Skocz do zawartości
damian9871

oc za sprzęt rolniczy

Rekomendowane odpowiedzi

panowie gdzie płacicie składkę do tej pory przy opłacie za cały rok i 60% zniżki miałem 25zł w concordi agro ale od lutego podnieśli do 42zł za przyczepy i ciągniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja płace w pzu za 25 zł rocznie ale ubezpieczm tylko kombajn i 1 wartościowy traktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja płace w pzu za 25 zł rocznie ale ubezpieczm tylko kombajn i 1 wartościowy traktor

A co ma wartościowość traktora wspólnego ze składką OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal Concordia bo płacę 32 zł i duże upusty prze AC na ciągniki i samochody. Całe gospodarstwo mam ubezpieczone w Concordii, porównaj stawkę OC za ziemię i inne stawki. Poza tym zero problemów przy szkodach, przedstawiciel załatwia za mnie wszystko od odszkodowania za stłuczkę samochodem (rozliczenie bezgotówkowe między warsztatem a Concordią) po stłuczone szyby w drzwiach w NH i JD łącznie z mocowaniami klejeniem i lusterkami.

Może mam tak dobrze bo mój przedstawiciel jest najlepszym przedstawicielem Concordii w kraju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja płace w pzu za 25 zł rocznie ale ubezpieczm tylko kombajn i 1 wartościowy traktor

no brak słów na takiego barana ile ty masz lat 3 czy 4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniqa za ciągnik: OC 34zł NW 6zł 60% zniżki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie mięso psy jedzą i warto to mieć na uwadze.Rozumiem OC bo problem jest dla poszkodowanego ale z ubezpieczeniem AC lub innym dobrowolnym w swoim mieniu radzę czytac warunki i byc ostrożnym.Firmy ubezpieczeniowe to nie instytucje charytatywne ,lecz przedsiębiorstwa nastawione na max.zysk.Szopen najlepszy przedstawiciel Concordii ,to taki który wypłaci ci jak najmniej inkasując wzamian jak najwięcej.Ktoś kto będzie zbyt litościwy szybko zakończy karierę, gdyż wypłata dla ciebie odszkodowania jest ostatnią rzeczą o której każe towarzystwo ubezpieczeniowe marzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tanie mięso psy jedzą i warto to mieć na uwadze.Rozumiem OC bo problem jest dla poszkodowanego ale z ubezpieczeniem AC lub innym dobrowolnym w swoim mieniu radzę czytac warunki i byc ostrożnym.Firmy ubezpieczeniowe to nie instytucje charytatywne ,lecz przedsiębiorstwa nastawione na max.zysk.Szopen najlepszy przedstawiciel Concordii ,to taki który wypłaci ci jak najmniej inkasując wzamian jak najwięcej.Ktoś kto będzie zbyt litościwy szybko zakończy karierę, gdyż wypłata dla ciebie odszkodowania jest ostatnią rzeczą o której każe towarzystwo ubezpieczeniowe marzy.

Kolego on nie ubezpiecz wszystkich chętnych a w szczególności takich którym "giną" sprzęty albo mają "dziwne" wypadki. Wtedy składka jest uczciwa i wypłata odszkodowania też ok. Nie wszyscy są cwaniakami, są jeszcze ludzie którzy chcą uczciwie pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sladka i zniżki są obligatoryjne w każdej firmie.O solidnosci ubezpieczyciela przekonasz się przy szkodzie w uprawie rolnej.Nie życzę ci tego, bo wiem że słodko nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie ale może odpowiedzi w stylu smoka interesuje mnie obojętnie jaka firma byle tanio kilka sztuk mam dla ciągnika i przyczepy nie zakładałbym tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja płace w pzu za 25 zł rocznie ale ubezpieczm tylko kombajn i 1 wartościowy traktor

A co ma wartościowość traktora wspólnego ze składką OC?

