Skocz do zawartości
darek1972

pasy bezpieczeństwa

Rekomendowane odpowiedzi

Fotelik w ciągniku pomoże tyle co umarlemu kadzidło.Wożenie tak małych dzieci w ciągniku świadczy o braku wyobrazni.

 

Nie chodzi tu o niemowlaka, ale widze czasami u rolników małe dzieci jeżdżące na błotniku traktora to dopiero strach, a dwu latka można już wziąść na przejażdżkę, zresztą mój synek sam się pcha na bum buma Osobiiście takiego fetelika w ciągniku nie mam. A czasami by się przydał.

Nie mówie tu o ciągniku typu c360 ale w zchodnim wmiarę nowym ciągniku jest komfort porównywalny z samochodem osobowym, więc jakie są przeciwwskazania do wożenia dzieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fotelik w ciągniku pomoże tyle co umarlemu kadzidło.Wożenie tak małych dzieci w ciągniku świadczy o braku wyobrazni.

 

Nie chodzi tu o niemowlaka, ale widze czasami u rolników małe dzieci jeżdżące na błotniku traktora to dopiero strach, a dwu latka można już wziąść na przejażdżkę, zresztą mój synek sam się pcha na bum buma Osobiiście takiego fetelika w ciągniku nie mam. A czasami by się przydał.

Nie mówie tu o ciągniku typu c360 ale w zchodnim wmiarę nowym ciągniku jest komfort porównywalny z samochodem osobowym, więc jakie są przeciwwskazania do wożenia dzieci?

 

ja 2 latka woże na kolanach czasem a 13 latka puszczam samego w pole na orke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiscie zapinam i każe tak robic wszystkim wsiadającym do mojego samochodu, Poduszki g.wno dają bez pasów i dziwię się wszystkim, którzy zapinają tylko przed policją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zapinam przed policją bo to widać. Dla mnie to dziwne jest, skoro to jest wolny kraj i każdy może robić prawie co chce to czemu jest nakaz zapinania pasów?? nikogo nie krzywdze niezapietymi pasami przecież

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak siedzisz z tyłu nie zapiety to gdy dochodzi do wypadku możesz zabić osobę siedzacą przed tobą, ja z przodu zapinam zawsze a z tyłu jak kierowca przekracza 120 km/h !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie zapinam przed policją bo to widać. Dla mnie to dziwne jest, skoro to jest wolny kraj i każdy może robić prawie co chce to czemu jest nakaz zapinania pasów?? nikogo nie krzywdze niezapietymi pasami przecież
takiej wypowiedzi sie niespodziewałem... z całym szacunkiem... bo jakby nie było zakazow to 99,9% Polakow niezapinałoby ich... bo jak nie ma zakazu to wszystko mi wolno... W Niemczech nie ma(przynajmniej nie było) nakazu jazdy ze swiatłami przezcały rok... ale Oni w 99.9 % jezdza na swiatłach cały rok mimo ze nie ma nakazu... a w Polsce?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie było nakazu jazdy na światłach to mimo to jeździłem z włączonymi, bo jest duża różnica w widoczności. Ale jak moje odpiete pasy maja sie do bezpieczeństwa innych kierowców??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sądze marcin że ten nakaz wymuszają ubezpieczyciele gdyz to leży w ich interesie poniekad. Ale jak dla mnie to dobrze. Ja zapinam pasy gdyżjeżdze z róznymi osobami jako pasażer i nie tylko ale wole mieć zapięte. A na tyle samochodu jak to na tyle, i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze zapinam (wyjątek - podjechać do sklepu 0,5km), 2 czołówki zaliczyłem, tzn. raz w stojący samochód, raz w drzewo (obydwie jako pasażer, na przednim fotelu) - prędkość 50-60km/h i tylko obojczyk bolał a kto wie co by się stało gdybym nie zapiął...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie zapinam przed policją bo to widać. Dla mnie to dziwne jest, skoro to jest wolny kraj i każdy może robić prawie co chce to czemu jest nakaz zapinania pasów?? nikogo nie krzywdze niezapietymi pasami przecież

 

Jak zgniesz od nie zapiętych pasów to skrzywdzisz swoich najbliższych, a państwo nie będzie miało już z ciebie pożytku tylko wydatki na rechabilitacje albo na pogrzeb.

Jeszcze jedna sprawa, pasy zawsze trzymają podczas ostrych manewrów i to wpływa również na bezpieczeństwo innych, bo masz większą kntrole nad autem np. w poślizgu.

Może być również sytuacja gdzie z kimś się zderzasz i gdybyś miał pasy to wychodzisz bez szwanku i możesz udzielić pierszej pomocy tej drugiej osobie bardziej poszkodowanej np. jadącej bez pasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie zapinam przed policją bo to widać. Dla mnie to dziwne jest, skoro to jest wolny kraj i każdy może robić prawie co chce to czemu jest nakaz zapinania pasów?? nikogo nie krzywdze niezapietymi pasami przecież

A jak widzisz samobójcę, który chce skoczyc z wysokosci to mówisz mu '' A idź w cholerę'' czy starasz się mu pomóc?? Przecież nikogo nie krzywdzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie zapinam przed policją bo to widać. Dla mnie to dziwne jest, skoro to jest wolny kraj i każdy może robić prawie co chce to czemu jest nakaz zapinania pasów?? nikogo nie krzywdze niezapietymi pasami przecież

A jak widzisz samobójcę, który chce skoczyc z wysokosci to mówisz mu '' A idź w cholerę'' czy starasz się mu pomóc?? Przecież nikogo nie krzywdzi...

Nie byłem w takiej sytuacji, a szczerze mówiąc pewnie bym spanikował i nic nie robił jakbym nagle przestał się odzywać na forum to znaczy że jednak pasy są potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...