria,(wiadomo rzadko używana) bądź coś z paliwem ,jest ciemno

nic nie możesz znaleźć i weź się wtedy nie zdenerwuj.

A co do marki to nie wiem czy ktoś Ci coś doradzi, bo po prostu

jest to tak rzadko używane ,że raczej mało kto ma wystarczające

doświadczenie, w tym temacie.Ja osobiście, aż tak na markę bym

nie patrzył .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w moim przypadku taki ciągnik z agregatem musiał by stać na dworze w czasie pracy a jakoś nie wyobrażam sobie takiej pracy np. podczas burzy- deszczu pod gołym niebem przecież to w końcu jest prąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale podczepianie agregatu do ciagnika jest bardziej uciażliwe. Np u mnie stoi sobie w garażu podchodze wkłądam wtyke do instalacji wykrecam bezpieczniki głowne w domu, odpalam od strzałą) jescze nie miałem probloemów ) i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...