 

ze opłacam tylko traktor nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pozostałe wyrejestrowałes?

 

no 1 traktor 1 dzwie przyczepy reszta bez rejestracji bo jężdzi tylko po drodze we wsi a moja wieś to 4 domy na krzyż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my mamy wszystko zarejstrowane bo te40 zl nie majatek ajakby nie daj Boze cos sie stalo to przynajmniej jest ubezpieczenie.a nawet z przyczepy niezarejstrowanej mozna w polu spasc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W HDI opłacam składkę w wysokości 34,- za ciągnik (obecnie składka podstawowa wynosi 104,-), pytałem się o przyczepę wynosi 50,- choć składka podstawowa jest 60,- złotych. Agent tłumaczył się tym, że minimalna składka w OC jest 50,- z wyłączeniem ciągników rolniczych, gdzie składka minimalna dla nich jest 30,- złotych. Na ciągnik mam zniżkę za kontynuację - 5%, jednorazową opłatę - 10% i ubezpieczenie budynków-5% oraz za bezszkodowość - 60% .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
my mamy wszystko zarejstrowane bo te40 zl nie majatek ajakby nie daj Boze cos sie stalo to przynajmniej jest ubezpieczenie.a nawet z przyczepy niezarejstrowanej mozna w polu spasc.

podzielam zdanie a poza tym oc to obowiazek... a w razie kontroli jest kara ok 500 euro za brak OC w osobowych, w ciagnikach nie pamietam.. a poza tym grozi to laweta, policja moze takze kontrolowac na polu wystarczy ze ktos pusci anonima i przyjada cie zkontrolowac, nie masz oc to masz lawete i zawiadomiony fundusz gwarancyjny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
my mamy wszystko zarejstrowane bo te40 zl nie majatek ajakby nie daj Boze cos sie stalo to przynajmniej jest ubezpieczenie.a nawet z przyczepy niezarejstrowanej mozna w polu spasc.

podzielam zdanie a poza tym oc to obowiazek... a w razie kontroli jest kara ok 500 euro za brak OC w osobowych, w ciagnikach nie pamietam.. a poza tym grozi to laweta, policja moze takze kontrolowac na polu wystarczy ze ktos pusci anonima i przyjada cie zkontrolowac, nie masz oc to masz lawete i zawiadomiony fundusz gwarancyjny...

nie ma takiego prawa zeby cie kontrolowali na polu, bo ja nigdy jeszcze jadac na pole nie brałem dowodu ani OC, możesz byc nawet pijany u policja nic ci nie moze zrobić bo to jest teren prywatny i nie moga na niego wejsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kara za brak OC ciągnika to 800 zl ,a na polu moga ci dmuchnąć w trabkę ,tylko sęk w tym że trzeba jakoś dojechac.OC przy braku przeglądu i tak nie działa,i tu jest pewien problem ,bo wiele ciągników to tylko pozornie sprawny sprzęt i lnie przejdzie badań technicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kilku znajomych dmuchało w polu lub czekali panowie na wyjazd z pola.a paliwo i to przez celna mieli sprawdzane czy nie oranzadka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mogą zagladać do baku jeżeli nie poruszam sie po drodze tylko po polu?? Ale jazda jeszcze grubość bieżnika niech sprawdzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zetor84 a co to, tylko w sypialni ,je też znam takich co to to i owo na polu dmuchneli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Juz kilku znajomych dmuchało w polu lub czekali panowie na wyjazd z pola.a paliwo i to przez celna mieli sprawdzane czy nie oranzadka

A niech by jakiś niebieski albo zielony wjechał bez mojej zgody na moje własne pole!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez bym w polu cos dmuchnal.i to niekoniecznie w balon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas pracy ciągnikiem na polu musze mieć zapięte pasy?? takie tam pytanko mi przyszło na myśl podczas ogladania zdjęcia wartego 100zł.

Teraz wiem do czego są kamery na skrzyżowaniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...